За пушенето в зала по време на концерт... ?!?

  • 2 540
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Ето какъв ми е проблемът - снощи с любимия бяхме на концерт на Helloween в Зимния дворец и кефът щеше да е пълен, ако в залата не се пушеше. Да, от всякъде се пафкаше като за последно, все едно утре вече цигари няма да има. Та се питам, нормално ли е в закрита зала да се позволява пушенето? Уважавам избора на всеки, но не мога да приема за нормално в закрито помещение, пълно с хиляди души да се пуши. Гадно е.
За пръв път бях на концерт в тази зала и се чудя дали това с позволеното пушене е практика. Но ако има начин това да се предотврати за следващи концерти ще ми е интересно да разбера какви са те. Какво мога да направя аз като гражданин - жалба, но къде? Комисия за защита на потребителите... или какво?!

Оплаках се. Сега ще ми е интересно вашето мнение.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 539
Най-малкото от гледна точка на пожарната безопасност би трябвало да се забрани пушенето в залата. Да не говорим за хилядите фасове по пода след това. Sick

# 2
  • Мнения: 2 716
Тотално малоумие.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 462
Би трябвало, ама не. Най-гадно ми беше в зала Христо Ботев на концерта на Thievery Corp, е обожавам ги, но край мен беше ад, цигари, трева, бири, плоски бутилчици. Добре че бяха толкова разкошни, че по някое време спрях да се притеснявам дали няма някой да ме запали. МНого съм против такива концерти на закрито, ако стане пожар няма излизане.

# 4
  • Мнения: 2 401
ААааааа настъпи ме по мазола направо с този пост.  Това е най-голямата възможна гадост. Ако можеха всички тия миризливци да знаят, какво им е на любимците им на сцената от тия облаци.... Най-гадното е обаче, че никой от организаторите не се сеща един прост апел да направи, те също знаят за какво става дума. Аз бях в зимния по-миналата събота и ми идваше да ..ще се въздържа. Какво може да се направи, можем да пуснем оплакване срещу организаторите, но не се сещам къде в момента.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 859
 Laughing Ти шегуваш ли се?

В Зимния винаги се е пушело на концерт...
Вчера не бях на Хелоуин и Гамма Рей, но преди 2 седмици бях за Аморфис там...
Пушим си наедно с бирите.
От заглавието си помислих, че са пушили в зала 1 на НДК примерно или в Операта...

айде със здраве, кажи как ти се стори концерта поне  Sunglasses

п.п. минзухар, май сме били на един и същи концерт с теб, благодаря за "миризливци"-те  ooooh!
и, да, да те изпреваря, знам много добре какво им е на музикантите в зала, споко

п.п. а вчера как беше положението с тоалетните - пак ли бяха 0.50 лв вход и километрични опашки и мъжете пак ли пикаеха вътре до стълбите  Tired ... за тва що не е писала авторката

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Вчера заведох децата на театър. Отидохме по-рано и във фоайето 2 баби пушеха цигари пред 20 деца. Баби, не майки. Аз наистина не обичам децата ми да дишат цигарен дим, нищо, че съм пушачка. Казах им да излезнат навън и те ме послушаха.
На концерт и аз пуша, но ако и другите пушат  Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Аха, явно е практика... ужасно  Confused
Молба до организаторите, може. Но това едва ли ще даде особен ефект. И да отправят призив към хората, все тая. Не бръкнеш ли на българина в джоба, сиреч с глоби, май нищо не става.
Интересно ми е и друго - как в заведенията наложиха сектори и за непушачи, а в концертна зала няма никакви забрани, никакъв контрол. Да не говоря, че в залата имаше и деца.

ААааааа настъпи ме по мазола направо с този пост.  Това е най-голямата възможна гадост.

Не само гадост, според мен е и нарушаване на правата ни. Може да звучи пресилено, но аз се чувствам така, с нарушени права.

Laughing Ти шегуваш ли се?
В Зимния винаги се е пушело на концерт...
Вчера не бях на Хелоуин и Гамма Рей, но преди 2 седмици бях за Аморфис там...
Пушим си наедно с бирите.
От заглавието си помислих, че са пушили в зала 1 на НДК примерно или в Операта...
айде със здраве, кажи как ти се стори концерта поне  Sunglasses

Не се шегувам. Отвратена съм. И не го намирам за нормално.
Че каква е разликата между зала 1 на НДК и Зимния дворец - закритото помещение си е закрито и не се пуши. Има си места за тая цел.

Концерта беше страхотен, но щеше да е още по-готино, ако можеш да дишам и виждам нормално, без задушаващата пелена  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 859

Не се шегувам. Отвратена съм. И не го намирам за нормално.

Концерта беше страхотен, но щеше да е още по-готино, ако можеш да дишам и виждам нормално, без задушаващата пелена  Peace

Разбира се, че е практика. Такива сме ниЙ гадните метъли.  Mr. Green Шегувам се, но е така. И в Хр. Ботев се пуши. Предупреждавам просто.

Аз пък чух, че звука бил ужасен- по-ужасен- най-ужасен - звук от 4тия Хелоуин в Бг...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
И к'во сега, ние непушачите да не ходим на концерти, щото там по дифолт се пуши... хм, не ме кефи идеята.
Ще проверя какви жалби и къде могат да се подата, пък да видим дали ще има ефект. Това сериозно го мисля.

Иначе за концерта - за пръв път бях на Helloween, така че нямам база за сравнение с предишното озвучаване.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 859
И още нещо се сетих! Към авторката на темата:

Не пишеш как беше с въпроса за тоалетната или това не те потресе?
Щото мен не ми е кеф до стълбите да пикаят. Не ме кефи и да се нареждат кофички от бира на парапета и в тях да се пикае. Ама си права: тия неща не ти пречат да дишаш... Май е добре да разказвам на повече хора как на предния /вече/ Хелоун едно момче припадна пред мен Преди! началото на концерта! И как не можахме да го изнесем 3-4 мин. Това пречи ли на дишането, а? Не, спомага на кръвоотделянето...

Не се заяждам! Просто има дооооста неща и това е последния ми проблем на концерт.
Знам, че съм пушач, но това не означава в никакъв случай, че одобрявам куп от изброените неща.

Tatalina , пиша единствено, за да се замислиш.

п.п. не е нужно да имаш база за сравнение, за да кажеш звука дали е бил добре или не е  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 488
Aз не бих издържала до края на концерта.
Незнам къде да се оплачеш, но ми се вижда прекалено да се пуши в закрито помещение, зала с толкова много хора.
Простащина! Чудя се кога най-после ще се вземат мерки в Б-я срещу пушенето на обществени места.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 890
 И да съм мислела да ида на концерт, вече тотално се разубедих. ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 859
Aз не бих издържала до края на концерта.
Незнам къде да се оплачеш, но ми се вижда прекалено да се пуши в закрито помещение, зала с толкова много хора.
Простащина! Чудя се кога най-после ще се вземат мерки в Б-я срещу пушенето на обществени места.
Само да попитам от чисто любопитство: ти била ли си на концерт в Зимния дворец в София с 4500 човека вътре? Просто ми стана интересно? Моля, отговори ми!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 859
И да съм мислела да ида на концерт, вече тотално се разубедих. ooooh!
Защо, някой ще те изяде ли? Ако толкова имаш мерак, свирни следващия път аз да те заведа!  Laughing

# 15
  • София
  • Мнения: 1 890
Ако не пушиш, може... Whistling

# 16
  • Мнения: 14 654
Щото мен не ми е кеф до стълбите да пикаят. Не ме кефи и да се нареждат кофички от бира на парапета и в тях да се пикае.
Темата очевидно не е за тези неща. Защо изместваш темата?

Не го намирам за нормално (пушенето), а за порочно и за беда точно на такъв тип концерти публиката се държи кошмарно от всяка гледна точка. Пушенето вътре нарушава правата на непушачите, които също са си купили билети и не са длъжни да търпят димящите фасове. Освен това е опасно, както са написали преди мен. На театър ще запалите ли цигара? Или в киното?

# 17
  • Мнения: 1 488
Само да попитам от чисто любопитство: ти била ли си на концерт в Зимния дворец в София с 4500 човека вътре? Просто ми стана интересно? Моля, отговори ми!
Не ,не съм била.
Била съм на концерти само на открито. Защо? Има ли някакво значение? Казах, че не бих издържала, в зала, при тези условия.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 859
Янечек, не измествам темата!
Пиша си съвсем конкретно за въпросната зала и въпросния концерт.

Ако искаш да ти кажа общи приказки, ето: Белград, Сърбия, пролет 2007, към 25-30 хил човека /трябва да погледна конкретната цифра/ - преди да влезем в залата ни бяха взимани запалки, вазелини, дребни монети.... После имаше дооооста по-малко пушене /и слава богу!/...

Какво не е по-темата? Кое измествам! Защо си мислиш, че аз като пушач не искам ясни правила и по принцип не спазвам закон и разпоредби. Оп, забравих- простак съм!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
Dragon's Bride, реагираш както всеки пушач, нормално е. Обаче аз не те обвинявам за това, нито имам нещо против пушачите. Имам против това да ми се нарушават правата. Имам против това да ме болят главата и очите..... още мога да изреждам, но не това е целта.
За останалите неща - ами и продаването на бира в залата също не ми се стори нормално. На входа те претърсват за оръжие, ама вътре може да се наливаш с бира колко искаш... А това също е една предпоставка за инциденти, нали!? Тоалетните и простащината са съвсем друга тема.
И аз не се заяждам, говоря за нещата, които ме дразнят и които не смятаме за нормални  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 38 539
Мисля че въпросът не е пушачи-непушачи, а до организация на концертите. Но бизнесмените гледат да си спестят всичко излишни усилия и пари, още повече когато никой не ги санкционира. Докато не се появи някое заглавие:

"Зала Еди-коя-си изгоря снощи. Загинаха еди-колко-си души"

# 21
  • Мнения: 7 837
И тук си позволяват да палят, най-вече подпийнали фенове. Идват 2-3-ма от охраната и ги извеждат, понякога насилствено. Била съм и на концерт с 30 000 души, не ми се мисли какво би станало при евентуален пожар.
Дори на Брайън Джонсън не му мина номера, като си запали цигара на сцената. Един красив пожарникар му я прибра...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 859
Само да попитам от чисто любопитство: ти била ли си на концерт в Зимния дворец в София с 4500 човека вътре? Просто ми стана интересно? Моля, отговори ми!
Не ,не съм била.
Била съм на концерти само на открито. Защо? Има ли някакво значение? Казах, че не бих издържала, в зала, при тези условия.
Конктретно - да, мисля, че има. Аз като не мога да дишам от мирис на пот и смрад, от цигари също минавам 4-5 метра и си чувам приказката с приятели на спокойствие и въздух във фоайето... за това питах...


Уау, продаването на бира вътре, казваш, не било нормално.

Въпроса не е до пушачи-непушачи!

Реагирам като всеки пушач казваш, а?
Желая ви здраве и дълголетие! Няма смисъл да пиша повече в темата.
Интересно, ако не бях писала изрично тук, че съм пушач, как ли щяхте да разберете?
Не за друго ами, защото гаджето ми е музикант и астматик... Избор на гредни точки има бол...
Вие виждате ли ги?

# 23
  • Мнения: 14 654
Янечек, не измествам темата!
Пиша си съвсем конкретно за въпросната зала и въпросния концерт.
Изместваш я, разбира се. Казваш, че се пуши, ама това изобщо не е най- голямата беда и започваш да изреждаш други неща, които не са съвсем в реда на нещата. Но темата е пусната точно заради пушенето по време на концерт, не точно на този, а по принцип на подобни мероприятия.
И навън е така, като направя забележка на някой, който си е хвърлил фаса на земята ми казва "и какво, не виждаш ли колко още боклуци има?"
Освен на комислия за защита на потребителя, не се сещам къде другаде може да подадеш жалба. Пусни там, може и да обърнат внимание.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 859
Янечек, не измествам темата!
Пиша си съвсем конкретно за въпросната зала и въпросния концерт.
Изместваш я, разбира се.
Ти прочете ли ми всички постинги в тази тема? Ей, така от куртоазия да попитам... Аз като чета някой се опитвам след като го прочета и да го разбера? Ти поне прочете ли?

# 25
  • Мнения: 7 114
Преди няколко седмици ми се щеше да мрънкам на същата тема.
Не разбрах каква наслада изпитваха хората с пурите в залата.
Гадничко е вместо от пеене да прегракнеш от цигарен дим.
Може би през филтъра се засмуква по-чист въздух.  Rolling Eyes
Напълно щях да разбера групата, ако бяха отказали да пеят. Все пак с гласовете си изкарват парите хората.

За толкова години толкова трудно ли беше да се построи една зала, в която да има условия и за спорт, и за концерти. ОиВ-то на Фестивална, Универсиада и Зимния са под всякаква критика. Те и за базари вече не стават.

# 26
  • Мнения: 14 654
Прочетох, разбира се, написала си един ред по темата. Иначе разбрах също, че посещаваш концетри в България, но и в Сърбия, пиеш бира и приятелят ти е музикант с астма.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 859
Прочетох, разбира се, написала си един ред по темата. Иначе разбрах също, че посещаваш концетри в България, но и в Сърбия, пиеш бира и приятелят ти е музикант с астма.

И че съм пушач, който също понякога трудно диша на концерти, желае да има безопастност и регламентираност при организацията на обществени прояви на закрито /и открито също/ - това ако не си прочела, да ти напиша пак!  Mr. Green Така добре ли? Барем станат 2 смислени изреченията а?  .....................

# 28
  • Мнения: 1 488
Конктретно - да, мисля, че има. Аз като не мога да дишам от мирис на пот и смрад, от цигари също минавам 4-5 метра и си чувам приказката с приятели на спокойствие и въздух във фоайето... за това питах...


Уау, продаването на бира вътре, казваш, не било нормално.

Въпроса не е до пушачи-непушачи!

Реагирам като всеки пушач казваш, а?
Желая ви здраве и дълголетие! Няма смисъл да пиша повече в темата.
Интересно, ако не бях писала изрично тук, че съм пушач, как ли щяхте да разберете?
Не за друго ами, защото гаджето ми е музикант и астматик... Избор на гредни точки има бол...
Вие виждате ли ги?

И да не беше казала че си пушач, пак знаех, има много снимки от бг-мамма купона! Wink
Това за гаджето не разбирам защо го казваш, не пушиш на неговите концерти ли или той не прави концерти в зали в които се пуши? 

Както и да е ... не е по темата...


# 29
  • София
  • Мнения: 1 750
Жалко, че темата се превърна в за и против пушачите...
Не разбирам обидчивостта на пушачите, в крайна сметка нали си е техен избор?!

Интересно ми е от кой зависи контролът върху пушенето на обществни места. Щото явно някой не си върши работата.

# 30
  • Мнения: 2 407
Не мисля ,че е редно, егаси то и без това е било задушно...

# 31
  • Мнения: 143
и аз помислих, 4е стажа дума за симфони4ен концерт.... наи-добре да се правят на открито тези концерти, не мога да си представя как ще забранят на метали да пушат

# 32
  • Мнения: 437
еммм.... не ми се чете докрай... Dragon's... и аз съм на твоето мнение. Пушач съм де. Но и майка. И нормален човек. И не толерирам пушенето на разни несъобразни за тази цел места.
Нооо... за Бога.. това е концерт. рок. ма хеви, много хеви рок такъв.. дето по дифолт си върви с много алкохол, много тютюн и даже прочие субстанции за пушене.. не е опера.. някак.. нормално си е. и аз пуших..
не, че ми допада гледката след това.. ама.. то и след Великден площада пред Невски е свинщина..
рисковете на професията... просто част от нещата.
Опитвам се да кажа, че не може да отидеш на метъл концерт и да очакваш сбор природозащитници и моралисти...

# 33
  • София
  • Мнения: 2 859
ето снимки от вчерашния концерт за по-пълна представа  Laughing

http://www.radiotangra.com/?page=gallery&lng=bg&id=43



НЕ НА ПУШЕНЕТО НА КОНЦЕРТИ НА ЗАКРИТО! И НА ПРОДАЖБАТА НА БИРА СЪЩО!

 bowuu

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 18:54 от Dragon's Bride

# 34
  • София
  • Мнения: 1 750
Shusha, уф, аман от робуване на рамки, клишета и т.н. Щом е рок концерт, то задължително се пуши и т.н. Ако изрично беше подчертано, че в залата не се пуши, ако имаше кой да следи за това, дали клишето щеше да е в сила, а?

Dragon's Bride, лека поправка - НЕ на пушенето на концерти НА ЗАКРИТО!
Така достатъчно ли го подчертах, че да ме разбереш най-накрая за какво ми е приказката?!?!

И нещо не схващам идеята със снимката, ама то е щото съм "моралистка", не всъщност съм "природозащитничка", щото защитавам природата от пушачите....   ooooh!
Пълната представа няма как да се усети от една снимка. Още по-малко пък пусната от човек, който не е бил на концерта, който не е непушач, за да знае колко "готино" ми е било да се тъпча с тонове пушилка.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 859
Dragon's Bride, лека поправка - НЕ на пушенето на концерти НА ЗАКРИТО!
редактирах, а за бирата? м?

# 36
  • Мнения: 7 837
Пушач съм. Ама, как се сещате да запалите цигара по време на концерт. Предвид дозата адреналин, не би трябвало мозъкът да дава сигнали за лайняната клечка.Аз дори до тоалетна не ходя, нищо че е безплатно и не се чака  Laughing

Мен пък ми е дерт, че на такива събития, бирата е в пластмасови чашки. Предпочитам да пия от бутилка.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 635
Извън темата (защото два пъти попита)  -
Dragon's Bride звука не беше ужасен, но не бих казала и на ниво.

По темата - Не пуша. Не е редно да се пуши в зала, по много причини.
Конкретно -  не беше много удимено.

# 38
  • Мнения: 16
Tatalina, ако не Комисията за защита на потребителите то можеш да питаш в първото възможно заведение кой следи за това къде се пуши и къде не.

"Зала Еди-коя-си изгоря снощи. Загинаха еди-колко-си души"
Статистика. Всяко чудо за 3 дни. Зависи кой колко парички кихне случая да се потули и после пак всичко ще си тръгне по старому Wink

Dragon's Bride, аз бях на въпросния концерт снощи и съм на мнение, чв НЕ ТРЯБВА да се пуши на такива прояви на ЗАКРИТО. Аз съм пушач и пуша доста, но и на мен ми беше гадно от тоя лисичарник вътре! Освен, че е гадно около седалките настилката е балатум. Кво праим ако това вземе, че пламне?! Отиваме на "новинката" от Дилянка. Това приемлив вариант ли ти се струва?! Ако някой иска да пафка - излиза навън, дръпва набързо и се връща. Въпрос на избор дали ти се гледа или да пафнеш е по-приятно. И съвсем отделно от това, че там все пак имаше и деца под 10 год ... видях поне 5-6 хлапета.
За продаването на бира: нямам против стига да не се стига до сакатлъци. Ако някой, който по принцип не пие и се напива от малко и го хване агресията - идват ония батковци от охраната и го изхвърлят. Лесно и просто Simple Smile
Тоалетната беше по 50 ст и както всеки би се сетил беше ужасна. При положение, че си платил билет би трябвало тоалетната поне да е безплатна ... или поне хората в цивилизования свят мислят така (та дори и не чак толкова цивилизованите). Най-близкия пример: отиваш в центъра на Солун и обществената тоалетна е добре поддържана, мирише на някакъв ароматизатор и не те е гнус не дай Боже да се докоснеш до нещо и на всичкото отгоре безплатна. Въпроса не е за 50 ст, а за принципа.
PS: изчетох всички постинги (само за протокола) Wink

Колкото до самия концерт - беше готино направено, звука беше нормален (бих дал оценка 4) за концертно изпълнение. Единственото, което беше кофти, че бат Анди беше решил, че публиката требе да пее песните и неговия глас не се чуваше много много.

Конкретно -  не беше много удимено.
Честно, незнам откъде си го гледала.

Кейсиnewsm10, на мен мога спокойно да кажа, че не ми се пушеше, дето в нормални условия за тия 4-5 часа щях да изпуша поне 6-7 цигари.

Лека вечер на всички! Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 2 859
Dragon's Bride, аз бях на въпросния концерт снощи и съм на мнение, чв НЕ ТРЯБВА да се пуши на такива прояви на ЗАКРИТО.
А ти къде прочете, че аз казвам, че Трябва да се пуши? М? /не за друго, ами щото персонално към мен се обръщаш!/

# 40
  • Мнения: 172
Аз съм
против пушенето на концерти,
против пуканките в кино,
против всякакви храни и напитки в театър,
против отворените врати на научни конференции, конгреси, семинари.

За всяко нещо има време и място.
Ама никой не се интересува от моите капризи.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гадно е да се пуши, но и да забранят, незнам как могат да контролират пушачите по време на концерта ... иначе и аз се ужасявам да не ми се запали косата, или някой да ми надупчи блузата, защото е ужасно меле.... въпроса е до климатици явно

# 42
  • Мнения: 6 993
Не е нормално.
Едва издържах снощи.
И тревица попушваха младежите пред мен Sick

# 43
  • Мнения: 16
Dragon's Bride, аз бях на въпросния концерт снощи и съм на мнение, чв НЕ ТРЯБВА да се пуши на такива прояви на ЗАКРИТО.
А ти къде прочете, че аз казвам, че Трябва да се пуши? М? /не за друго, ами щото персонално към мен се обръщаш!/

От всичко написано от теб (дори и между редовете) се чете, че подкрепяш пушенето. Това, че е факт е ясно и се търси начин да се предотврати за в бъдеще, а не да се поощрява. Да, ти не казваш "Трябва да се пуши", но за сметка на това казваш друго (погледни си постингите).
Схващаш ли за кво иде реч? Wink

# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това ме спира да заведа детето на концерт ...  Sad  ... искам и на футболен мач да го заведа, но пък за там проблема е друг

# 45
  • София
  • Мнения: 1 635
Това ме спира да заведа детето на концерт ...  Sad  ... искам и на футболен мач да го заведа, но пък за там проблема е друг
Има концерти на открито.

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това ме спира да заведа детето на концерт ...  Sad  ... искам и на футболен мач да го заведа, но пък за там проблема е друг
Има концерти на открито.

Искаш да кажеш, че на тях не се пуши или че не дишам цигарен дим  newsm78...и за двете не важи

# 47
  • София
  • Мнения: 2 859
Схващаш ли за кво иде реч? Wink
схващам! че си човек, който иска да чете между редовете!
е, аз пък съм човек, който не пише между редовете! особено, когато не иска!
и особено, когато умолително искам да ме прочетат и разберат!
тоест с теб нямаме какво да си кажем!

п.п. а за учудването на авторката на темата, че се е продавала бира, никой нито думичка, а? що така бре? не е по темата, нали?

# 48
  • Мнения: 1 488
п.п. а за учудването на авторката на темата, че се е продавала бира, никой нито думичка, а? що така бре? не е по темата, нали?

Аз в биричката не виждам нищо лошо. Ако някой се напие и създава проблеми, нали има охрана за тая работа.
и да, не е по темата,която е за цигарите!

# 49
  • Мнения: 2 978
Малко не по темата Wink, ама аз да си питам.

Има ли телефон, на който може да се обади и оплаче човек (не пушач Laughing), когато в дадено заведение пише, че има маси за непушачи, а там се дими яко?

# 50
  • Мнения: 2 401
Толко сте и метъли, вие които твърдите, че на тези концерти няма нищо по-нормално от това да се напиете, напушите и насерете в залата, за да бъде удовлетворението пълно. Сори, ама вие сте изцепки, не метъли.   

# 51
  • София
  • Мнения: 2 859
Толко сте и метъли, вие които твърдите, че на тези концерти няма нищо по-нормално от това да се напиете, напушите и насерете в залата, за да бъде удовлетворението пълно. Сори, ама вие сте изцепки, не метъли.   
МУХХАХАХАХААХ, кефиш ме мацка, щи пиша!  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 1 750
Малко не по темата Wink, ама аз да си питам.
Има ли телефон, на който може да се обади и оплаче човек (не пушач Laughing), когато в дадено заведение пише, че има маси за непушачи, а там се дими яко?

Точно си по темата, щото и аз се питам същото - не само за концертните зали, а за обществените места въобще. Ще проверя как стои въпроса и пак ще пиша, когато имам повече инфо.

# 53
  • Мнения: 2 022
децата според мен нямат място на такива места. На бар или клуб бихте ли ги завели?

Толко сте и метъли, вие които твърдите, че на тези концерти няма нищо по-нормално от това да се напиете, напушите и насерете в залата, за да бъде удовлетворението пълно. Сори, ама вие сте изцепки, не метъли.   

 smile3554

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 06:48 от Cygnus

# 54
  • Мнения: 2 401
Ето за това става дума, не могат да направят разлика между  кръчма и концерт...

# 55
  • Мнения: 281
Сори, ама вие сте изцепки, не метъли.   

Eeee, това "метъли" откога не го бях чувала! Joy Peace
Не се сдържах.
Извинявам се учтиво.
 Simple Smile

# 56
  • Мнения: 589
Аз съм
против пушенето на концерти,
против пуканките в кино,
против всякакви храни и напитки в театър,
против отворените врати на научни конференции, конгреси, семинари.

За всяко нещо има време и място.
Ама никой не се интересува от моите капризи.

И аз! И не са твои капризи, нито мои, просто са си основни правила за обществен ред и мерило на културата.
Няма да забравя как преди години един чичко самодоволно си изхрупа Мура-та по време на Секс, наркотици, рокендрол. Баташов просто обезумя, не знам как изобщо довърши изпълнението...

# 57
  • Мнения: 172
carmell, радвам се, че и друг споделя мнението ми. Но това определено няма да спре хората, правещи горепосочените неща. Всичко се американизира, нови правила изместват старите. На никой не му пука пречи ли на другия или не. Освен това аз наблюдавам и друго явление. Хората посещават културни мероприятия, за да кажат "бях там", а не защото проявяват интерес. И това си личи. Много са нещата, благодарение на които удоволствието ми от посещение на концерти (и не само) изчезна.

# 58
  • Мнения: 589
carmell, радвам се, че и друг споделя мнението ми. Но това определено няма да спре хората, правещи горепосочените неща. Всичко се американизира, нови правила изместват старите. На никой не му пука пречи ли на другия или не. Освен това аз наблюдавам и друго явление. Хората посещават културни мероприятия, за да кажат "бях там", а не защото проявяват интерес. И това си личи. Много са нещата, благодарение на които удоволствието ми от посещение на концерти (и не само) изчезна.

Абе, псевдо-интелектуалщината я има отдавна, това е един вид културен снобизъм. Не мисля, че някога ще изчезне, то си е начин за себеизява, нещо като fashion victims, ама с културен подтекст ...
Оптимист съм че все някога махалото ще се върне обратно, към етичните правила, ама и от нас зависи. "Първите седем" на никого не можем да компенсираме, но поне на децата си можем да повлияем

Общи условия

Активация на акаунт