СНБМ - инициативи - 15 част

  • 13 580
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
# 241
# 242
# 243
  • София
  • Мнения: 12 278
   Добавих още едни контакт в Медии в абв.то, една приятелка се оказа журналистка в в-к Експрес  Simple Smile

# 244
  • Мнения: 2 534
Етап първи на Единната информационна система

Достъпно за родителите :
1. Информация , нормативна уредба
2. Списък на детските градини
3. Преглед на информация за конкретна ДГ
4. Създаване и редактиране на профил на детето
5. Кандидатстване едновременно за няколко ДГ
6. Редактиране на предпочитанията
7. Класиране и уведомяване на родителите
8. Зписване

Регистрацията ще се извършвас ЕГН-то на детето и парола
Валиден е часа на регистрацията
1. Нормативната уредба ще излезе още на 27 декември на сайта на СО ... sofia.bg
Документи могат и да се приемат на място в ДГ , като отговорност за коректността на попълването носи лично директора , нищо ново те носят отговорност за всичко , най-вероятно секретарка ще въвежда данните на място .
Ако има срив в системата , ще се подават молбите отново по стария начин , в ДГ по първо желание и ще се завеждат ръчно в регистрационните дневници
Системата може да поеме 1200 - 1500 молби в секунда , два са сърварите , които поддържат ЕИС
По т.6 - желанията могат да се променят според предпочитанията , защото системата работи в реално време . Дори и при промяна на поредността на желанията , като входящ номер остава часа на първата регистрация , а не часа на редактиране .
Децата посещаващи яслени групи в ОДЗ автоматично ще бъдат прехвърляни в градински , без да се налага регистрация в системата
Предимството , ако брат или сестра посещават същото детско заведение важи към момента на постъпване на детето , а не към момента на подаване на документите .
Родените в началото на годината автоматично ще бъдат изхвърлени от системата , остава да се уреди въпросът да не бъдат отписвани от яслата преди септември , тук има да се работи откъм промяна на нормативни документи , които обаче трябва допълнително да се обсъдят , трябва да се чуем с Кирил Йорданов допълнително
Ако един родител е подал документи по рано , а е посочил конкретно ДЗ на второ място , то той ползва предимство пред този , който е подал документите по-късно , а  е посочил ДЗ на първо място ... т.е важен е часът на регистрация , а не поредността на желанието .


Адрес           kg.sofia.bg

При проблеми или въпроси
admin@kg.sofia.bg
Ул Оборище 44 тел.943 31 83 , отдел Образование

За предимствата знаете вече , ако е нужно ще ги допълня

# 245
  • Мнения: 2 534
От утре започват обучението на директорите , което ще продължи почти месец

При първо класиране системата изпраща мейл на родителя , за да го уведоми , че ддетето е прието или остава за второ класиране . Изобщо има статус , който може да се следи
Записването става само лично , с копие от акта за раждане и тогава системата отчета статус -записан


Други- новата ДГ , която ще приюти 6 групи е до 142 училище в Красно село , до средата на годината се очаква да минат проктите и да се намери изпълнител , което значи , че тя ще започне да функционира след две години
Подготвят още 10 нови ДГ за 2008




Това е от мен момичета , звъннете ми кога ще е срещата , защото скоро едва ли ще вляза в нета

# 246
  • Мнения: 1 828
Това излезе от днес за регистъра за детските градини...
http://dnes.dir.bg/2007/12/13/news2443404.html

# 247
  • София
  • Мнения: 2 708
Приемате ли кандидат членове във вашата темичка?

# 248
  • Мнения: 4 181
Приемате ли кандидат членове във вашата темичка?
Профилът го създава родителят затова пише "профила си", но той се прави с ЕГН-то на детето, а не на родителя, тоест въвеждаш 2 пъти данни за 2-те ти деца  Peace

# 249
  • София
  • Мнения: 2 708
Приемате ли кандидат членове във вашата темичка?
Профилът го създава родителят затова пише "профила си", но той се прави с ЕГН-то на детето, а не на родителя, тоест въвеждаш 2 пъти данни за 2-те ти деца  Peace

Мерси много за отговора   bouquet , аз малко пообърках темите  Embarassed , но се редактирах

# 250
  • Мнения: 4 181
Приемате ли кандидат членове във вашата темичка?
Профилът го създава родителят затова пише "профила си", но той се прави с ЕГН-то на детето, а не на родителя, тоест въвеждаш 2 пъти данни за 2-те ти деца  Peace

Мерси много за отговора   bouquet , аз малко пообърках темите  Embarassed , но се редактирах
няма страшно  Hug

# 251
  • Мнения: 4 181
Момичета, никакви отзиви не виждам за предаването  Rolling Eyes
Никой ли не го гледа, мина страхотно, аз го гледах на запис.

Жени, много ти благодаря за работата, която си свършила днес   bouquet

Момичета, ако аз ще купувам картичките искам да знам кой ще ги праща  и как ще му ги дам.

Ели, моля те вземи списъка от пощата и допълни адресите, не повече от 7,8 са.

Моля някой който знае как се правят етикети да си признава бързо и след като Ели допълни списъка, да ги направи. (Доли ти не се броиш, имаш ли достатъчно друга работа  Wink)

Освен това ни трябва текст за картичките, кой ще го напише?

# 252
  • Мнения: 4 978
Момичета, никакви отзиви не виждам за предаването  Rolling Eyes
Никой ли не го гледа, мина страхотно, аз го гледах на запис.

Аз гледах. Kremi и Елена се представиха много добре.
За съжаление отново нямаше 'опозиция', някой който да обясни другата гледна точка, да има дискусия.
Писах в темата за близнаците, но и тук да си кажа, може би все още има време да се изпратят писма до шефовете на парламентарно представените партии. Дори да няма резултат, няма какво да загубите от това.


Танче, не бъди жестока, казвай веднага  Wink

# 253
  • Мнения: 4 181
Ето ви линк на предаването вчера:
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=805&bm=2


Ине, първо няма време , защото закона трябва да се гласува днес или другата седмица, дори не е ясно кога. С тези тъпи избори объркаха всичко.
Освен това, аз лично го считам за безсмислено. Ние веднъж вече пратихме писма, който е искал е прочел, който не е искал и ново да му пратим все тая.

# 254
  • София
  • Мнения: 737
Благодаря за линка, Хриси.

Предаването се е получило чудесно   bouquet, дано да има някакъв резултат от него.

Общи условия

Активация на акаунт