Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
По-добре не си прави експерименти, ако нямаш някоя много основателна причина за това. Изчакай детето ти само да си избере рождения ден.

# 16
  • Мнения: 1 931
Сина си родих на 20.12- 10 дни след термина и ни изписаха на 24- но на този ден всички насядаха около масата-аз не можах да седна - можех само да лежа или стоя(второто не за дълго).
Та според мен не го мисли от сега. Ако трябва детето да се роди по-рано ще се роди. А и децата родени на голям празник са късметлии- не му взимайте късмета. А и занапред ще празнувате двоен празник с детенцето.
Малката се роди 1 седмица по- рано. А и повечето деца се раждат преди термина, та така може и ти да родиш преди термина и за този ден вече да сте се прибрали.

# 17
  • София
  • Мнения: 431
Аз бих те посъветвала да изчакаш естествената поява на бебето. Нямам представа с каква акушерка си говорила, обаче от личен опит ти казвам, че акушерките понякога говорят неща, които не разбират особено, но го правят по-убедително и от лекарите. Ако наистина държиш да родиш по-рано, задължително се консултирай с лекар! Успех!

# 18
  • Мнения: 953
Не е тайна, че докторите искат да са си вкъщи по празниците като всички останали, за това започват да настояват за планово секцио, предизвикано раждане преди празниците и са доста убедителни.
Някои от тях най-вероятно вече имат планове и да пътуват.

# 19
  • Мнения: 1 183
И аз да се включа,според мен трябва да си стане от само себе си,когато бебо сам си реши,моят термин беше точно на 31.12,но аз се бях настроила,че ще си изкарам всички празници и тогава ще родя,и родих на 07.01(пак е голям празник  Laughing )

# 20
  • Мнения: 3 456
Остави бебо да избере датата. Peace

# 21
  • Мнения: 1 671
Аз родих предизвикано по естествен път 12 дни преди термин... но заради страдание на плода, което се засече със запис на тонове. Предизвика ми го моята акушерка (ако е опитна и добра в работата си наистина може да го направи), при това без хапче и система! Докато докторите умуваха дали бебето няма да се задуши и дали съм за секцио, тя успя да го извади живо и здраво, а аз родих за 2-3 часа! Но.. пак предварително беше видяла, че имам показатели да родя (при туширане се гледа шийката на матката, трябва да е готова за раждане), не ме е насилвала да раждам на определен ден или на смяната й, направи го защото се налагаше.
Не насилвай нещата, момичетата правилно са те посъветвали. Ако се налага да се намесите заради някакъв установен проблем - да, но така заради определена дата не си заслужава да рискуваш. Често тези раждания завършват със секцио, защото жената не е готова да ражда, бебето не се е позиционирало и т.н.
От друга страна ако има показатели "да ти помогнат малко", установили са с преглед, че си готова за раждане, помисли внимателно дали да откажеш или да приемеш. Това трябва да е твое решение, подпомогнато от мед. екип, не те да решават вместо теб.

# 22
  • Мнения: 544
Моят термин беше 13-ти декември. Един лекар ми каза, че по Коледа ще си бъдем вкъщи. Но отидох да родя в друга болница. Преносих, постъпих в болницата на 16-ти, за да съм под наблюдение. Започнаха празниците, а при мен няма признаци за раждане. Казха, че на 27-ми след празниците, ще ми предизвикат раждането. Но започна на 26-ти и така родих на 27-ми. Изкарах Коледа и Нова година в болницата. Та казвам всичко това, защото едно са нашите планове, а друго се случва. Най-важно е ти и бебето да сте добре. Леко раждане! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 864
Не бързай!!!Нека малкото човече само избере датата си  Peace

# 24
  • Мнения: 1 479
Коледа можеш да си празнуваш всяка година.Да си предизвикваш раждане по-рано....Не мога да го разбера или не сьм нормална? newsm11

# 25
  • Мнения: 143
Не бих желала да давам оценка "за" и "против", въпреки че темата е тръгнала на там. Смятам, че съм пристрастна така, че ще изложа само фактите.
Термина ми беше на 16.02.2004. Поради ред причини останах сама в града - родителите ми трябваше да отидат на другия край на България. Самия ми доктор, който трябваше да извърши раждането трябваше да замине на конференция от 17-ти до 27-ми. Доста мислихме с него. Изчетохме много статии, автор на някои беше той. Взех предвид специализацията му във Франция 8 години, както и някои данни от нета свързани с предизвикване на вагиналното раждане във Франция. Направихме пълни изследвания на 13-ти; консултация с още двама акушер-гинеколози и всички казаха, че след като има възможност да родя на 14-ти д да го направя - детето е напълно развито. до крайния термин остават 2 дни; показателите на бебето и моите са добри. И така дадох съгласието си. Подготвих се психически, нагласих си багажа, почистих си къщата, успях и до офиса да отида. Предизвикахме раждането с хапче, което се дава на няколко час по  осминка. Доктора ми каза, че около 10 вечерта ще ми изтекат водите - така и стана. Спокойно отидохме в болницата където след около 30 мин. ми започнаха контракциите. Имах си около 5 часа контракции постоянно учестяващи се. И така в 5.25 сутринта родих. В самата зала останах около 15 мин. докато родя. Нямах разкъсвания, самото дете излезе бързо. това, което ми помогна беше позицията, в която доктора ми каза да си сложа ръцете и краката. Изобщо всичко мина изключително лесно.
Лошото поне за мен беше, че трябваше да се доверя на интуицията и докторите - никъде в бг не намерих информация за предизвикване на вагинално раждане.
Това, което бих желала да цитирам са думите на всички доктори, които консултираха избора ми - "Ако до термина остават повече от 4 дни, не бихме ви разрешили да го направите."
Подобен избор зависи от хиляди неща, които ние бременните няма как да контролираме и предвидим. Съвет не искам да давам. Прецени сама. Желая ти много леко раждане и прекрасно бъдеще на детето!  bouquet

# 26
  • Мнения: 545
Аз лично никога не бих го направила!Според мен бебето само избира кога да се появи.Аз влязох да раждам с пет см разкритие,имах си контракции,всичко наред,разкритие от девет см имах след около два часа,обаче бебето си седеше високо и не иска да слиза,вкл ми окситоцин,понеже тоновете му отслабнаха и въпреки това продължих да раждам още четири часа.Пиша това,не за да те плаша,всичко мина и сега си гледам детенцето,а да ти кажа че аз бях сигурна че има още до появата на бебето ми,дори не исках да влизам в МД,но всички ми се развикаха с контракции на по-малко от пет мин да не се бавя!Стана много объркано,но малката е неспокойна и ..............
Щом не искаш да си сама на празниците,вземи си вип-стая,ако имаш финансовата възможност разбира се,така мъжа ти може да е с теб!Освен това дотогава има много време,може и да си родила!
Успех! Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 4 590
И аз мисля, че е най-добре да оставиш бебето  да реши кога да излезе. Пък то само може да се роди по-рано или да изчака да минат празниците. Peace

# 28
  • Мнения: 728
Благодаря ви на всички за съветите, помогнахте ми много и мисля че взех най-правилното решение.  Mr. Green
Вчера с мъжа ми седнахме и си поговорихме по въпроса и решихме че когато бебето е готово да излезе само тогава ще е, пък ако се наложи да сме по празниците в болницата.. ще си си взема вип стая и той ще дойде при нас да си караме пак коледа заедно.
 Naughty Няма да му се бъркаме в съдбата на бебето я. Нека дойде когато е решило.
Благодаря пак на всички Hug

# 29
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Желая ти успех и весели коледни празници! Мисля че сте взели правилното решение!

Общи условия

Активация на акаунт