Отслабнахте ли като спряхте да кърмите?

  • 6 916
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 393
Аз отслабнах докато кърмех,без да спазвам диети-за около 5 месеца свалих всички натрупани кила.

# 31
  • Мнения: 1 267
обратно  Confused от 2 месеца не кърмя и започнах да пълнея. пак  Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 1 531
Аз докато кърмех пълнеех.
Качих 4 кг. към останалите ми от бремеността. Ужасно ми се ядеше сладко и доста похапвах. Знаех, че трябва да се ограничавам, но ужасно ми се ядеше. Embarassed
Като спрях с кърменето започнах разделно хранене.Като цяло свалих 10 кг. за миналата зима. Получава се някаква инерция и след като вече не ядях разделно продължавах да смъквам кг. Просто организма ми се освободи от натрупаното през бременността. Трябва и време да си мине.

# 33
  • Мнения: 1 674
И аз да се запиша.Имам кг за сваляне,но кърмя.В момента съм на едно положение и не мърдам откакто съм родила.

# 34
  • Мнения: 229
Ох,и на мен това ми е проблем  ConfusedКърмя и не съм мръднала и грам откакто се върнах от раждането Sad Успокоявам се,че са само 5кг и 6те ги смъкна после лесно,ама...след ва6ите отговори малко се отчаях...

# 35
  • Мнения: 6 442
Аз отслабнах докато кърмех,без да спазвам диети-за около 5 месеца свалих всички натрупани кила.
И аз свалям като кърмя.Има още за сваляне,но за 7 месеца съм дръпнала с около 12 кг,което за мен си е мн добре,защото много трудно свалям.Ако съм добре със сметките трябва да кърмя още 4 -5 месеца,за да си възвърна старата форма Mr. Green

# 36
  • някъде
  • Мнения: 4 955
4 месеца откакто не кърмя, но не съм свалила нито едно килце Sad
докато кърмех също не съм отслабвала

# 37
  • Мнения: 153
Аз още не съм спряла, а отслабнах колкото си трябваше. А мои познати като спряха кърменето/цеденето напълняха с по няколко килца.

Да, наистина! Жените, които познавам и, които спряха да кърмят качиха килограми, а не отслабнаха. Това ме ужасява... Sad
Аз, също съм от тези дето доста си похапват! За мое щастие вече си върнах старите килограми, но ям повече от колкото преди.  Дано не напълнея отново като спра да кърмя... Praynig

# 38
  • София
  • Мнения: 1 603
Лелееее, аз пък точно по време на кърменето започнах да дебелея и се надявах след това да поотслабна...  А то всички отслабват точно докато кърмят  ooooh!

# 39
  • Мнения: 19 302
някой жени отслабват по време  на кърмене,други не.зависи от хормоните.
като спре да кърми човек и направи една диета само на полодове ,чай  и мед и искате д ами кажете,че пак ще надебелее?
неядене и спорт му е майката кой каквото ще да ми приказва.

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
което ме кара да съм абсолютно сигурна ,че при мен кърменето е причина да не отслабвам!
Което не е невъзможно Simple Smile
Чела съм една руска теория, която ми звучи много вярно - през първите 6-8 месеца след раждането тялото на майката се пази от отслабване (освен, предполагам, при драконовски мерки), за да има запаси да изхрани бебето, което все още е изцяло или предимно на кърма, в случай на внезапен глад (наследство от праисторически времена, когато достъпът до храна е бил не толкова сигурен), а след това започва постепенно да сваля.
Това очевидно не е вярно за всички майки, защото има доста, които свалят много килограми още в първите седмици след раждането, но пък за много други звучи вярно.

# 41
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Бу,вдъхна ми капка надежда. Cry Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз явно съм от тия дето важи руската теория WinkПочнах да свалям без да променям хранителния режим /а той никога не е бил да се тъпча/ след 7-мия месец...Така че мамчета има надежда..Но съм далеч от формите и кг /остават още 7 кг/от преди забременяването...

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 11:41 от EmilyR

# 43
  • Мнения: 1 544
което ме кара да съм абсолютно сигурна ,че при мен кърменето е причина да не отслабвам!
Което не е невъзможно Simple Smile
Чела съм една руска теория, която ми звучи много вярно - през първите 6-8 месеца след раждането тялото на майката се пази от отслабване (освен, предполагам, при драконовски мерки), за да има запаси да изхрани бебето, което все още е изцяло или предимно на кърма, в случай на внезапен глад (наследство от праисторически времена, когато достъпът до храна е бил не толкова сигурен), а след това започва постепенно да сваля.
Това очевидно не е вярно за всички майки, защото има доста, които свалят много килограми още в първите седмици след раждането, но пък за много други звучи вярно.
Вервам и на таз теория, дано ме хване  Praynig

# 44
  • Мнения: 4 300
Може би зависи и от качените килограми все пак newsm78. На мен след раждането ми останах точно килограмите, качени над нормата ( по някакви таблици се падаше да кача през бременността 12-14 кг, аз качих 16). Останаха ми 6,които бавничко свалих досега ( 4-5 месеца) че и още един в минус от теглото преди да забременея. Но все пак при мен става дума за около килограм на месец, което си е напълно нормално за 2-та часа разходки на ден като физ.активност.
А неядене и спорт ми звучи като бърз начин за разболяване.

Общи условия

Активация на акаунт