Имате ли чувство че понякога...

  • 3 281
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 385
Имали ли сте някога чувство че в определен период от време животът ви е в застой. Т.е. ставате сутрин, отивате на работа, гледате шефа и колегите по цял ден и им слушате глупостите, вечер се прибирате в къщи, гледате телевизия, правите нещо и лягате да спите. И на сутринтта отново същото... И така до безкрай едно и също по цял ден...Нищо не се случва, няма нищо ново, всичко върви монотонно и бавно... Имали ли сте такова усещане. Какво правите в такъв случай. Сменяте работата си, нов любовник, купувате си нещо (дреха, кола, къща) или нещо друго. Как излизате от такива монотонни моменти от живота си?
Проблема е,че когато си в такова положение често пъти правиш глупости,които те хвърлят в такива приключения Embarassed,че почва застоя да ти липсва Crazy

# 61
  • Мнения: 700
Имам, имам, и още как..... а излизането ми от такива моменти е с голямо "бум!"
Сменяла съм работата, като ми мина (т.е. като родих Laughing) се върнах на старата!
Обмисляла съм смяна на мъжа, но досега ми минава преди да е безвъзвратно късно.
Регистрирам се в някой сайт за запознанства - за 3 дни ми минава!
Решавам да .... уча, специализирам, стана докторант, стана разузнавач, да се посветя на някоя безумна кауза, да си взема отпуск и да отида в Латинска Америка...
Иначе най-лесния вариант е палиш колата и газ, все тая на къде, важното е да е различно от обикновено.
Ей това много помага, ама после като си видя разпечатката от картата и ми се ще да съдя ОМВ за прекалено "разклонената" им клонова мрежа.
Пазара не помага, поне при мен не!
А най помага детето ми като се върне от гостито при баба си. Е тогава празно няма!

# 62
  • Мнения: 1 283
Имаше такъв български филм "Година от понеделници" с Коста Цонев. Всеки ден едно и също, едно и също до безумие, лудост.
Всеки има такъв период, но не чакай някой друг да се прави на шут, или някой да ти е виновен за моментното ти състояние. Радвай се на живота и малките радости в него - усмивката на детето, прегръдката на любимия, аромата на бебчето - космически аромат. И още толкова много мили спомени  и желания. Толкова е кратък живота, не го вгорчавайте и на другите около вас.
"Ако за нещо се безпокоиш, значи е твоя отговорност"

# 63
  • Мнения: 154

Това не са мисли. Това е просто въпрос. И кое му е умното че не разбрах.  newsm78
Само една Щуротия може да каже нещо толкова щуро...
[/quote]

ей, човече, аз не се шегувам...имах предвид постингите ти - нетрадиционни са ми, провокиращи понякога, и наистина се забавлявам. радва ме различната от мойта гледна точка, колкото и странна да е тя
извинявай ако съм прозвучала иронично, не го целях

# 64
  • Мнения: 2 070
Не, наистина никога не съм имала такова чувство. Аз съм от хората, които никога не скучаят и винаги си намирам нещо, с което да се занимавам и разнообразявам.

Нещо такова е и при мен..Дори като има рутина в ежедневието, има и някакви дреболии или поне такива в главата ми, които ме ръчкат да не отговарям на въпроса "как си" с "едно и също".

# 65
  • Мнения: 210
Познато ми е... Десет години в една фирма... просто смених работата преди година и поех глъткасвеж въздух... Промяната помага в такива случаи...

# 66
  • Мнения: 157
Нормално е за това време на годината.Решение може да бъде всичко което ви доставя удоволствие!

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Всеки човек изпада в такива моменти. Едни му казват тъпчене на едно място, други дупки, живот в застой, рутина и т.н. 
Имала съм всякакви фази от сорта работа, работа и пак работа до побъркване(едно и също нещо), но след това ми писва и намирам някакво решение със забавление, купони, дискотеки, шопинг и т.н. Изпадала съм и в другата фаза всеки божи ден на кръчми и дискотеки до втръсване. Пак застой  и намираш друг вид решение, пак някаква промяна правиш.
Мисълта ми е, че човек в зависимост от това в какъв вид "застой" изпада намира своите решения. Не знам дали има еднозначен отговор.Въпросът е да не се остави на течението.

# 68
  • Мнения: 1 209
Случва ми се, сега малко по-4есто , но за компенсация за много по-кратко. детето ме вади с някой бисер от застоя. понякога си по4ивам в това състояние. т.е наслаждавам му се, тъй като рутината понякога е отпускаща. когато ми дотежи много правя няколко неща- те действат при мен- купувам си готина книга, записвам се на курс по нещо, събирам се с отдавна невиждани приятели, правя шопинг, правя ремонт, променям си нещо във външния вид- коса, дреха и т.н. напоследък намерих трайно решение сина ми - с детето нямам време да такива "спокойности" и се терзая 4е не мога да ида на театър, концерт, на изложба. всъщност,  в живота ми е имало малко - май 3 -4 такива "бавни"момента- но все ги пълня с нещо. при по-сериозните се излекувах радикално от застоя- смених си работата, преместих се  в нов дом-който ремонтирахме и обзаведохме сами, забременях и родих, пак се преместихме в нов дом и така.
лошото при мен е 4е, се оту4их да по4ивам. ве4е имам усещането 4е не знам как. за мен идеалната по4ивката е екскурзия в 4ужбина, не по4ивка , а именно екскурзия. само добавете голяма проция сън и става идеално. имам 4увство 4е на пуст плаж ще пукна от скука или ще хукна да търся диваци. засега оба4е все "екскурзувам" по служба. за последните 10г. не помня да съм имала един месец отпуск с тотален релакс извън дома , без ангажименти. все си измислям къде зада4и, къде проблеми и после си ги преживявам дълбоко.

# 69
  • Мнения: 193
В точно такъв период съм, и то не отскоро. Лошото е , че ме изби на шопинг, и то почти всеки ден чувствам,че имам нужда/силно казано/ да харча пари....Гардероба ми се напълни с парцали, а аз освен на работа, няма къде другаде да ги нося...А трябва да се измъкна от тази въртележка....

# 70
  • Мнения: 2 978
Имам и такива дни, че и седмици даже.
Какво правя ли? Зависи колко е дълбока дупката и колко дълбоко съм потънала в ежедневието.
Понякога ми трябва само една шопинг терапия, а друг път глътка свеж въздух извън града, апартамента и цялата сивота около нас.

Мразя да ми е еднообразно, но понякога сама се увличам без да се замисля. За това, винаги когато можем сме някъде- на зелено, на спокойствие и Whistling

Общи условия

Активация на акаунт