53:Bei uns in Deutschland geht es rund, ob mit Salamitorte oder Kalter Hund!

  • 14 686
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 423
Хм, изобщо нямам наблюдения върху
това, на какво се радват хлапетата
в България и в Германия. Мислех, че
разликата е възрастова, нали тука се
тръгва на училище на 5, а в БГ на 7.
Това са си две години. Огромна разлика.
Мисля, че трябва според детето да се
правят подаръци, питай родителите.

Въпроса на Риен не го разбрах. Мисля, че,
независимо къде си карала майчинство, ти
се полага пенсия и за това прослужено време.
На мен вече ми пратиха документът, че моето
майчинство се брои като трудов стаж. Получих
и друго писмо от пенсионните, имат някои дупки
в трудовия ми стаж (нормално, била съм в България),
та тия дни ще ходя да изяснявам, в мой интерес е.

# 286
  • Мнения: 5
ох мацки, хич не ме успокоявате. Embarassed

аз толкова време се боря с църквата, ако сега почна и с администрацията ...  Confused
няма значение, ние още не сме планирали нищо, а и документи нямам тук ooooh!

въпросче: дайте инфо за изследване на хормоните.
болките в корема са ми от хормонален дисбаланс. има ли значение кога ще ида да ми вземат кръв?
т.е. в кой ден след приключване на цикъла?
само с едно взимане на кръв ли ще се размина или няколко пъти ще ходя?
какво друго изследване да поискам?

гинекологът каза, че трябва да ми пуснат кръв, за да видят щитовидната жлеза.
ама може ли от дисфункция на щитовидната жлеза да ме боли шийката на матката? ooooh!

тази нощ не спах от болки, а личният ми лекар е в отпуска до понеделник, незнам как ще изтрая Sad

Незнам от колко време си в Германия,но аз имах същият или подобен на твоя проблем и направих грешката да отида на гинеколог и от един на друг,та на пети...всеки отдаваше напълняването ми и болките в корема,също както и почти липсващият цикъл последвал с обилни кръвотечения за по месец два ... та всичко това той отдаваше на това,че съм апетитна и се храня добре ... едва последният ми пусна изследвания и т.н.
Хормоналният дисбаланс се дължи предимно на стрес,премахни стреса и ще си здрава!
Не се подлагай на хормонални лечения Praynig

# 287
  • Мнения: 1 610
Много важен въпрос не си изясних.Коя служба ви праща документ? Да ги питам директно. Има и още една уловка. Вие всички сте раждали в Германия, пък аз не. Освен в Бюргербюрото никъде не сме записани. Нещо ми е кавгаджийско напоследък , чудя се с кой бюрократ да се скарам, че нямам писмо  Crossing Arms  Laughing
Как се превежда осигурителен стаж на немски? newsm78

Благодарих ли за отговорите? Котеее, аз съм алчна, напоследък заблудена, но не чак толкова изумена.Тоест ми е ясно, че няма да ми дадат за едно и също дете 4 години, вместо 2. Кодекса на труда го имам и от сума ти време търся как се урежда обещетението за майчинство, пък те ме занимават с някакви отпуски.  newsm78 Олеле, много съм зле .Срам ме е да си призная колко ми е заблудена главата да погледна в КСО. Хиляди благодарности!   bouquet

# 288
  • Мнения: 911
та тия дни ще ходя да изяснявам, в мой интерес е.

това zвучи точно толкова приятно, колкото ходенето на zъболекар. Успех!
Мата, айде де Laughing от седмица съм ти пратила координати. Откъм мъже съм преzадоволена, спортът в zала не ме влече, но виж, кръчмицата искам да видя Grinning Виж си в личните, има телефони.

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 09:13 от Сердика

# 289
  • Мнения: 1 584
Риен, най-добре питай директно тук . Майчинството се признава за стаж, тъй като аз бях по майчинство по време на 5те ми години зелена карта и след това можех да си взема постоянна виза (нали се изискваха 60 месеца платени пенсионни застраховки). Накрая минах по друг параграф, та си спестих разправиите.

Но от битката на приятел с тях знам, че инфомацията пристига при тях и я обработват много късно. Трябва да си много настоятелна за да ти дадат инфо - сега мисля че по техния график обработват тепърва 2006та...

Осигурителен стаж буквално трябва да е нещо от сорта на (Versicherungs) Dienstjahre ама не съм го чувала никога, така че някой по-запознат да каже.

# 290
  • Мнения: 1 242
rien, обща информация можеш да прочетеш тук.  Kontoklärung се казва информацията, която ти трябва. Поискай я онлайн тук. Единственото неприятно нещо е, че "сметката" ти може да не се води задължително из вашия край. Да речем, ние живеем в Берлин, но моето конто е в Котбус. Имаш ли изобщо Sozialversicherungsnummer?

# 291
  • Мнения: 2 907
Кой каза зъболекар по-горе?
Счупи ми се по средата огромен дъвкателен зъб и ме чака ужас след няколко дни.

Няма ли кой да отвори нова тема, че хората пак си пестят мастилото, не искат да се прецакват така на излишните страници.

# 292
  • Мнения: 1 636
Аz имах време и мастило zа нова тема   Laughing Приемам zабележки,ако неЩо може да се подобри.

Общи условия

Активация на акаунт