За пръв път в детската градинка - 5

  • 7 875
  • 218
  •   1
Отговори
# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Вчера отивам да взимам София и госпожата обяснява, че иска да говори с мен, викам си, това моето е направило някоя щуротия  Embarassed пък жената ми каза "Госпожо, всяка седмица носите тоалетна хартия и салфетки, стига вече!"  Joy

...

Хехехе, то малко като отмъщение звучи, спомням си, че в началото имаха някакви претенции какви носни кърпички носите, сега пък сте ги "заринали"  Laughing

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 931
Няма угодия в тия детски градини Mr. Green
Ние втори ден сме на градина след цяла седмица боледуване.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 862
Ние днес сме си вкъщи.Сутринта я заведох,беше добре,но наобяд като взимах кака и ,госпожата ми каза,че имала сополки.Предпочетох да я взема и да я заведа на лекар.Нямало и нищо,само капки да и капвам,гърлото и е съвсем спокойно.Но смятам и утре да си я оставя у дома,дори да е добре.Много ми е гадно,защото успяхме два месеца да ходим на градина без прекъсване,и накрая се зарази от мен-аз съм болна.

# 33
  • Мнения: 2 722
При нас нищо ново - ходи си младежа на детска с желание и пазарлък /само малко, нали/, плува учи народни танци и вече трета седмица не се е отказал да научи госпожите, че е по-правилно да се казва "мукачка", галено от "смукачка", което е неговото наименование на прахосмукачката. Направил ги е луди с тази мукачка.
Разправията с директорката за лелката дето ги плаши съм я отложила, защото лелката я махнаха пак /надявам се тоди път да е за постоянно/

Днес ми е тъжен ден - снощи мъжа ми прибра Милен от градината и забравил да прочете таблото с известия. Сега цяла година ще си гледам на календара делнично облеченото мамино слънчице  Sad Ама хич не ми се връзваше да тичам до в къщи за официални дрехи като за снимка.
Мъжка му работа.
Е, наклепах го - олекна ми.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера като взимах синчето, влизам в предверието и ми се мярна едно момченце облечено с неговия анцуг  Shocked При това беше дребничко и долнището така му се влачеше, че едва ходеше горкото. Яни пък го облекли в чужди дрешки, които се оказаха на някакво момиченце  Laughing Даже го бяга "издокарали" с чорапугащник под панталона, който му беше въздълъг, а под блузата сложили ризка с къс ръкав, която му беше толкова тясна, че едва се закопчаваше - явно девойката е слаба и с дълъг крак  Mr. Green И като започна едно разпитване, на кого са тия дрешки и преобличане... Голям смях  Joy

Ох, представих си ги и много се смях... hahaha

При нас пък сутринта имаше драма с тоалета  ooooh!
Калина иска да си облича тънки, впити блузки и като извадих една по-дебела блуза и като ревна - голяма й била...
Изкарах й всички по-плътни блузи, да си избере, но тя не та не. Накрая, чак като закъсняхме и двамата с мъжа ми за работа, я придумах да облече едната и така тръгнахме.

# 35
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Тя не се оплаква, но като я питам, казва кой я е ударил и е все едно и също момченце. То като я види толкова й се радва...

Нашият първи "мъж" в градината точно така изразяваше обичта си - поступваше си жената често. Около седмица трябваше, за да се усети дребната и твърдо ми заяви: "Аз повече не обичам Гого, той днес пак ме удари. Вече съм женена за Алекс"  Mr. Green
Така че понякога наистина момчетата изразяват по - грубичко подобни чувства.

# 36
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Хаха, PetiaK  
и аз имам подобна случка.
Прибирам се един ден и детегледачката ми съобщава: ама днес Нели беше обута с мъжки слипове.  И аз така Shocked
Оказа се, че като отишла до тоалетната след сън, се намокрила. Същото се случило и с едно момченце. Госпожата извадила чистите гащичките на Нели и слипчетата на момчето, но в бързината явно ги е объркала. Та Нели беше с мини мъжки слипове, а момчето не мога да си представя майка му как е реагирала като го е видяла с жълти гащички, с дантелка отстрани, на всичко отгоре на зелени райета Crazy
Оттогава- Нели сама се преоблича и то доста успешно.
При нас градината върви нормално. Цял месец без отсъствие. Слуша, почна да яде, но от време на време отказва да спи там. Поне кротувала.

# 37
  • Мнения: 46 534
Хаха, PetiaK  
и аз имам подобна случка.
Прибирам се един ден и детегледачката ми съобщава: ама днес Нели беше обута с мъжки слипове.  И аз така Shocked
...

Същото, ама бяха боксерки  Tired а имаше в раницата всичко необходимо, включително бельо. Определено ми е неприятно да им сменят гащите, за другото нямам претеции, но точно това  Rolling Eyes

# 38
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Никол, на мен също не ми хареса идеята да им разменят бельо. Затова поговорих с Нели и тя взе, че взе думите ми сериозно- преоблича се сама. От инцидента насам- три пъти й се е случвало да се намокри в тоалетната- самичка се  оправя и фалове не е имало.

# 39
         И при моето дете имаше такава случка.  Laughing При него лелите бяха сменили ботушките - на мойто ботушките на едно момиченце, а на него - нейните. Така си бяхме тръгнали и аз нямаше да забележа ако  моето дете не беше казало "Мамо, аз нови ботушки ли имам?" Едва тогава разбрах, че е с чужди. На мен не ми беше направило впечатление. Върнахме се в градината, но другото детенце си беше тръгнало и ние се прибрахме. На следващия ден ме уговаряше тези да си останели на него, а неговите да дадем на момиченцето.  Grinning

# 40
  • Мнения: 276
 След 10 дневно боледуване, гнойна ангина и антибиотик от утре тръгваме и ние. Днес цял ден се пазари че не иска да ходи, тука и било добре, много ме обичала и все приказки в тоя дух. Все едно го пращам да го колят....а беше посвикнала Sad. Много се надявам, че въпреки повторната адаптация няма да е като 1-вия път. Взех си я със сини кръгове под очите  Cry

# 41
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Момичета,
най-после и аз да се похваля Wink!
Има напредък при нас - Рони все още плаче сутрин в градината, но вече не е такова чудо ooooh!...Вече не започва от сутринта в 6,30....сеща се да се разреве чак в групата, което на фона на предишните истерии си е нищо Mr. Green. Започна вечер да говори за деня си в градината, да разказва за "съучениците" си, запомнила им е най-после имената Crazy...даже ми изнася концерт от песички, които е научила през деня bowuu...
Започвам да гледам по-оптимистично на нещата, защото се бях отчаяла Tired.
Тук е мястото да споделя възмущението си от един татко, който упорито води дъщеря си болна на градина...вчера вече госпожата в прав текст му заяви да си остави детето вкъщи #Crazy...не знам, тези хора не виждат ли , че момичето е с Т и зачервено гърло Confused. Аз не съм от привърженичките на оставянето вкъщи на леко сополиво дете, но това вече е прекалено Close....
Та така, похвалих се....

# 42
  • Мнения: 4 406

 днес Нели беше обута с мъжки слипове. 
за да не стават фалове, съм бродирала името му И на слиповете  Laughing . той си знае и даже, като се обува, си мърмори-" с буквите отпред"...

# 43
  • София
  • Мнения: 1 109
Моят юнак е също за първи път на градина - 3 годишен е.Когато кака му ходеше на градина дори се е случвало,когато кашля да оставям там сиропчето и и трябва да ви кажа,че не беше само нейното шише.Сега се оказва,че дори и ако детето има сополи не бива да се води. #CrazyА за кашлица да не говорим.При температура и ако приема антибиотик е повече от ясно,че не бива да се водят и съм съгласна. Не искам да спорим,затова просто си изказвам мнението и искам да ви попитам - като спрете детето със сополи и кашлица, след колко време го пускате отново и напълно изчистена ли е кашлицата?

# 44
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Лекарства в нашата градина не се дават, освен против алергии. Щерка ми, когато имаше сополи и кашлица си я лекувах вкъщи с капки и сиропи.
Когато тръгна на градина пак не беше се изчистила напълно от кашлицата - покашляше два - три пъти на ден и сутрин като плачеше и тръгваха сополки. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт