кокоши тръни?

  • 14 663
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • usa
  • Мнения: 2 113
седемгодишната ми дъщеря имаше кокоши трън на пръста. лекарката и го маза с някакво мазило, от което първо и стана голяма пришка, после кокошият трън се размножи и понеже беше на средния пръст на дясната ръка и пречеше да пише. след консултация с димков преминах към медна терапия - сутрин и вечер и капвах по една капка мед на кокошите тръни, отгоре слагах марличка и я закрепях с лекопласт. това в продължение на около десетина дни. всички кокоши тръни(бяха станали петнадесетина жила) изчезнаха и вече повече от половин година няма и следа от тях.
p.s. искам да добавя, че от тогава за всеки здравословен проблем на децата първо се обръщам към меда  Wink , последно излекувах една гнойна ангина със сок от прясно изцеден лимон и супена лъжица мед в него.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow за да не се "пръсне" основният трън на няколко малки(както се случи с мен на дланта ми преди 10г.), се гори с течен азот - бавно и постепенно, на няколко пъти основният трън!
Това ме спаси.  Simple Smile

# 17
Благодаря на всички за съветите Simple Smile
Купих си преди малко това на Шол от аптеката
Corn & Callous
removing liquid

Започвам тормоза на гадните тръни отново - надявам се с успех.
Ако не помогне ще пробвам с мед и прополис.

# 18
  • Мнения: 1 586
Да докладвам за успеха с моя трън.

Първо си купих лепенките за мазоли и кокоши тръни, както и едно пакетче салицил (салицилова киселина). Като разгледах съдържанието на лепенките обаче, се оказа, че мехлемът в тях си е точно салицилова киселина с някои добавени съставки - пчелен восък, хлорофилин-мед (?) и др. Та зарязах салицила и слагах само лепенки - по 1-2 на денонощие, сменях когато се сетя. Така изкарах 4 дни и успях да намеря прословутото лекарство на д-р Шол. Купих го и какво да видя Simple Smile - съставът му е пак салицилова киселина, но течна, плюс малко камфор Simple Smile Само дето струва 10лв, а лепенките са по 30ст. Пакетче салицил пък е даже 45 ст... Все пак се мазах и с него 2 пъти вчера. И днес на обед като реших да проверя какво е положението - трънът започна да се отлюспва при лек напън Simple Smile Лесно измъкнах всичи трънчета (цял букет бяха) и стигнах до розово месце Simple Smile И вече като го  натискам не ме боли. Мазнах го пак за всеки случай с мазилото на Шол и сега споделям опит.

Сутринта даже си купих и пчелен прополис от едно магазинче за мед на пазара, но явно няма да мога да тествам действието му върху кокошите тръни.

Успех на всички в борбата!

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Цитат на: Sunny bunny
Да споделя моя опит в борбата с кокошите тръни.
Първо по препоръка на кожния лекар ходех да ги горят с течен азот - ходи се 1 - 2 пъти в седмицата, докато напълно ги изгорят. Всяка вечер се прави баня в топла вода, за да се размекне и "гъбяса" мястото, след което се изрязва с бръснарско ножче / а аз - с остра нокторезачка/ до здрава кожа. Трябва да се изреже коренчето на тръна - може да е една или много черни точки в основата на кокошия трън.
Е, ходих, ходих на течен азот - малък ефект имаше, или "тръните" ми бяха упорити Grinning . Спасих се с народни средства. А именно: парче домат, колкото тръна, не много голямо, се поръсва със салицил на прах и се залепва за нощта върху кокошия трън, който първи се е появил / т.нар. "майка" /.
Вечерта се прави топла баня за 5 - 10 мин., изрязва се мъртвата кожа и пак се слага домат. Докато се изрежат, както по-горе писах, коренчетата. Пребориш ли кокошия трън "майка", останалите сами по-късно се отделят / чудех се, ама наистина така стана Grinning /.
Успех в борбата с кокошите тръни!


 smile3501

# 20
от 10ина дни третирам най-старите два тръна с това на Д-р Шол, засега не са паднали, лющи се кожа, но не падат Sad.
И се появи ново трънче на друго място - пак на стъпалото:(.
В чудо се виждам - не знам вече какво да правя Sign Exclamation  Confused:  Sign Exclamation

# 21
  • Мнения: 3 927
В момента лекувам и то успешно такова чудо на лявото стъпало. През живота си съм имала 3-4 случая на кокоши трън само....

Значи: малки парченца телешко месо се накисват във винен оцет. Вечер преди лягане крака се накисва в топла вода да омекне кожата. На една лепенка се изрязва малка дупка, колкото е голям кокошия ртън и се залепя на мястото. Върху лепенкаа се поставя парчето месо и отгоре пак се залепва с лепенки. Така се спи. Прави се толкова вечери подред, колкото е необходимо. Кожата постепенно се разтваря и трънчето вътре умира....

# 22
  • Мнения: 2 332
Аз имах преди около 10г. май (леле, как си лети времето). На дясното ходило - по-точно на петата бяха, доста на брой. Махнах ги с Мазолек - вечер се мажех и превързвах, на другия ден отстранявах изгорялата кожа. И така до пълно изчистване. Само дето не помня за колко време успях да се преборя... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт