:(да ви се оплача и аз!

  • 3 253
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 581
Всеки човек има различна граница -на някой е една, на други други. На един може да му се вижда тежко да гледа едно дете, а друг някак си се справя и с 4-ри. Според мен выпросыт не е в броя деца, нито выв вызрастта им и т.н. выпросыт е как една майка се чувства. Когато ходим на зыболекар, не ти казват - "оная жена тырпя да и направя 3 пломби без упойка, значи и трябва да стиснеш зыби и да тырпиш", а ти дават упойка ако трябва и за една пломба, за да ти спестят болката. Ужасно сычувствам на всички майки и деца с каквито и да било проблеми - физически или психически. Выв всыщото време ме вярвам че да мерим тежестта или проблемите и да ги сравняваме би помогнало.
В ужасно много случай - клиничните депресий, неврози и т.н. започват именно по този начин - дребни на глед (или според някой хора)неща, които човек тырпи, преглыща и ако в един момент вече не може да издыржа.....понякога рухва. Да, стискането на зыби може да е начин за справяне на едни, но за други може да доведе до взимане на пырвото успокоително, на пырвото приспивателно, на пырвия антидепресант...Затова аз лично смятам, че ако една жена казва " не знам как ще издыржа" нейните чуства следва да се уважават и да се взимат сериозно и с такт. И може би ако такава жена се осмели да пише тук и получи разбиране и подкрепа, това ще облекчи с малко тежестта и.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 191
Струва ми се, че не е нужно да се води дебат за границата на издържливост, ковто е различна при всеки.
Така че - по темата:
Най-напред - човек трябва да си отстоява позициите, обаче съвсем не е нужно да вдига скандали за това.
Най-добре е да се изработят съответните люде меко, така че даже да не разберат за това  Mr. Green
Взимаш си бавачка без да даваш излишни обяснения, но все пак е добре да се разбереш преди това със съпруга ти. Обясняваш казуса със заетостта на свекърва ти с другите деца, отявлено си демонстрираш и онагледяваш натрупаната умора, с крайна цел съпругът ти да ти влезе  в положението, ама наистина, и наемането на бавачка да стане леко и безпрепятствено.
Ако роднините започнат да се изтрепват да гледат детето поради наличието на бавачка, в крайна сметка на теб ще ти остане повече свободно време.
Това мисля аз.
А също и, че ти е нужно малко да се разведриш, за да погледнеш на нещата по-ясно и необременено, и да видиш, че всъщност няма кой знае каква  драма. Но отстрани винаги е лесно да се каже.
Успех!

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 22:02 от red

# 47
  • София
  • Мнения: 593
А а а, тоя филм го знам във него главната героиня до 6м. на детето отслабва с 36те кг. качени през бременността.
Имам идея някой път като сте сами със свекито като почнете да си говорите за времето и тн. общи приказки/разбирай че трябва да проведеш подобен разговор/ не й кажеш ей така като на приятелка че се притесняваш за нея гледа другите деца че и твойто ли.
Ми толкова год. жената все е работила я да си пази здравето.
Да си вземете жена пък тя винаги "когато не е много уморена" нека заповяда да го гледа.
Надявам се да ми разбереш замисъла.

# 48
  • Мнения: 19 302
Всеки човек има различна граница -на някой е една, на други други. На един може да му се вижда тежко да гледа едно дете, а друг някак си се справя и с 4-ри. Според мен выпросыт не е в броя деца, нито выв вызрастта им и т.н. выпросыт е как една майка се чувства. Когато ходим на зыболекар, не ти казват - "оная жена тырпя да и направя 3 пломби без упойка, значи и трябва да стиснеш зыби и да тырпиш", а ти дават упойка ако трябва и за една пломба, за да ти спестят болката. Ужасно сычувствам на всички майки и деца с каквито и да било проблеми - физически или психически. Выв всыщото време ме вярвам че да мерим тежестта или проблемите и да ги сравняваме би помогнало.
В ужасно много случай - клиничните депресий, неврози и т.н. започват именно по този начин - дребни на глед (или според някой хора)неща, които човек тырпи, преглыща и ако в един момент вече не може да издыржа.....понякога рухва. Да, стискането на зыби може да е начин за справяне на едни, но за други може да доведе до взимане на пырвото успокоително, на пырвото приспивателно, на пырвия антидепресант...Затова аз лично смятам, че ако една жена казва " не знам как ще издыржа" нейните чуства следва да се уважават и да се взимат сериозно и с такт. И може би ако такава жена се осмели да пише тук и получи разбиране и подкрепа, това ще облекчи с малко тежестта и.
много точен постинг!

Общи условия

Активация на акаунт