Плюсове и минуси на чужди e-магазини

  • 6 643
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 877
Търся отзиви за 3 английски и 1 френски сайт за играчки - плюсове и минуси

www.gadgetshop.com
www.thetoyshop.com

Първите 2 - доставката е 3,95 пауда. Тествахме вчера първия - толкова ни изчисли за БГ (получихме мейл няколко часа по-късно, че играчката е изпратена). Вторият е на същата фирма.
Малките играчки излизат доста изгодно.
Плаща се през сайта.

На пръв поглед минуси за английските сайтове
Повече от 1 стока или по-тежките излизат скъпо.




Точно ги похвалих и какво - реших да вляза да огледам и ужас. Променили са цената за доставка до България!!! Така че внимавайте.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 09:19 от danybon

# 16
  • Мнения: 7 605
Търся отзиви за 3 английски и 1 френски сайт за играчки - плюсове и минуси

www.gadgetshop.com
www.thetoyshop.com

Първите 2 - доставката е 3,95 пауда. Тествахме вчера първия - толкова ни изчисли за БГ (получихме мейл няколко часа по-късно, че играчката е изпратена). Вторият е на същата фирма.
Малките играчки излизат доста изгодно.
Плаща се през сайта.

На пръв поглед минуси за английските сайтове
Повече от 1 стока или по-тежките излизат скъпо.




Точно ги похвалих и какво - реших да вляза да огледам и ужас. Променили са цената за доставка до България!!! Така че внимавайте.

Ти Ще си виновна  hahaha  (майтапя се, раzбира се  Flutter )

# 17
  • Мнения: 529
Вчера пуснах поръчката в gadgetshop.com - 2 играчки < 1 кг. Доставката е 4,95. Още не е обработена.

# 18
  • Мнения: 4 877
Търся отзиви за 3 английски и 1 френски сайт за играчки - плюсове и минуси

www.gadgetshop.com
www.thetoyshop.com

Първите 2 - доставката е 3,95 пауда. Тествахме вчера първия - толкова ни изчисли за БГ (получихме мейл няколко часа по-късно, че играчката е изпратена). Вторият е на същата фирма.
Малките играчки излизат доста изгодно.
Плаща се през сайта.

На пръв поглед минуси за английските сайтове
Повече от 1 стока или по-тежките излизат скъпо.




Точно ги похвалих и какво - реших да вляза да огледам и ужас. Променили са цената за доставка до България!!! Така че внимавайте.

Ти Ще си виновна  hahaha  (майтапя се, раzбира се  Flutter )

Поемам цялата вина. Така да ги хваля! Иначе с DHL ги изпращат. Вчера се подведох, че ми е пристигнала играчката, но се оказа друга.

Я да похваля един еbay seller от Англия  - http://myworld.ebay.co.uk/steliojones
При него поръчах прословутия звезден театър на Uncle Milton на 28.11. и вече го получихме. Доставката беше около 9 пауда.



# 19
  • Мнения: 4 877
Вчера пуснах поръчката в gadgetshop.com - 2 играчки < 1 кг. Доставката е 4,95. Още не е обработена.

Това е радостна новина.
На мен за ето този робот http://www.gadgetshop.com/Gadgets/TechnoGadgets/Robotics/PRDOVR~ … /Robosapien+1.jsp ми дава
Delivery to Bulgaria: £45.87
Ужас!


А, да, за малки неща наистина е ОК. Тествах с това http://www.gadgetshop.com/Gadgets/Lifestyle_Gadgets/UrbanEssenti … Laser+Pointer.jsp и доставката е 4,95 пауда. До преди няколко дни почти за всичко до 3 кг беше 3,95.

# 20
  • Мнения: 4 877

Ха-ха, сега видях. От Мател са ми сложили 6 положителни оценки в ибей. Така че пак препоръчвам за поръчки от тях, ползвайте ибей.

# 21
  • Мнения: 4 877
английски сайта www.gadgetshop.com -  имат много готини неща за по-големи момчета и за непораснали  Simple Smile татковци - роботи, галактики, как се правят вулкани. 

Мога да сложа един голям + на този сайт.
Току-що ми доставиха вкъщи играчката. Изпратена е по въздух с DHL. Опакована е много добре, за да не се счупи. Като комуникация всичко беше перфектно. Вчера реших да питам кога ще ми доставят поръчката и получих доста мил мейл да не се притеснявам, всеки момент ще е при мен... Има възможност за проследяване на пратката. Пристигна за по-малко от 2 седмици, но мисля, че имало забавяне, защото преди това са искали да я изпратят по друг куриер.
Единственият минус е, че си вдигнаха доставката до БГ, но предполагам, защото ще ползват DHL.

# 22
  • Мнения: 3 457
И аз да се включа за Мател .Ами не съм доволна #Cussing outН а11. 11 платих играчките и пуснах поръчката,предложиха ми в 7 дневен срок да добавя неща-доваих още 3 неща след 3-4 дена и платих отново.И ако не ги бяхме заплашили ,че ако докрая на седмицата играчките не тръгнат ще уведомим Ибей и Пейпал,нямаше да ги пратят.В последният момента ги изпратиха на 30.11-2 пакета ,без да ми казват дали е всичко.На мейла съм получила описание на нещата които съм поръчла.Дойдоха на 06.12 и се оказа че са половината #Cussing out Е бива ,бива ,но си плачат за негативна оценка и оплакване PeaceИма 2 намачкани кашона и на една играчка цчупена опаковка външна #2gunfireСега пак им пуснахме мейл и ще чакаме да видим какво ще стане Cry

# 23
  • Мнения: 7 605
Коте,  да кажа само zа нама4каните картони, в момента по поЩите е лудница, имат много колети и слагат тежки върху леки каШони.... И аz таzи седмица полу4их един иzпокъсан картон а беШе пратка в страната, която пристигна zа един ден. Не можеШ да обвиниШ продава4а  Peace

# 24
  • Мнения: 4 877
английски сайта www.gadgetshop.com -  имат много готини неща за по-големи момчета и за непораснали  Simple Smile татковци - роботи, галактики, как се правят вулкани. 

Мога да сложа един голям + на този сайт.
Току-що ми доставиха вкъщи играчката. Изпратена е по въздух с DHL. Опакована е много добре, за да не се счупи. Като комуникация всичко беше перфектно. Вчера реших да питам кога ще ми доставят поръчката и получих доста мил мейл да не се притеснявам, всеки момент ще е при мен... Има възможност за проследяване на пратката. Пристигна за по-малко от 2 седмици, но мисля, че имало забавяне, защото преди това са искали да я изпратят по друг куриер.
Единственият минус е, че си вдигнаха доставката до БГ, но предполагам, защото ще ползват DHL.

Добавям и най-големия + за този магазин ИГРАЧКАТА Е СУПЕР! Поръчахме кучето-робот. Препоръчвам я за коледен подарък за по-голямо дете.

# 25
  • Мнения: 4 877
До мамите, които се ровят в немския ибей за играчки  Simple Smile
Не поръчвайте от humorwelt
http://cgi.ebay.de/Cotoons-Musik-Spielteppich-von-Smoby_W0QQitem … 743QQcmdZViewItem (има и сайт)
Има страхотни играчки на Smoby, пише доставка до БГ - 20 Е.
Да, ама човекът като чу България, отказа да доставя. Писах му да питам за две или повече играчки колко ще ми струва доставката и той като "попарен тръгна да бяга". Направо не може да ни "диша". Видях се в чудо! Каза, че е супер неизгодно да доставя до БГ. Имал горчив опит - взел за доставка 20 Е, а трябвало да плати на куриера 70 Е. И най-голямото ми учудване - оказа се, че ползва същата фирма като Мател - GLS. Те обявавали 20 Е до БГ, но всъщност вземали много повече и бил на голяма загуба. Толкова беше бесен. Чудел се как другите е-продавачи не поглеждали колко плащат на GLS за доставка до БГ. Много странен екземпляр, но сигурно си има право! Така че не знам дали и Мател скоро няма да си променят тарифата.

# 26
  • Мнения: 3 457
Коте,  да кажа само zа нама4каните картони, в момента по поЩите е лудница, имат много колети и слагат тежки върху леки каШони.... И аz таzи седмица полу4их един иzпокъсан картон а беШе пратка в страната, която пристигна zа един ден. Не можеШ да обвиниШ продава4а  Peace
Не , в случая е от тях проблема PeaceКашона беше голям ,добре подреден ,без външни наранявания,ноооо едната играчка е със счупена външна опаковка,на друга картончето си личеше че е отваряно и висеше ,на гимнастиката направо вътре скъсан картона ,а после е в найлонова опаковка.А на моя несесер,който се оказа пълен провал за толкова пари,целия плик е накъсан-все едно го отваряш и тоъ се къса плика -от рехавите шумолящи пликчета е  PeaceТа затова твърдя ,че причината е в продавача,а не в транспорта.А те дойдоха със самолет ,на са по пощите.Дефакто от както ги пратят и престоят по депата минават 5-6 дена Peace

# 27
  • Мнения: 4 877
Още телефони на Мател
Wolfgang Mistelberger , Michael Strada
tel.+43/664/4655933

# 28
  • Мнения: 4 877
Да добавя www.leiselsbach.de

Доста мами (априлките и най-вече Татяна от Гремания, която ме насочи към сайта) могат да ме допълнят, но мисля, че е-магазинът си заслужава. Има много интересни играчки. Пристигнаха за около месец. Доставката ми беше за около 19 Е, но за повече кг е малко повече.
Легото излиза много изгодно в сравнение с БГ.

Сайтът като разработка прилича на този на Маттелшопинг и затова бях леко притеснена, но всичко е ОК.

# 29
  • Мнения: 7 605
Аz ли4но съм много доволна. От голямата поръ4ка имаШе само един артикул, който се беШе иz4ерпил, и се стараха да го намерят и пратят по късно. За 25кг доставката беШе 26,90? (до 29кг е толкова), което според мен е добре. Имат много голям иzбор, цените са добри, но сайта не е мн добре направен, липсват подробни описания на игра4ките  Sad 
На мейлите отговориха иzклю4ително бърzо и любеzно, иzобЩо, много са коректни и сериоzни.
4 дена след поръ4ката пратката тръгна от тях, zа съжаление поЩите го мотаха една седмица, но послед дойде zа 10 дена. Според полу4ателката колета беШе много добре опакован.

Препоръ4вам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт