Как да прекратя отношения.....

  • 2 563
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
Да,и аз от това се опасявам.Проблемът е че като и подадеш пръст,тя ти захапва цялата ръка -т.е.ако се се видя с нея,някой път,това озна4ава 4е едва ли не през ден трябва да се виждам с нея,а не както с другите ми познати-в месеца веднъж,на три месеца веднъж,всеки си има семейства в края на краищата!А на нея едва ли не трябва да и давам обяснение,защо не съм си вдигнала тел,защо съм била заета-просто така ми влиза в ли4ното пространство 4е ме побърква-и става супер злобна в такива слу4аи!!!Явно трябва да действам радикално,което на мен ми е крайно неприятно/не мога да отрязвам хората и после като се разминаваме по улиците ми става супер тъпо-ПФу 4е гадна ситуация/

# 16
  • София
  • Мнения: 1 529
Имах една съученичка,която започна да ми досажда след като родихме по 2 деца.Вечно ми се оплакваше от мъж,свекърва,деца, родители,съседи и най вече от здравето си. Иначе "бяла червена",цъфти с прическа грим. Децата занемарени с омалели дрешки,мъжът смачкан.Един път се чудех дали да плевя,дали да копая дали да готвя бях на вилата и тя дойде една събота и ми каза,че те в събота четели библията и не работят нищо в къщи...Вбесих се и не много деликатно и казах някои неща за вярата и 10-те божи заповеди. Вече не ми досажда и не съм я виждала отдавна,но чувам че бая е затънала с тая секта...Всяко търпение си има граници и с невъзпитани и неделикатни хора забравям за приличие и възпитание.Съжалявам,че късно го разбрах...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
В подобна ситуация се държах като бурсук. Действа бе, действа. Отървах се.

# 18
  • Мнения: 1 477
Деликатен човек съм...в случая обаче не те съветвам да подхождаш деликатно...

# 19
  • Мнения: 141
късаш,хвърляш и дотам.Всяко забавяне ще ти действа на нервите-няма да можеш да откажеш да се видите,а после ще се ядосваш и псуваш защо си толкова мекушава.Когато един 4овек те дразни,няма място за деликатност-колкото по-бързо,толкова по-щадящо за теб.

# 20
  • Мнения: 159
Не бих нарекла подобни отношения приятелски.По-скоро ти е неприятелка.Приятелските чувства са взаимни.Просто я избягвай това си е твое право,тя ще се усети сама и ще спре да те търси.
Успех  Peace
и аз съм на това мнение.Поне аз лично така бих постъпила и съм постъпвала!

# 21
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Това за мен не са приятелски отношения.Избягвам дразнители и не допускам да имам подобни контакти-явно и твоето поведение не е коректно спрямо нея,за да бъда по ясна си лицемерна което е ужасно за човека от другата страна,който те смята за приятелка. Confused

# 22
  • Мнения: 3 423
Влюби мъжа й в себе си.
Сама ще ти бие дузпата.

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Да използвам темата да споделя, че и аз имам 2 такива "приятелки", консуматорски настроени. След като дълго време не разбираха от тактичното отклоняване на покани, взех, че доста остро направо им казах, че просто не желая да поддържаме никакви отношения. Един месец не звъняха, след което отново подновиха атаките, все едно нищо не е било и нищо не съм казвала. Да уточня - това продължава вече няколко години. Все още не мога да си сменя телефона, тъй като работя с клиенти и т.н., но май ще взема да го направя. Някой да знае как се сменя БТК номер? Сега от вчера пак ми звъни на пожар едната през 5 мин и направо ме докарва до лудост. Не разбира нито от дума, нито от затваряне на телефона, нито от нищо. В момента съм си изключила телефона. Аман. Мисля, че на такива като тях не им пука, те просто искат да си свършат работа и не им дреме за другите, направо някаква лудост ги гони май. Това е тормоз. А аз какво да направя? Моля авторката на темата да ме извини, че използвам темата и, но тъй като проблемът ни е еднакъв, все някой може да помогне със съвет.

# 24
  • Мнения: 215
Имам подобен проблем с една комшийка.През вечер се звъни на вратата и директно се влиза и "хайде да пием ракия". (после идва и мъжът и детето й). А с нея нямаме просто за какво да си говорим. Тя  се оплаква какво я боли,колко е уморена, как карала колата, от къде минала, как натиснала съединителя и т.н. - само това.Ами като си уморена ходи си лягай. Писна ми.Вчера звъняла на мъжа ми,  той не и вдигнал. Но жената вечерта направо си пристига със салатата. Като си тръгнаха не издържах и си го изкарах на мъжа ми.Не знам как да я разкарам. Вече не се издържа. Ще следя с интерес съветите.

Такива пък директно ги отсвирвам  Joy

# 25
  • Мнения: 950
Имах такава приятелка която наистина държеше да ме обсеби , но това е голям товар - за всичко да даваш обяснения ,а тя да играе ролята на" митница ", понеже сме съседи тя цялатата фамилия зорко бдеше да не се пропусне нещо .
 В началото не се впрягах много , но в един момент ми причерня раз и край ,признавам си беше ми криво малко , как ще се разминаваме ,     
 Но такъв товар ми падна ,олекна ми  и се чувствам " свободана ".Сега не си говорим изобщо , но това няма значение за мен .

# 26
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мдааааааа,позната ми е тази история.И аз имам такава обсебваща приятелка,с която вече се виждам само служебно или по някакви поводи.Нито се обаждам,нито я търся,сърди се,че не и се обаждам,кани ме на гости,аз съм все заета,в повечето случаи наистина,но не ми се ходи у тях,няма вече за какво да си говорим,освен клюки и общи приказки,не ми е приятно..
Дистанцирай се,колкото можеш,дано се усети и си намери друго занимание.Явно като си няма работа и търси някой да я занимава,но не е познала.Ако не помогне дистанцията,казвай и директно,че не искаш да се срещате и толкоз.Ще се сърди,но на теб ще ти е добре,все пак човек има правото да си избира приятелите,а това не става едностранно.

Общи условия

Активация на акаунт