Тайната на дългата и здрава коса-19

  • 38 878
  • 448
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 496
винаги го  разреждайте преди да сложите на косата.

Това е развенчано като мит, губела се силата на шампоана.Ако искаш ще се разровя да видя къде го бях пуснала. Peace

В какъв смисъл шампоана се нанася на тила? newsm78Аз сипвам в ръката си, разтърквам ръце и разнасям по косата. Rolling Eyes

Днес от инат си купих хума Джанкар, сложих в маската и да видим...Предусещам, че резултата няма да е добър... Tired

 П.С. ooooh!Мда, както и очаквах-страхотен обем, но доста твърда коса, без блясък и еластичност.Неприятна работа. Забравям за хумата. Crossing Arms

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 17:07 от краcим

# 406
  • Мнения: 103
     Шампоана се нанася на тила,( като главата е наведена напред) разтрива се с ръце и с пяната се покрива цялата коса, а не директно на темето.

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Аз за първи път чувам че се прави така.. newsm78 и аз така ще правя вече  Laughing

# 408
  • Мнения: 2 401
     Шампоана се нанася на тила,( като главата е наведена напред) разтрива се с ръце и с пяната се покрива цялата коса, а не директно на темето.
Аз пък по принцип така си правя, но не знаех че било хубаво Simple Smile От около половин година, може би и повече слагам само по веднъж шампоан, когато си мия косата Peace

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Винаги слагам по 2 пъти шампоана... все ми се струва че с един път нищо не става... нито става хубава пяна... нито нищо.. newsm78 незнам  все едно че не съм си измила косата ами само съм я намокрила  Laughing

# 410
  • Мнения: 1 282
Винаги слагам по 2 пъти шампоана... все ми се струва че с един път нищо не става... нито става хубава пяна... нито нищо.. newsm78 незнам  все едно че не съм си измила косата ами само съм я намокрила  Laughing
Peace и при мен е така.

# 411
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
anastangelche  Wink Тя косата ми е дълга.... още малко по-малко от една педя и ще ми стигне до кръста... и е гъста...   newsm03 незнам как да я мия само с 1 шампоан

# 412
  • Мнения: 2 401
Просто слагам по повече шампоан, докато се напени хубаво Peace

# 413
  • Мнения: 3 695
тъй като моята коса е мазна и аз немога да си представя да я мия само един път с шампоан но моя фризьор ми каза само един път да я мия защото като я мия два пъти се изсушава много което е добре за мен но съм измивала естествената мазнина на косъма и така по бързо ми се омазнява пак.
незнам какво да мисля дали е правилно?

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 17:55 от ru_

# 414
  • Мнения: 2 401
Ами пробвай и виж как ти се отразява Peace

# 415
  • Мнения: 1 282
Измих си косата с крем за бръснене, някой в темате беше споменал. Хммм, странно - косата ми се изми много добре, а сега е доста мекичка и приятна на допир.  newsm78

# 416
  • Мнения: X
Djindjari , няма "добри и лоши" съставки, ако тези, които посочваш са подбрани хармонично ( в случая са) и ти  понасят, всичко е ОК Peace Не ти пари от оцета, със сигурност, може да е от него, от алкохола, от газта, ако имаш ранички по главата, които са чувствителни. Има момичета стояли по 4-5, по 18 часа дори. И на мен понякога ми пари след маска, но не му обръщам голямо внимание Wink

Far Away , от колко време използваш маската С и БЕЗ тривитаминол?

Игуанка, много бляскава коса Hug

Ani_Kriss , моята коса се скапва, ако заспя вързана (не съм го правила от много години). Съветът е приложим за дами с много дълги коси и съпрузи, които ги затискат и скубят, въртейки се насън. Mr. Green

Това за шампоан ни беше въпрос - уловка на курса по фризьорство...

Зависи от типа коса, от честотата на миене и степента на замърсяване. Не може да се обобщава и дава като закон.

Общото правило е "По-добре два пъти с малко, отколкото веднъж с много шампоан". Изплаква се с хладка, дори студена вода (това го спазвам само ако изхабя целия бойлер и остане единствено хладка вода Blush) Ако си със суха коса, миеш я всеки ден - да, достатъчно е веднъж, но ако си със склонна към омазняване или силно замърсена, миеш я веднъж седмично - моите уважения, но нищо не става с едно нанасяне на шампоан.
Шампоанът се нанася на скалпа, разпенва се  и пяната се разнася по дължината...

Може и да съм забравила нещо, но ще редактирам.



Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 23:26 от Анонимен

# 417
  • Мнения: 103
    Вярно- на всеки косата е различна, и може да не се измива с един шампоан, и на никой не сме сложили въжето на врата така да прави. А аз правя така, защото както съм споменавала и по- рано- косата ми е много тънка, мека и бухнала, и с един шампоан и маски си е по- добре, следователно втори път сапунисване не е необходимо- само ще я изтощи още повече. Слагайте смело маски и не бойте се! Hug

# 418
  • Мнения: 2 401
Far Away , от колко време използваш маската С и БЕЗ тривитаминол?
Аз си правя домашни маски от около две седмици, но утре ще ми е първата с тривитаминола и нямам търпение newsm68

# 419
  • Мнения: 3 050
Винаги слагам по 2 пъти шампоана... все ми се струва че с един път нищо не става... нито става хубава пяна... нито нищо.. newsm78 незнам  все едно че не съм си измила косата ами само съм я намокрила  Laughing
Peace и при мен е така.
и аз и аз Laughing Heart Eyes
zizi top  курс по фризьорство ли си карала   bouquet
торнадо катрин много благодаря за инфото   Hug   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт