Имаме хрема, мами помагаите....

  • 1 333
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Купувам малките ампулки по 5 мл.Много са ми удобни.
И аз така правя и ми е по-удобно Peace

# 16
  • Мнения: 589
как точно измервате 0.9 % разтвор в домашни условия да ви питам?
не мислите ли, че е лееееееееко рисковано?

# 17
  • София
  • Мнения: 10 335
Ами за възрастен не е рисковано, за малко бебе е друг въпрос. Пропорцията е приблизително 1g сол към 100g (ml) вода, после бъркаш докато се разтвори напълно солта. Казах вече, че за мен си го приготвям на вкус, ближа водата  Embarassed. Това ми го е казвал УНГ лекар от ИСУЛ, и е единственото нещо, което ми помага, защото имама много упорити хреми с по-сложни проблеми. Но аз си правя сериозни промивки, една банка не би ми стигнала и за един ден.
За бебе с несериозна хрема може би сте прави, че по-удобно е да си купиш банка, пък и от нея разтвора се води стерилен, ако не го държиш за другия ден, де. Laughing Аз го държа, т.е. ми се губи смисълът.

# 18
  • Мнения: 581
Не бих рискувала с домашно приготвен разтвор при положение, че може да се купи от аптеката стерилен такъв. Струва лев-два най-много.

# 19
  • Мнения: 6 442
Купувам малките ампулки по 5 мл.Много са ми удобни.
И аз от тези мъниюките вземам-по 19 ст едната и са наистина много удобни!Щом видя,че има сополчета и веднага капя по 1 капка в дупчица и засега не сме имали сериозна хрема!Пу-пу Hug

# 20
  • Мнения: 1 483
Понякога слагам и вит.С в нослето.

# 21
  • Мнения: 581
Ако е много хремаво бебето - най-много помага физиологичен разтвор на спрей. не знам колко е голямо детенцето, но ако е на около 9 месеца, може и ксилометазолин 0.025% разтвор ( но е добре да се консултираш с лекар все пак), колкото д аможе да отпуши нос аи да спи. Нас само това ни оправя.

# 22
  • Мнения: 1 029
Цитат
Ако някои се сеща как се правеше физиологичен раствор, моля припомнете ми.


прави се-щипка сол на 100 мл  преварена вода

# 23
  • Мнения: 1 225
Аз също ползвам физиологичен разтвор, но не спрей - по препоръка на педи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт