до кога захар в водата???

  • 3 490
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 447
Не е необходимо въобще да слагаш захар. Нищо полезно.
И аз така мисля, аз не слагах, дори и не знам защо се слага newsm78

За да я пие. Кърмата е сладка, затова се слага и във водата захар. За да напомня по вкус на кърмата, белким излъжеш детенцето.... Tired

# 121
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
...Аз пък мисля, че вредата от водата, от захарта, от сокчетата на 2 месеца, от захранването на 4 доста се преекспонира  Peace Че ние самите сме захранвани така, поне повечето от нас. Пък сред нашето поколение има много по - малко алергии, отколкото сред днешните бебета и деца, за това според мен на първо място има заслуга тоталната мърсотия около нас - и във въздуха, и в храната, навсякъде ... Хем на нашето поколение са му мазали масово зърната на гърдите и бибите с мед ... И са ни давали сокчета на по месец и половина  Wink

Разбирам напълно, че твоят опит е положителен... Нека и занапред да е така, нека дечицата да са живи и здрави...
Но не съм съгласен, че споделянето на опит от типа "Аз направих така и на моето дете нищо не му стана" е полезен...
При твоето дете (деца) нищо не се е случило, но това пък съвсем не означава, че при някое друго няма да стане...
Не съм съгласен, че вредата от ранното захранване се преекспонира... Доказано е с достатъчно изследвания, доводи и публикации...
Съвсем друг е въпроса кой как ги приема тези доводи... Твоят начин на възприятие е един, моят е съвсем друг... Пак казвам, всеки решава сам как да гледа собственото си дете...

За едно нещо искам само да изкажа яростна съпротива... Не рискувайте да давате мед на малко дете... Предполагам знаете, в меда има спори на ботулизъм, което съвсем не е безобидно заболяване... Повярвайте ми, моля...!




П.С. Също така моля, всеки един, който пише... "Аз давах/давам вода със захар"... Да напише и причината, заради която го прави... Така мненията ще бъдат по-пълни и четящите темата ще могат сами да преценят за себе си дали са ЗА или ПРОТИВ...

# 122
  • Мнения: 581
rally - По выпроса за вредата на захарта - вярно че има много теорий и статий. Някой от тях твырдят, че ефекта от даването на захар или ранно захранване въобще не е нужно да се прояви веднага. Да, на повечето майки тук са ни давали и вода сыс захар и сокче на 2 месеца и мед и какво ли не. Хайде да погледнем сега, колко от нас имат алергий, непоносимост кым определние храни, болни зыби - едва ли са едва,две? Доста алерголози поддыржат схващането, че много от тези прояви са били отключени още в бебешка вызраст, като са дали или предпоставка, или постепенно са се натрупали в организма. Както казах, теорий много и пак опира до различни мнения на лекари и избора на майката, на кое да вярва и какво да предпочете.

Експрес: много благодаря за подробната инфо - много разбираемо и добре обяснено! Направо не е честно че ти самият  не можеш да кырмиш - би излезнало супер баща-кырмачка от теб.

# 123
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
...белким излъжеш детенцето.... Tired

А изобщо не е имало нужда да го лъжеш... Бебето определено е доста по-наясно от нас какво му е необходимо и полезно... При него няма вторични възприятия, всичко е ръководено от един основен инстинкт - за оцеляване... А той е изключително силен...

# 124
  • Мнения: 4 447
Експрес, се е изразил изключително точно! Браво.  Peace Това, че на нечие дете му няма нищо, наистина не е "застраховка".
...белким излъжеш детенцето.... Tired

А изобщо не е имало нужда да го лъжеш... Бебето определено е доста по-наясно от нас какво му е необходимо и полезно... При него няма вторични възприятия, всичко е ръководено от един основен инстинкт - за оцеляване... А той е изключително силен...

Именно, според мен захарта във водата е безмсиелна, още повече водата на кърмено бебе, но това е част от друга съседна тема  Flutter
Просто обяснявам идеята на захарта във водата.

# 125
  • София
  • Мнения: 461
АЗ слагах до втората седмица и после спрях.Беба е само на кърма и вода неиска изобщо, и със и без захар.педито каза никаква захар във водата след жълтеницата Peace

# 126
  • София
  • Мнения: 1 941
До никога Naughty

# 127
  • София
  • Мнения: 1 228
..............
Кой каза,че това е признак на обезводняване?

Педиатърката.
А и за съжаление имам опит с обезводняване следствие на ентеросируси с Мартин - 3 пъти сме били в болница на системи заради това... та, сухите и напукани устничка и длани СА един от признаците на обезводнено дете  Peace

Експрес, не скачай така моля те  Peace Някъде да видя, че препоръчвам мед?  newsm78 Или че съм давала? Не съм. Но на мен са ми давали и нищо ми няма  Sunglasses И със свинска мас са ме мазали, и днес познавам деца, мазани с мас, но това не ми пречи да общувам с майките им, без да ги убеждавам да я махат, защото аз съм против  Peace
Само казах, че цели поколения са оцелели и здрави по "старата школа". Не я защитавам, опитвам се да измъкна от нея и от новата най - доброто според мен. Не съм давала сокче на 2 месеца, не съм захранвала на 3, както ми препоръчваше тогавашната педиатърка, но това едва ли е от значение в случая.
Опитах се да кажа, че повечето "нови" болести се дължат на тоталното замърсяване около нас и на многото изкуствени неща, които поемаме с храната си. Щото медът и маста при новородените и преди 200, и преди 100 години са ги ползвали, пък не познавам алергични възрастни хора. Което не изключва да ги има  Peace

Да не говорим, че захар съм слагала, и то малко, и то кафява, съвсем кратко време. В темата се питаше ДОКОГА (което предполага, че авторката 1. Дава вода; 2. Слага захар;). Отговорих.

Не мисля, че захарта е по - опасна от хилядите лекарства - вносни и невносни - с които се тъпчат бебетата заради коликите, примерно. И аз съм давала капки, съвсем малко, но съм давала  Peace

Не казвам, че съм безгрешна майка - безгрешни хора и безгрешни майки няма  Peace

Всички се опитваме да правим най - доброто за децата ни  Heart Eyes Нека и да бъдем малко по - толерантни към другите - който иска да си гледа детето по форум, който иска да си слуша лекаря, който иска да дава вода, който реши - не  Peace

Хайде със здраве  Simple Smile

# 128
  • Мнения: 4 447
..............
Кой каза,че това е признак на обезводняване?
.....
Само казах, че цели поколения са оцелели и здрави по "старата школа". ....

Опитах се да кажа, че повечето "нови" болести се дължат на тоталното замърсяване около нас и на многото изкуствени неща, които поемаме с храната си. Щото медът и маста при новородените и преди 200, и преди 100 години са ги ползвали, пък не познавам алергични възрастни хора. Което не изключва да ги има  Peace
........

който иска да си гледа детето по форум, който иска да си слуша лекаря, който иска да дава вода, който реши - не Peace

Хайде със здраве  Simple Smile

Аз бих се замислила дали след тези думи ще има здраве....  Thinking Наистина не искам да се заяждам, но странни ми се виждат думите ти.  Flutter

Кои са тези цели поколения? Сякаш това захранване е със 100 годишна история? Ранното захранване предизвиква отключване на алергии в последствие, непоносимост към дадени храни и съставки. Предразполага към гастрит, колит и т.н. Пред себе си имам пример. И то не само един.

Нови болести? Какви по-точно? newsm78 И мисля, че в останалото си притиворечиш.

Не знаех, че от форума всички сме с фисше фармацевтика, педагогика или с диплома за лечители и доктори. Интересно е, ако някой се довери изцяло на форума за гледане на детето си.  Thinking

# 129
  • Мнения: 22 893
..............
Кой каза,че това е признак на обезводняване?

Педиатърката.
А и за съжаление имам опит с обезводняване следствие на ентеросируси с Мартин - 3 пъти сме били в болница на системи заради това... та, сухите и напукани устничка и длани СА един от признаците на обезводнено дете  Peace


Бррр..малко се шашнах,защото Дани като бебе беше с много суха кожа по тялото.Ще имам предвид симптомите. Peace

# 130
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Експрес, не скачай така моля те  Peace Някъде да видя, че препоръчвам мед?  newsm78 Или че съм давала? Не съм. Но на мен са ми давали и нищо ми няма  Sunglasses И със свинска мас са ме мазали, и днес познавам деца, мазани с мас, но това не ми пречи да общувам с майките им, без да ги убеждавам да я махат, защото аз съм против  Peace

Rally, бъркаш тотално постановката на темата...
И ако наречеш моите постинги скачане... Аз ще нарека твоите СПАМ и ще ги обявя против Правилата на форумите към БГ Мамма...
Опитвам се, със съвсем спокоен тон, да обясня своите разбирания... Колкото и нескромно да звучи, мисля и че успявам...
НЕЕДНОКРАТНО казах, че това си е лично мое мнение и никой не ангажирам с него...
МНОГОКРАТНО повторих и че всеки сам решава как да гледа детето си...

Единственото, за което си позволих да призова четящите тук... Е да не дават мед... Защото е много опасно... Който не вярва, нека потърси информация... Има достатъчно... Някъде да прочете, че "обвинявам" теб да си давала...? Отговарям вместо теб, не си прочела...

Сега слагам точка на излишната полемика...!

Искам стриктно да помоля всеки пишещ, да се придържа към темата... Ако някой има нужда да дискутира нещо различно... Моля, нека открие собствена тема...




П.С. Ако потребителят Rally има нещо да ми каже, нека да използва функцията Лични съобщения...

Общи условия

Активация на акаунт