Идва Коледа и пак се започва благотворителност

  • 2 658
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
Подкрепям, дори и с "показна" или "користна" цел.
А по-добре ли е без мама и без дрешки и лакомства.
Не казвам, че е най-доброто, но все е нещо.
Ако се поровиш при ДБМ, ще видиш че акциите са целогодишно, не е само по Коледа.

# 16
  • Мнения: 212
Борис а ти какво правиш по въпроса?Или е най-лесно да си седим в къщи на топло и пред пълния хладилник,и за разнообразие да обсъждаме тези които все пак правят нещо за децата newsm78
Аз не правя нищо, но за сметка на това и на Коледа не правя нищо. Не като някои дето изведнъж на Коледа се сетили че имало и чужди деца и юруш към домовете за деца да им носим стари дрехи. Аз съм за това като прави нещо някой да го прави през цялата година, всеки ден, без да се бие в гърдите колко бил направил, а не веднъж в годината да ореве орталъка че бил занесъл чифт стари панталони на децата.

# 17
  • Мнения: 212
Темата ти ме подсеща да започна най-после да рисувам картички за Коледния базар. Laughing
За базара може да прочетете тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230560.0
Крайно време беше вече. добре че бях аз  Peace

# 18
  • Мнения: 677
Аз не правя нищо, но за сметка на това и на Коледа не правя нищо.

Имам дежавю. Като оная ти тема с операта и балета. Хем нищо не правиш, хем нищо не предлагаш, ама да си поплюеш. Евала, машала, но и коледна баклава!

# 19
  • Мнения: 6 206
Борис а ти какво правиш по въпроса?Или е най-лесно да си седим в къщи на топло и пред пълния хладилник,и за разнообразие да обсъждаме тези които все пак правят нещо за децата newsm78
Аз не правя нищо, но за сметка на това и на Коледа не правя нищо. Не като някои дето изведнъж на Коледа се сетили че имало и чужди деца и юруш към домовете за деца да им носим стари дрехи. Аз съм за това като прави нещо някой да го прави през цялата година, всеки ден, без да се бие в гърдите колко бил направил, а не веднъж в годината да ореве орталъка че бил занесъл чифт стари панталони на децата.
Браво на теб!
Продължавай да не правиш нищо.
Да ти кажа честно, нямаш и много право да се възмущаваш.
Дразнел се бил. Сладур.
Специално за теб, ще ти кажа една тайна, по-добре стари панталони и са оревеш орталъка, отколкото нищо.

# 20
  • Мнения: 212
Аз не правя нищо, но за сметка на това и на Коледа не правя нищо.
Имам дежавю. Като оная ти тема с операта и балета. Хем нищо не правиш, хем нищо не предлагаш, ама да си поплюеш. Евала, машала, но и коледна баклава!
Че ти в Клюкарника ако не си поплюеш къде другаде. Да не би да имаш чувството че сме се събрали тук да решаваме световните проблеми. Само си говорим. Ти да не би да очакваш в Клюкарника да намериш някакво решение на някакъв проблем например ...

# 21
  • Мнения: 24 467
Ако има нещо, което не ми харесва в тази връзка е не толкова, че благотворителността се засилва по празници, а извън тях изчезва нейде далеко, колкото показността. Достатъчно ми е да чуя, как някой благородник имал еди какво си намерение или направил еди какво си, за да ми стане неприятно. Ако ще помагаш- помагай, не е нужно да се биеш в гърдите. Виж, попитай, направи си сметката какво можеш да предложиш, виж кой се нуждае от това, което имаш като възможност и вземи, че го направи, ама да пишеш и приказваш преди и след това- е, това не го разбирам и с това за мен доброто, което човек е направил, намалява в пъти в моите очи.
А това със сирачетата за ден- два ми е направо недомислица. Предпочитам да се организира тържество за децата, да им се поради това, от което имат нужда, но да вземеш едно от тях като играчка за няколко дни и отново да го върнеш- никак не ми допада.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 13:21 от Judy

# 22
  • Мнения: 677
Поредната глупост, която измъдри, Борисе. Клюкарника не е плювалник, а?
И има неща с които не е много гот да се ебаваш. Най-малкото от уважение към майките, които правят доста неща по тоя повод. Засрами се сега, извини се. Бъди мъж, няма да боли!

П.П. И си купи нещо от Коледния базар. Нищо, че ще е само на Коледа.

# 23
  • Мнения: 212
Поредната глупост, която измъдри, Борисе. Клюкарника не е плювалник, а?
И има неща с които не е много гот да се ебаваш. Най-малкото от уважение към майките, които правят доста неща по тоя повод. Засрами се сега, извини се. Бъди мъж, няма да боли!

Е кого съм плюл, кого съм обидил, не можах да разбера. На кого да се извиня. Как така го изкара че се ебавам в момента с майките. Сопранов ... нещо си решил да се заяждаш май. Няма проблем - тук в Клюкарника му е мястото да го правиш...

# 24
  • Мнения: 677
Че ти в Клюкарника ако не си поплюеш къде другаде.

Е кого съм плюл, кого съм обидил, не можах да разбера. На кого да се извиня.

Бъркаш, не се заяждам. Обяснявам ти. Ама не зацепваш.

# 25
  • Мнения: 212
Че ти в Клюкарника ако не си поплюеш къде другаде.

Е кого съм плюл, кого съм обидил, не можах да разбера. На кого да се извиня.

Бъркаш, не се заяждам. Обяснявам ти. Ама не зацепваш.
ОК. Мир и любов предлагам...  Peace Нямам нерви за караници... Изказах само мнение че не ми допадат показните акции на Коледа и толкова. И изобщо показността не ми допада. Голям проблем го направихте...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
Вместо да си чешеш клавиатурата Борисе
вземи и се донеси на Коледния базар
организиран от ДБМ.
Как не те беше срам да напишеш, че всъщност
ти не правиш нищо  Shocked Тогава с какво право
критикуваш ??? Падна ми в очите с това  Naughty
Много "обичам" такива като теб  Sick

# 27
  • Мнения: 2 149
Борис, аз разбирам мнението ти. Далеч съм от мисълта да те упреквам защо не даваш или защо мислиш така.
Това, че сме събрали дрешки и някакви пари за памперси не ни прави по-добри хора, нито ни прави по-лоши.
За всеки човек истината му се крие някъде в сърцето - едни искат свои биологични деца, други могат да превъзмогнат инстинктите си и да осиновят.
Някои искат да вземат дете, което да не моли Дядо Коледа за майка вече, просто те да му станат майка и татко. Но системата е толкова кофти в някои отношения, че само който не е поискал да осиновява, той не е разбрал за какви идиотщини иде реч.

Лично аз съм се замисляла, че бих искала да осиновя дете. Исках 2 мои и третото да не е мое /но да не е на любовницата Whistling/. Сега , след като имам някакви опасения за здравословен проблем, не знма дали ще мога да рискувам още една бременност и т.н., та започнах да мисля теоритично какво да направя. За това ми трябва съпружеска подкрепа, което ме плаши. Мъжете не усещат така мъката на жената, когато види самотно дете, та дори и да не го вижда само мисълта, че съществува я прави чувствителна на тази тема.

И аз мисля, че е по-добре да се дава нещо поне по Коледа, защото иначе съвсем няма нищо да се дарява. Големите смс кампании - ами защо никой е пусне една петиция или каквото там е нужно, в което да се оплюят Мтел и Глобул, като съмишленици-печалбари на Държавата, която гушва ддсто?И защо смс-ите не са на по-приемлива цена, необлагаеми като едно истинско дарение както трябва да бъде, за да се съберат повече средства, но да бъдат чисти и разпределени честно?

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
Изводът е ясен:
Коледният базар - целогодишен!

Василисе, започвай да рисуваш с индиго, че да са ти редовни доставките за базара.

# 29
  • Мнения: 369
За мен взимането на дете от дом в къщи за Коледа е
престъпление и си мисля, че не само няма да е добре
за детето, а ще му навреди неимоверно много.
Тази практика лично според мен трябва да се забрани !

Отчасти подкрепям това мнение, но знам и случаи, в които е вземано детенце така за празниците известно време и после е било осиновено. Да, на детето би му било тежко, ако го вземат 1 път годишно. Но ако семейството се ангажира редовно и се вижда поне 1 път седмично с детенцето, може би е по-добре отколкото ако никой не се интересува от него. Един вид опора да му окажат, "менторинг", а не да са мама и тате. Аз поне с удоволствие бих се ангажирала така с някое поотраснало детенце след време. И не мисля, че ще му е по-зле отколкото, ако стои забравено в дома без близки "външни" хора.  Thinking

А един път едно детенце на въпрос на журналист "Какво искаш мило мое дете за Коледа" отвърна "искам Мама"...
Борис, мисля че някак ги противопоставяш нещата. Въпросът не е "ИЛИ шоколад и топли дрешки, ИЛИ майка"!  Rolling Eyes Не е ли по-добре, ако вариантът с получаването на майка не е възможен, детето да получи поне подаръци вместо едно голямо НИЩО?  #Crazy Не се заблуждавай, дори и само по Коледа да направиш нещо, все ще е по-добре от нищо. Или много те интересува какво ще си помислят хората- "гледай го пък тоя Борис, тръгнал да дарява, че да се покаже"?  ooooh!  hahaha

Мен лично не ме интересува кой с какво подбуди, кога и колко често дарява! Важното е, да се помага на някой.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт