Re: Adobe Illustrator - програма за векторна графика

  • 60 503
  • 531
  •   1
Отговори
# 45
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мерси, получи се само при един обект Confused
при другия не ще....после пак ще се поборя Rolling Eyes
Другият обект да не би да е с остри ъгли, вместо с плавни?
Острите ъгли нямат водачи при възлите. Но това е поправимо!
С помощта на Convert Anchor Point Tool заострен ъгъл се променя в извивка с възел с водачи, а извивка се превръща в заострен ъгъл и изчезват водачите.
Този инстумент се намира при писалките. Последният бутон.


ооофффффф, дразня се вече.
та значи това дето не се променя го направих с моливчето. ама линията не е точно както я искам.
има си възелчета, ама не мога да променя фигурата #Cussing out само се мести, с Convert Anchor Point Tool не става Confused

не разбрах как да режа?
във флаша е по-лесничко Blush

# 46
  • София
  • Мнения: 44 106
Simple Smile))) ей с това във илюстратора не се разбрахме точно, дори и да успея да се преборя с пен тула, все остават едни малки ръбчета тук там по линията, за това като куку си рисувам нещата в корел и само ги оцветявам в илюстратора (защото според мен той по-добре се държи с прозрачността и хвърлените сенки....)

# 47
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

та значи това дето не се променя го направих с моливчето. ама линията не е точно както я искам.
има си възелчета, ама не мога да променя фигурата #Cussing out само се мести, с Convert Anchor Point Tool не става Confused


самоцитирам и се бия в главата. Crazy

стана с ъгълчето.
резълтатът е отчайващ. не е това, което искам Crossing Arms

явно по друг начин трябва да направя формата

# 48
  • София
  • Мнения: 44 106
asyalein -  а каква форма искаш да направиш?

# 49
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein -  а каква форма искаш да направиш?

ами ей тва се опитвам да направя  Embarassed

http://italiano.istockphoto.com/file_closeup/object/4127915_cart … nd.php?id=4127915

# 50
  • Мнения: 2 379
Момичета, давайте по някой скрийншот, та да виждам с какво се борите. Shocked

Ако има разни чупчици и неравности по линиите ви, една от причините може да са прекалено много възли на прекалено близки разстояния. Сега, какво е близко или далече е малко относително понятие при векторите Confused, но става въпрос, ако са на по_късо разстояние, отколкото са рамената на водачите на заобикалящите ги възли.
Добрият стил на изчертване е, когато има по_малко възли, но на стратегически места, а именно там, където кривата сменя посоката си. Ако кривата е от вълнички, трябва по един възел на всеки връх и на всяка падина. Повече от това не е нужно.
Също така трябва да се избягва прекаленото изтегляне. Ако не можете да нагласите дадена форма, по_добре добавете възел, където би ви свършил работа, отколкото да дъъъъърпате водачите от съседните.

Ето сега два примера:
Горната крива е нормална, с точно толкова възли, колкото й трябват и с нормално разтегнати водачи.
Долната крива е всъщност горната, копирана, но с ненормално разтегнати водачи. Такива неща не трябва да правите.


Ето още един лош пример за крива:
Толкова много възли трудно се управляват и синхронизират за плавно движение.


SheDevil, аха, само се заглажда моливчето. Simple Smile

# 51
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ето още един лош пример за крива:
Толкова много възли трудно се управляват и синхронизират за плавно движение.


e точно така е и при мен. как да махна възлите?

# 52
  • Мнения: 2 379
не разбрах как да режа?
във флаша е по-лесничко Blush
Ееее, да, във Флаш се реже по лесно. То там чак пък всичко се разрязва. ooooh!

В ИлЮстратор.
Един вариант е да изрязваш форми, наслагвайки фигура върху фигура и прилагайки подходяща команда от палитрата Pathfinder.
Иначе за по_прости неща, режи с ножчето (Knife Tool). Намира се в долната част на Tool Bar, над лупата, заедно са с ножицата.

# 53
  • Мнения: 2 379
Възлови точки се махат с писалката с минус (Delete Anchor Point Tool) и съответно, когато има нужда, се прибавят с писалката с плЮс (Add Anchor Point Tool).

# 54
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Възлови точки се махат с писалката с минус (Delete Anchor Point Tool) и съответно, когато има нужда, се прибавят с писалката с плЮс (Add Anchor Point Tool).

оф, почнах да схващам как бачкат ъгълчето и бялата стрелка ooooh!
ама бая време губя, трябва да има по-бърз начин да правя тези огънати форми Blush

# 55
  • Мнения: 6 039
sciura piccolina,

аз да се отблагодаря: Mr. Green

http://www.ecu.edu/cs-admin/financial_serv/images/Money_Coins.jpg

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 22:42 от Malenna

# 56
  • София
  • Мнения: 44 106
Възлови точки се махат с писалката с минус (Delete Anchor Point Tool) и съответно, когато има нужда, се прибавят с писалката с плЮс (Add Anchor Point Tool).

оф, почнах да схващам как бачкат ъгълчето и бялата стрелка ooooh!
ама бая време губя, трябва да има по-бърз начин да правя тези огънати форми Blush

то като свикнеш ще ги правиш досата по-бързо Wink

# 57
  • Мнения: 1 630
Благодаря,
май и аз почвам да схващам за кривите

Не мога да намеря има ли хистори палет?

# 58
  • София
  • Мнения: 44 106
http://images20.snimka.bg/004562464-big.jpg ей га моето - почти не съм ползвала пена, само за последните 2 реда - другото са напаснати елипси и кръгчета Wink

# 59
  • Мнения: 2 379
http://images20.snimka.bg/004562464-big.jpg ей га моето - почти не съм ползвала пена, само за последните 2 реда - другото са напаснати елипси и кръгчета Wink
Браво thumbsup Ето един хубав начин на работа, който пести време и усилия.
Когато е възможно да използвате удобствата, които предлага ИлЮстратор, ползвайте ги. Hug

Бубу, нямам нищо против твоята фантазия Simple Smile, но само информативно да кажа за всички, че инструментът Капкомер за улавяне на точен цвят (Eyedropper Tool) съществува и в ИлЮстратор (третият инструмент над ръчичката). Ако кликнете с този инструмент върху обект, оцветен в жълто (примерно), активният ви цвят за запълване става точно същото жълто. Ако жълтият ви обект има зелен контур, то, освен жълтия цвят за запълване, капкомерът ще изкопира и зеления цвят за контур.
Ако взимате цвят с капкомера от импортиран растерен файл, капкомерът взима посочения цвят като цвят за запълване, а контурът става без цвят (т.е. със стойност None).

Аsyalein (това може ли да стане на Ася за по_кратко?), трябват малко мъки, няма как. Особено ако нямаш много опит с векторно рисуване.
Предполагам, че хората, които ползват свободно Corel Draw, ще се адаптират много бързо, веднага щом се ориентират в средата. Simple Smile Аз самата, преди да се запозная с ИлЮстратор, ползвах само Corel Draw и бях много свикнала да работя там, но после с ИлЮстратор беше бурна лЮбов от пръв поглед и зарязах Корел. Blush Laughing
Цитат на: asyalein
не мога да изрежа с ножчето.като тегля една черта и ми разделя целия лист на едни полета Confused
Обаче, Аsyalein, можеше да си спестиш малко мъки и нерви снощи, ако беше използвала Knife Tool, както те посъветвах, вместо Slice Tool!!! Joy Чети внимателно, please, това е първата стъпка към успеха. Wink
Когато сложите мишката върху бутончето на някой инструмент и изчакате не повече от 1 секунда, изскача жълто етикетче с точното име на инструмента. Когато ви пиша за нов инструмент, винаги проверявайте етикетчето с надписа, за да сте сигурни, че си говорим за едно и също нещо.

Рали, няма хистори Cry Имаш почти безкрайно undo, ако това те успокоява. Мисля, че по подразбиране настройката е за 120 стъпки назад.
Добра статегия е, когато работиш по важен и сложен проект, да си запазваш по един файл преди всяка по_сериозна намеса. Така ще имаш няколко файла, които съдържат най_важните етапи от развитието на работата ти.

Малена, 10х Money  Joy

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 10:08 от sciura piccolina

Общи условия

Активация на акаунт