Бебето ми е огромно, а дори го недохранвам по всички показатели

  • 2 623
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 865
според мен като проходят децата се изравняват горе-долу на килограми.и Дари на 4 месеца е била 4750/69,5.е,вярно е че се роди голяма-4250/55,но кг й никога не са ме притеснявали.

# 46
  • Мнения: 2 960
но пък всяка майка си знае най-добре кое е най-подходящото хранене за нейното дете....

ще изляза извън конкретното питане, но горното твърдение се среща много често, а е напълно невярно.
много често, майката не знае най-добре кое е най-подходящото хранене за нейното дете - било поради неинформираност, било поради небрежност.

истински случай от днес, в градинката. една баба разхожда момиченце на 1,5 годинки и ми се оплака, че майката на детето редовно му давала сухи супи. аз примигнах неразбиращо и попитах - какви сухи супи? бабата поясни, че става дума за ония в пакетчетата, на Маги и Галина Бланка - дето се заливат само с топла вода. увисна ми ченето. викам, ама то е пълно със сол и химия, то за възрастни е вредно.... бабата вика - знам, говоря й, но тя отдавна дава такива неща на детето. детската кухня е до тях, но не отива да го запише.

а иначе, момиченцето издокарано като малка принцеса - с разкошни дрешки, личи си какво старание е полагано за външния му вид.




ако майката е неинформирана ,небрежна и дори изтъпяла/ както в разказания от теб случай/съм съгласна ,че твърдението ми е невярно. Просто си мисля ,че вече неинформираните майки  в днешния наситен с инфо  свят  би трябвало да са сведени до минимум....поне покрай мен мамчетата са такива,грижовни ,наясно с това кое е полезно и кое не за детето

# 47
  • Мнения: 262
От деня, в който пуснах темата, успах да спра напълно захарта във водата в разстояние на 3 дена, веднъж само дадох 1/3 лъжичка захар междинно и после хич. Не пие толкова вода, предпочита чайовете на Хип, но и вода си пие де... То било лесно...

Направи ми впечатление това за зеленото ако, защото ни е новия проблем - от една седмица акото му е тъмно кафяво-зеленикаво и лепкаво като клей, и успява да се изака със голям зор на ден и половина. А през останалото време много пръцка, дори нощем, като се буди - значи това го мъчи! И му мирише акото като на възрастен, което не е нормално за бебе само на кърма и НАН, поне така мисля.
 
И вече със сигурност вярвам за това, че този проблем с килограмите му е станал от млякото НАН, както от много места ми казаха! Не само от захарта! Искам да сменя с Аптамил, защото имал пробиотици и се надявам да му реши проблема с акането, но четох много във форума и казват, че нещо Аптамила имал вкус на брашно с вода и не знам дали ще го иска. Милумила било по-вкусно, но било за злояди бебета и с повече калории - колко повече? Точно от калории съвсем нямаме нужда!

Дайте съвет, спешно, защото не искам да продължавам с този НАН, а какво да яде??? 

# 48
  • Мнения: 5 940
 Аптамил 2:Енергийна стойност за 100 гр:
Всичко -  1950KJ 315KJ - за 100 гр и за 100 мл
Всичко -  466kcal 75kcal - за 100 гр и за 100 мл
Милумил 2: Енергийна стойност за 100 гр:
Всичко -  325kJ - за 100 гр
Всичко - 77kcal - за 100 гр
Разликата е две калории, много малка.  Наистина казват, че от Милумил се пълнее. Поради неинформираност, мислех, че ще мога да кърмя и въобще не съм чела за адаптирани млека, започнах да храня бебето ми с Милумил при положение, че се роди над четири килограма. Млякото обаче му понесе много добре, никога не е имал запек, разстройство и т.н. Така и не го смених. Но повечето майки хвалят Аптамил.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 523
В розовия ХИП също има пробиотици. (и цената е по-ниска от тази на Аптамил и Милумил - не, че това е водещо при избора на храна за детето)
В ХИП 1 на 100 мл са 300Kcal,  а в ХИП 2 - са 315 kcal.
Има вкус на мляко (т.е. дори на нас с татко му ни хареса  Blush ) и при моят син реши проблема с акането след НАН-а.

Другото мляко с пробиотици е ЛактанаБио - обаче за неговите енергийни стойности не знам нищо. Има писано из форума и отзивите са доста добри.

Надявам се да намериш правилното решение на вашия проблем и детенцето ти да се почусвства по-добре!

# 50
  • Мнения: 508
 Аз съм за Милумил:peace:

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 12:24 от ZLATO

# 51
  • Мнения: 508
Аптамил 2:Енергийна стойност за 100 гр:
Всичко -  1950KJ 315KJ - за 100 гр и за 100 мл
Всичко -  466kcal 75kcal - за 100 гр и за 100 мл
Милумил 2: Енергийна стойност за 100 гр:
Всичко -  325kJ - за 100 гр
Всичко - 77kcal - за 100 гр
Разликата е две калории, много малка.  Наистина казват, че от Милумил се пълнее. Поради неинформираност, мислех, че ще мога да кърмя и въобще не съм чела за адаптирани млека, започнах да храня бебето ми с Милумил при положение, че се роди над четири килограма. Млякото обаче му понесе много добре, никога не е имал запек, разстройство и т.н. Така и не го смених. Но повечето майки хвалят Аптамил.


милумила е ОПРЕДЕЛЕНО по-вкусен и аз от деня ,в който реших да го давам си реших проблемите.И със сигурност няма да му се отрази на теглото- ОТ МИЛУМИЛА НЕ СЕ ПЪЛНЕЕ  Peace

# 52
  • Мнения: 46 520
... Дайте съвет, спешно, защото не искам да продължавам с този НАН, а какво да яде??? 

НАН-а ми го препоръчаха от болницата, в която раждах, после го смених с Нутрилон, защото ми беше по-изгодно финансово. Не мисля, че от някое от млеката се пълнене, калориите са еднакви във всички  Peace за акото, заведи детето на падиатър.

# 53
  • Мнения: 45

...
И вече със сигурност вярвам за това, че този проблем с килограмите му е станал от млякото НАН, както от много места ми казаха! Не само от захарта! Искам да сменя с Аптамил, защото имал пробиотици и се надявам да му реши проблема с акането, но четох много във форума и казват, че нещо Аптамила имал вкус на брашно с вода и не знам дали ще го иска. Милумила било по-вкусно, но било за злояди бебета и с повече калории - колко повече? Точно от калории съвсем нямаме нужда!

...

И при нас за килограмите обвиняваха Милумил-а (който ни понася все още много, много добре), но не мисля, че ако бях сменила млякото, нещата щяха да са по-различни. От петимата педиатри, с които се консултирах, само един ми препоръча смяна ( с Нан или Аптамил   newsm78). Другите 4 бяха на мнение, че щом на детето му харесва и му понася, по-добре е да не се сменя.
Между другото, прегледах няколко вида АМ - в Милумил има 2 ккал/100гр в повече.

# 54
  • Мнения: 508

...
И вече със сигурност вярвам за това, че този проблем с килограмите му е станал от млякото НАН, както от много места ми казаха! Не само от захарта! Искам да сменя с Аптамил, защото имал пробиотици и се надявам да му реши проблема с акането, но четох много във форума и казват, че нещо Аптамила имал вкус на брашно с вода и не знам дали ще го иска. Милумила било по-вкусно, но било за злояди бебета и с повече калории - колко повече? Точно от калории съвсем нямаме нужда!

...

И при нас за килограмите обвиняваха Милумил-а (който ни понася все още много, много добре), но не мисля, че ако бях сменила млякото, нещата щяха да са по-различни. От петимата педиатри, с които се консултирах, само един ми препоръча смяна ( с Нан или Аптамил   newsm78). Другите 4 бяха на мнение, че щом на детето му харесва и му понася, по-добре е да не се сменя.
Между другото, прегледах няколко вида АМ - в Милумил има 2 ккал/100гр в повече.
Просто ми направи впечатление че децата ни са родени в един ден Simple Smile Peace Hug  bouquet  bouquetа и едно и също мляко пият Laughing

# 55
  • Мнения: 45
Не бях забелязала! Blush
Страхотно съвпадение!   Peace Hug Hug Hug   bouquet  bouquet
Много целувки на хубавото Цвете.  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 23:57 от ednamama

# 56
  • Мнения: 81
Бебчето ти е съвсем нормално мила Simple Smile Ние на 3 месеца бяхме 7200, 65 см; съответно на 4м  - 8 кг, 70 см( само на кърма ). Така, че спокойно. Всяко детенце си е индивидуално. За АМ твърдо съм за Милумил ,не е вярно, че децата напълняват от него. Сина ми пие АМ от 10 месечен и не наддава прекалено. Никога не е получавал запек от него, на вкус е много приятно и е Немско, за мен това е най-доброто мляко на пазара в БГ, съжалявам че не внасят всички продукти на Милупа. Относно захарта, ако пие водичка без захар не му слагай

Общи условия

Активация на акаунт