Стряскане на сън

  • 18 281
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте мили мами, newsm51

 нашето бебе което е на 2 месеца ,от 2 дни насам след като заспи през деня, след 10-15мин изведнъж се стряска,подскача,започва да диша учестено,ококорва очички уплашено,проплаква и след няколко минути пак заспива.Това стряскане се повтаря при всяко спане НО само през деня.През ноща си спи спокойно.

При вас мили мами имало ли е такова нещо.

Притеснено ми е Weary smile3518

Благодаря на всички newsm03

# 1
  • Мнения: 79
 HugНе се стряскай, мила, причините могат да бъдат и съвсем безобидни. Провери дали е чисто нослето на бебето ви. Малките бебета нямат рефлекса да отворя устичка да дишат през нея, когато се запуши нослето. Не им стига въздух, стряскат се и плачат- точно както го описваш. Не ми се вярва да е от болка, щом чак се сряска. От болка просто започват да плачат в съня си. Както може и да е рефлекс на Моро- така ли се казваше newsm78. Не съм специалист, някой друг може да ти каже повече, отиди с бебо на лекар за всеки случай.   bouquet

# 2
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Нормално е, много бебчета го правят. Дължи се на незрялата нервна система и оъминава с времето. Peace

# 3
  • Мнения: 117
Нормално е. Дъщеря ми ме беше притеснила с това стряскане и при консултация с педи ми каза , че е притеснително ако не се стряска.
Нарича се  "рефлекс на Моро" и отшумява към 5 - 6 месец.

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 17:06 от Щастлива Бубичка :)

# 4
  • Мнения: 718
Моето бебче е на 4м и още се стряска насън. Не се тревожи.

# 5
  • Мнения: 186
Синът ми се стряскаше още в родилното ,и то след като му бяха взели кръв от пръсчето,продължава да се стряска все още ,но не е ежедневно ,което го отдавам и на съня.

# 6
  • Мнения: 27 524
Нормално е, много бебчета го правят. Дължи се на незрялата нервна система и оъминава с времето. Peace

 Peace Така е. Моят също се стряскаше много и размахваше ръце като вятърна мелница  Grinning

# 7
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
При нас и през нощта се е случвало, не се притеснявай, както са ти обяснили - нормално е.

# 8
  • Мнения: 69
благодаря на всички сега вече съм спокойна newsm51  love001

# 9
  • България
  • Мнения: 757
Включете в списъка и моя синковец Mr. Green
До към края на четвъртия си месец се стряскаше много често Peace
Нормално е при малките човечета Hug

# 10
  • Мнения: 320
И моята девойка така даже ръкомаха все едно пада Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 31 176
Моето дете се стряскаше така, но отминава, не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 514
katence_77 , преживяла съм това със сина ми, който вече е на 9 години. При нас се оказа рахит. Това са признаците - стряскане и изпотяване на дланите. Не помогнаха нито увеличените капки витамин Д, нито диетата на която го подложиха пишман-лекарите. Мъчихме се така цели два месеца докато най-накрая попаднахме на лекар. С няколко инжекции витамин Д детето се стабилизира. Иначе и до 4 месечна възраст не можеше да държи главичката си стабилна. Дано при вас да е нещо друго Praynig

# 13
  • Мнения: 69
При нас няма изпотяване на дланите, а главичката си я държи изправена до колкото може де.Ние утре сме на консултация пре педито и ще ни е  първия прием на пентаксима и ротарикса и ще я питам за случая дано не е newsm17

Благодаря ти newsm51

# 14
  • София
  • Мнения: 3 789
И Алекс се стряскаше и продължава да се стряска

Общи условия

Активация на акаунт