Re: Adobe Illustrator - програма за векторна графика

  • 60 512
  • 531
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 203
Радвам се, че съм ви помогнала момичета. Дано успея и сега.

За даването на обем аз използвам инструмента mesh tool, след като селектирате обекта , избирате този инструмент и чуквате с него в обекта. Появява се мрежичка с няколко точки, избираме си точка и след това от палитрата - цвят. Може многократно да се приложи, както и да се променя посоката  с помощта на ръчките, които се появяват при избора на точка.

# 526
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
меш туула скоро ще го пробвам Peace
успях да си направя и четка - благодарско. Hug

Арабела, това , което питах - за обемността е малко по-различно от меш туула.
трябва ми четка предполагам, която да подчертава, че обектът има структура и прочие..

ето на тази графика - подът.
това са четки, аз имам няколко, но нямам чак толкова тънки.
ползвах едни сухи пастели за шала на снежния човек, амa стана много грубо  Rolling Eyes

# 527
  • Мнения: 7 723
Побут  Whistling

...не съм сигурна, че ще ми отговори някой, обаче искам да попитам-
как се регулират размерите на листа в Adobe Illustrator CS4?

...благодаря  Heart Eyes

# 528
  • София
  • Мнения: 7 242
Благодаря много за темата Hug Много, много ми помага. От два дни разучавам Илюстратора с (CS3 съм) и определено вашите обяснения са ми по-ясни от тези в ръководството на Софтпрес. Засега само чета, но довечера ще опитам да направя една визитка и да векторизирам някоя от първите картинки..
Руска, сигурно не съм разбрала добре въпроса, но все пак да се пробвам.. Когато си създаваш нов документ се отваря диалогов прозорец, от който можеш да зададеш желаните размери (дължина/ширина), както и мерната единица (см, мм, инчове и т.н)
А евент. може ли някой да ми каже кой инструмент е аерографа и как се рисува с него?

# 529
  • Мнения: 7 723
Лекси, това за новия документ- ясно, друго имах предвид-
как после можеш да регулираш тези размери:
Ето и пример :
На CS3, като натиснеш Ctrl+Alt+P, и ти се отваря Document Setup,
където можеш да коригираш първоначално зададения сайз  Simple Smile

...мене, обаче не ми е ясно как това става при CS4  Rolling Eyes
Излиза ето такъв, по- различен прозорец, newsm78

Моля ви, помогнете  Praynig
Трябва cпешно да го разуча Илюстратора CS4 Praynig

# 530
  • София
  • Мнения: 7 242
Дали няма да е по-добре да се обединят темите за Корел и Илюстратор... Може би една обща тема за компютърна графика..
Определено Илюстратора ми се "опъва" и ще ми трябва повече време да го разуча, отколкото очаквах.
Трябва да направя визитни картички и да ги монтирам на лист А4. Като за първи опит с Илюстратора, успях да направя това:

http://www.flickr.com/photos/lexi1974/4093036070/
Може ли да ми кажете кое не е добре? На документ с формат А4 направих правоъгълник с Rectangle Tool и му зададох размери 91 мм и 51 мм. Направих и по-малък правоъгълник с разнери 80х40 мм (в който реално съм работила) и го центрирах по хориз. и верт. спрямо големия. по отнош на дизайна има още много какво да се желае, ако може и за него малко критика и съвети. Монтирах като групирах и подравнявах. Има ли по-лесен начин и правилно ли е, че долепих картичките (с цел да се реже по-малко). Трябваше ли да превръщам в криви (ctrl + q) при положение, че всичко ми е векторно (всъщност не съм сигурна за текста newsm78). Опитах да го направя (превръщането в криви), но компа ми заби. Трябва ли да поставя линии по които да се водят ножовете (има ли такова изискване или ако е ясно и няма нужда и ако има, как се поставят - с кой инструмент и къде точно)? запаметявам с export, jpg, CMYK, качество 8 (за да покажа тук). При предаване на печатница май трябва да е avi и версия 9?
Благодаря предварително!

# 531
  • Мнения: 672
правилно ли е, че долепих картичките (с цел да се реже по-малко). Трябваше ли да превръщам в криви (ctrl + q) при положение, че всичко ми е векторно (всъщност не съм сигурна за текста newsm78). Опитах да го направя (превръщането в криви), но компа ми заби. Трябва ли да поставя линии по които да се водят ножовете (има ли такова изискване или ако е ясно и няма нужда и ако има, как се поставят - с кой инструмент и къде точно)? запаметявам с export, jpg, CMYK, качество 8 (за да покажа тук). При предаване на печатница май трябва да е avi и версия 9?
Благодаря предварително!


Ако завъртиш картичките през ред на 180 гр. ще се получат еднакви цветове в зоните за рязане. Това би улеснило рязането. Но това по принцип е работа на предпечатаря.
За ножовете - всяка печатница си има своите изисквания. Обикновено се носи една визитка  - във формат tif, cdr, ai. Обръщането в криви е задължително.

Общи условия

Активация на акаунт