четете ли професионални книги и списания?

  • 2 041
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Ето това ме вълнува ...

В моя бранш \маркетинг\ в последните пет-шест години се навъди много професионална литература - къде със съдържателни книги, къде с боклуци ... и май хората четат, или поне по-известните автори ..

Та ми е интересно да разбера дали във вашите браншове излиза литература и дали я намирате за полезна. Изобщо ъпдейтвате ли се по "работни" въпроси и откъде - списания, интернет, книги, други? 

# 1
  • Мнения: 27 524
О, да, чета. Тук съм се абонирала за едно месечно списание по психология, на френски е и малко зор виждам  Crazy, но все пак опреснявам това онова. Иначе книги при всяко прибиране в София си купувам, речници, енциклопедии, сакът ми после никой не иска да го носи  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 401
От години чета само такава. Не си спомням кога за последно съм чела художествена л-ра. Ъпдейтвам се постоянно, дори и сега когато съм в майчинство, требе да съм конкурентоспособна щото тия младите нямат свян  Laughing

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Чета, работата ми е такава,че постоянно променят някой процент,закон,наредба...и трябва да се чете
За художествена литература намирам също време-така да се каже разпускам с нея

# 4
  • Мнения: 9 865
Чета и професионална, но и много худ. литература, радвам се, че специалността ми го изисква.

# 5
  • Мнения: 281
Всеки месец прочитам почти всички списания - женски, мъжки, лайфстайл, жълти.
От Едно до Блясък.
Трябва да съм в час.
 Grinning

Без интернет съм за никъде.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Да, няма как иначе.

# 7
  • Мнения: 1 520
Да, най-много такава чета.
И за разтуха  - детски книги.

Даже сега чакам последната си поръчка, вече с нетърпение, че ми я бавят.
Купувам си редовно професионални книги, имам си цяла библиотека.
И ми е интересна. Всеки път се убеждавам как това, което искам да правя, това е сектора.

По темата - има доста добри книги в нужната ми насока.  Peace

За съжаление няма хубаво професионално списание. И малко, което имаше - вече не е на пазара.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 12:50 от SmaRt

# 8
  • Мнения: 6 155
Да, чета.

# 9
  • Мнения: 3 423
Скъсвам се от четене.
А ти беше ли на семинара на Котлър?
И имаш ли презентацията?

# 10
  • Мнения: 172
Чета. Но аз все още и уча. И след дипломирането си ще чета, защото без информация съм за никъде.
Всеки трябва да чете, ако иска да е добър в областта си, да се развива, да познава новото.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чета. Няма как иначе. Повечето ни контрагенти включват в каталозите си и представяне на новостите. Което пак си иска четене.

# 12
  • Мнения: 494
  Ми чета. Има неща, които не са ми никак интересни, а има и много боклуци, наистина, но се налага. Понякога ми ги "налагат", всъщност, и точно това са най-големите тъпотии обаче ги изчитам.
  Интернет си е Интернет- има за четене доста и в последно време май повече от нета чета, затова и кисна почти по цял ден на компютъра. Но предпочитам книги - по-удобно ми е и не ми се изморяват толкова очите, обаче лошото е, че голяма част от най-новото инфо, от което се нуждая, го няма на български и поради тази причина често ровя по (най-вече руски, но и американски) сайтове.
  Списания си купувам, ако знам за някоя конкретна статия на автор, който ме интересува.
  Едно от предимствата, които имам е, че имам много близка приятелка, работеща в една голяма книжна борса и от нея взимам специализирана литература (знаете, че тя е доста скъпа). Чета книгата, ползвам от нея каквото ми трябва (имам си едни специални тетрадки, в които преписвам някои неща) и ако цялата книга наистина си струва, тогава си я купувам, иначе я връщам в склада. Не казвам, че е правилно, но така правя доста често Blush. Наистина продават големи боклуци с гръмка реклама и пресилени отзиви...

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Книги - да, налага се, а и повечето са наистина хубави разработки. Списания никога - скука и тъпня Tired

# 15
  • Мнения: 2 032
Непрекъснато. Задължително.
Понякога и пиша за тях.

# 16
  • Мнения: 14
Да, чета за забавление - колко простотия е полазила колегите, уж.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Чета и много ми е приятно. Поглеждам и към списанията на други браншове от чисто любопитство. Повечето неща са на английски, а понякога и на руски попада нещо интересно. Не искам да бъде реклама, но се изкушавам да кажа, че НБУ направиха страхотна библиотека и са абонирани за почти всичко, за което може да се сети човек.
И художествена литература чета, но по-малко. Наскоро започнах "Кучета без нашийници"
Жалко, че времето не стига.

# 18
  • Мнения: 2 212
Чета, няма друг начин. А в моята област на работа, литературата няма изчитане... ooooh!

# 19
  • Мнения: 14 133
Преди всичко това чета и детски книжки на малкия.  Напоследък няма време за художествена литература, а как обичам...

# 20
  • Мнения: 801
аз бях спряла по едно време, но отскоро почнах с пълна сила да наваксвам.......
малко ми е трудно, тъй като в тукашните книжарници специализираната литература в областта, която се интересувам,  е малко кът. Добре, че е интернет и някой форуми, та успявам да "хвана" някоя и друга информацийка.

# 21
  • Мнения: 589
Скъсвам се от четене.
А ти беше ли на семинара на Котлър?
И имаш ли презентацията?

Не, не съм ходила, няма кой да ми гледа отрочето ....  Crossing Arms

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, много. И ми е интересно и ми е необходимо. Всичко чета и препрочитам и учебници, и книги, и списания, и закони и наредби, и Интернет.

# 23
  • Мнения: 648
   Да, задължително е.

# 24
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 781
Чета, след като реших , че и тук трябва да се сертифицирам и лицензирам. И това само за 1 година. Интересното е , че тук веднъж взел лиценза всяка година имаш изпити и семинари. Такъв им е закона и политиката. Хубавото е че всичката информация я имат он-лайн. Не че не се абонирах за професионални списания.
Лошото е, че ми остава малко време за художественна литература.

# 25
  • Мнения: 3 405
Да, налага се и е задължително.

# 26
  • Мнения: 311
Да чета.

# 27
  • Мнения: 2 407
Да,на тема психология.

# 28
  • Мнения: 516
Да, чета. Задължително. Чета  професионална литература и в много други области, защото за моята професия богата обща култура е наложителна.

# 29
  • Мнения: 3 622
На работа сме абонирани за списание свързано с моята работа и го чета редовно, понякога и странична литература

# 30
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Чета, чета. И към чужди области посягам. Но го няма онзи плам (и най-вече време  Mr. Green), с които кълвях какво ли не. Сега например не бих седнала да чета с онзи прежен устрем философия.
hahahaМного поумнях, не за друго.

# 31
  • Мнения: 123
Много обичам, ама пусто нямам време и за четене.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Налага се , а и ми го "налагат" профи четенето. Peace

# 33
  • Мнения: 3 521
Чета доста професионална литература. Германия е Рай за строителния бранш и повечето четива са абсолютен разкош!
...Да не говорим, че сега имам доволно свободно време - как да пропуснеш такава възможност? Laughing

# 34
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Чета, основно новите правила и браншовите списания. За съжаление на български няма информация, така че, четем какъвто език ни попадне

# 35
  • Мнения: 525
Да, чета. Задължително. Чета  професионална литература и в много други области, защото за моята професия богата обща култура е наложителна.

И аз да не изтърва да се addна.
Плюс, разбира се, художествена. Ужасно вдъхновяваща мания.

# 36
  • Мнения: 3 091
Да, чета изключително и само професионална литература. Напоследък изобщо не ми остава време и възможност да чета художествена литература, за което искрено съжалявам.
част от нещата си набавям като член на международни професионални организации, друга - от колеги, основната информация намирам в Интернет. понякога се налага да купувам от чужбина... В моята област няма почти нищо на български език, което за мен лично не е проблем, но в България много трудно намирам каквото ми трябва.

# 37
  • Мнения: 1 006
Чета, иначе не става....но пък ми е интересно и не спирам да си купувам книги, свързани с работата ми ooooh!
Списания като че ли няма много стойностни в БГ.....основно чета в нета на английски, че на руски досега не съм се сетила да търся newsm78

В тази връзка, ако някой наистина е посетил Котлър - СПОДЕЛЕТЕ, моля, презентацийка или коментари Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 1 654
Непрекъснато, работата ми го изисква, но ми е приятно. Чета предимно електронните версии.

# 39
  • Мнения: 6 167
Воуг, Ванити феър, W, ....
Между другото чета и онлайн издания на разни организации.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Воуг, Ванити феър, W, ... непрекъснато се обогатявам професионално.


Каква ти е професията?

# 41
  • Мнения: 1 775
Без интернет съм за никъде.
Намирам необходимите ми нормативни документи и професионални електронни издания, имам възможност да следя конкуренцията. Всичко се развива толкова динамично, а аз мразя да не съм в час.

# 42
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Да, чета. Всъщност само професионална литература (счетоводство  и одит)  имам възможност да чета, но пък ми харесва. Обичам си работата.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 13:14 от Diana

# 43
  • Мнения: 589
А браншовете?
Така като ви чета, дешифрирам маркетинг, право, счетоводство, строителство, медии, психоанализа \налучквам, блонди  Hug\, вероятно има и преподаватели сред вас, а мария лу трябва да е имидж мейкър на някоя бг знаменитост  Sunglasses

не се обиждайте, моля, поправяйте ме  Hug

# 44
  • Мнения: 326
Да, чета.
По-рано, защото ми беше интересно.
Сега - защото, ако не го правя тия млади, амбициозни и безпощадни юпита ще ме отвеят като Коледа - 13-та заплата.

# 45
  • Мнения: 1 006
А браншовете?
Така като ви чета, дешифрирам маркетинг, право, счетоводство, строителство, медии, психоанализа \налучквам, блонди  Hug\, вероятно има и преподаватели сред вас, а мария лу трябва да е имидж мейкър на някоя бг знаменитост  Sunglasses

не се обиждайте, моля, поправяйте ме  Hug


и не само, и не само  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 11 314
Напоследък и аз май само професионална литература чета. Подмятам ги непрекъснато, защото в електронен вариант се изнервям.

# 47
  • Мнения: 1 426
Непрекъснато. Най-вече електронни, почти не купувам на хартия, защото са скъпи.
Ако престана, ще изостана безумно...

# 48
  • Мнения: 2 386
Аз съм професионална клюкарка, затова и съм тук.  Mr. Green

По другата професия - чета, да. А това, че всеки втори си мисли, че разбира от психология.. е само в мой плюс, поне отсявам плявата лесно. Laughing

# 49
  • Мнения: 1 006
Evanescent,

напълно съм съгласна с теб.  Peace Crazy

Установих, че от психология, човешки ресурси, маркетинг и PR всички разбират  Laughing

Като към онзи момент не можах да реша това на добре ли е или не? newsm78 Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Четящи не означава винаги разбиращи.
Странно, защо ли не се разписват в тази тема продавачки, бензинджии, таксиметрови шофьори, сервитьорки и друг подобен персонал?! newsm78

# 51
  • Мнения: 281
мария лу трябва да е имидж мейкър на някоя бг знаменитост  Sunglasses

Не, не съм. За щастие.
Laughing

# 52
  • Мнения: 589
Четящи не означава винаги разбиращи.
Странно, защо ли не се разписват в тази тема продавачки, бензинджии, таксиметрови шофьори, сервитьорки и друг подобен персонал?! newsm78


По-важно е да се разписват техните шефове, сферата на услугите има отчайваща нужда от развитие

# 53
  • Мнения: 281
Четящи не означава винаги разбиращи.
Странно, защо ли не се разписват в тази тема продавачки, бензинджии, таксиметрови шофьори, сервитьорки и друг подобен персонал?! newsm78

Мисля, че в темата се разписват хора, които имат отношение към нея.

# 54
  • Мнения: 210
Аз не че съм сервитьорка, но не работя по специалността си... Това обаче не само не ми пречи, но ме амбицира да чета ...
 
А колкото до маркетинга, понеже ми е любим напоследък наистина има много боклук на пазара... в това число вкарвам и Котлър... hahaha

С шефа ми / също не си работи по специалността / , който е доктор - икономист , бил е Декан на иконом. факултет на ВУЗ във Виена и 7 години е работил за ООН, всеки ден четем по малко от изцепките на този склеро, Crazy за да учи български, та ни заболяват стомасите от смях с тези наивни простотийки Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Целта ми не е да се заяждам с някого. работила съм какво ли не, когато се е налагало. Стана ми неприятно, че се подценяват специалностите икономика и психология и се свеждат до хипотезата, че всеки се пише разбирач, стига да е прочел няколко статии в съответните списания и книги.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Чета, макар и напоследък рядко. Списания, сайтове за психология. Книги съм подготвил за зимъска, когато сняг запръска и ще се увивам с юрганя на диваня.
Чини ми се, че няма как да си ориентиран в професионална сфера и да не се интересуваш от литература и новости по въпроса

Колкото да сферата на услугите, там работещите получават информация в процеса на работа - офе рти за нови фафли, сапуни, самуни, дилъри обикалят и алкохоли хвалят, мострят се парцали, демонстрират се строителни матриали... Всеки продава и строи, шофира даже и такси..

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Искам и аз книги с юрганя на диваня посред зима на топличко.  newsm45

Общи условия

Активация на акаунт