Мами в Гърция- 8

  • 24 573
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 149
дет, аз все още не съм дала риба, чакам зелена светлина от лекаря. Ако не знаеш в Гърция се правят първо основни изследвания ( кръв и урина) и чак тогава се въвеждат риба, яйца и т.н. Нашите изследвания показаха алергия. За сега сме в застой, след годинката ще правим алергичен тест.
Кога се пускат тези изследвания?
Моят педиатър нищо не ми е споменал Thinking

# 76
  • на пистата
  • Мнения: 5 861
момичета,ще ме извините,че ви нахлувам в темичката,но искам да ви питам нещо,преди пишех смс-и до гърция от този сайт www.maycosmos.gr но след преинсталирането на компа ми вече не мога да влезна.мисълтами е да пробвате вие от гъция да видим дали при мен е проблема.благодаря ви  bouquet

# 77
  • Мнения: 2 925
 и на мен не се отваря сайта.
Да не би да е този
http://www.mycosmos.gr/
но както виждам тук е само за абонати на Cosmote

# 78
  • на пистата
  • Мнения: 5 861
и на мен не се отваря сайта.
Да не би да е този
http://www.mycosmos.gr/
но както виждам тук е само за абонати на Cosmote
този е да ooooh!как съм сложила а-то ,аз съм регната,имам си карта и така....благодаря ти  bouquet

# 79
  • Мнения: 514
дет, аз все още не съм дала риба, чакам зелена светлина от лекаря. Ако не знаеш в Гърция се правят първо основни изследвания ( кръв и урина) и чак тогава се въвеждат риба, яйца и т.н. Нашите изследвания показаха алергия. За сега сме в застой, след годинката ще правим алергичен тест.
Кога се пускат тези изследвания?
Моят педиатър нищо не ми е споменал Thinking

След 10-и - 11-и месец.
Аз споменах ли, че Алекс вече тича и обикаля из целия апартамент........но не на четири крака  Grinning Ах, малкия ходещ, хапещ дивак  Laughing

# 80
  • Мнения: 2 925
shrew,
честито:)
сега почват забавленията. Simple Smile Един малък ужас са ходещите деца:)
Тук започва буря. Много е красиво:)

# 81
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
shrew,честито ходещо момче!

Ох, момичета да ви се оплача, малката прави едни вечерни ревове, след баня и вечеря е един непрестанен мрън до 11.30, накрая я храня и заспива от изтощение Sad. Аз капвам преди нея, а тя как издържа не знам. Надявам се да са колики и да отминат в края на този месец, но започвам да се притеснявам, че ще и стане навик. Става едно кълбо от нерви, ръкомаха, рита, мрънка, не иска нищо, абе гадна работа Sad.

# 82
  • Мнения: 514
Вярвайте ми в нас е забавление от как е разбрал, че може да се движи  Grinning Много е палав, от де този темперамент не мога да разбера. Е, сега е като цунами де, но е тоооолкова сладък, като пингвинче.....дори и бела да направи, ухили ли ми се всичко забравям на момента  Laughing Иво ми се кара, че детето ме върти на малкия си пръст  Mr. Green

Тeopr, що не зарежеш вечерната баня.....ей така пробно....само една вечер да видиш какво ще стане. Аз Алекс го къпех през деня, банята го превъзбуждаше.

# 83
  • Мнения: 2 925
или пък просто прескочи къпането.
Аз дъщеря ми я къпех през ден докато навърши една година.
Така бях прочела в една книга ,че е правилно. Това мнение съвпадна и с мнениято на педиатърката.
Така и до днес не знам поради коя причина бебетата трябва да с е къпят всеки ден.
Така и така кожата им е нежна, а водата както знаем не е най-добрият приятел на бебето:)
А може би  плаче от глад?

# 84
  • Мнения: 1 263
shrew,честито ти ходещо човече! newsm30
Относно захранването и аз още не съм давала риба и яйца,в някой таблици съм чела,че  риба и ракообразни се разрешават след 2-та година newsm78 .
Teopr,aз също съм на мнение,че малките бебета няма нужда да се къпят всеки ден,особено зимно време. smile3541

# 85
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Мина ни и на нас идеята, че банята я изнервя, променихме часа, известно време къпехме през ден, уви, след вечеря си мрънка и това е.
Надявам се да се изживее и да не се превърне в навик Praynig .

# 86
  • Мнения: 514
И аз не къпя всеки ден. Даже като беше новородено го къпех през два дни. Не исках да мацам нежната бебешка кожа с козметика, нищо, че е медецинска. Лятото го миех с чиста водичка в мивката, тогава започнах да го къпя през ден. И сега така, но му мия дупето при всяка смяна на памперса.

Тео, купи и електронна люлка. Аз си отгледах детето първите 8 месеца с това чудо, често ми спасяваше живота Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 031
привет и от мен!!!От толкова време в този форум и чак сега да разбера, че има такава тема!!!Записвам се!!Казвам се Велина, от Пловдив съм на 30г и съм омъжена за грък. Имаме син - Димитрис на 3 и половина години. Живеем в Перистери...А тук мамите виждали ли сте се, организират ли се срещи?
Имам и още едно питане-по въпроса за кабелната тв. Имаме сателитна чиния и хващахме БТВ и България-сателитния канал, но много често се местят честотите и това ме изнерви. Мисля да си взема карта с код с пакет от повече български канала. Знаете ли къде в Атина мога да намеря такава и каква е цената и/на Булстатком например?

# 88
  • загубено
  • Мнения: 6 550
Искам да попитам от кога започнахте да давате риба на децата си?Каква риба купувате и колко време я приготвяте(варите)?Има ли хек в Гърция и така ли се казва? Hug


Зависи какво ще ти каже лекарят.Моят ми каза от 6 месец,може да се дава внимателно като се следи за алергична реакция.Но аз изчаках защото давах жълтък от рано.
За изследвания преди даване на определена храна-Чувам за първи път.
Докито казва кога какво и преценява състоянието на детето.
Аз случих с готин лекар,възрастен който не изчакваше със захранването както е прието тук.


Мина ни и на нас идеята, че банята я изнервя, променихме часа, известно време къпехме през ден, уви, след вечеря си мрънка и това е.
Надявам се да се изживее и да не се превърне в навик Praynig .

Да може да е просто период.Моето диване винаги е обичал да се кисне във вода.Та до ден днешен,с голям зор излиза от банята.Ако си сигурна че не я боли нищо,опитай с по ранна баня или както са ти казали и по-горе да разредиш баните.Сложи и някоя интересна играчка,или се капете заедно....варианти много.Аз съм за къпане всеки ден,особено след като проходят децата.За 30 мин на дет площадка става на прасе,без баня не минаваме.
Но си е до детето.

А за намаленията,тази година през февруари ли ще са? newsm78

Добре дошла на  mamaLina  bouquet  bouquet
Защо не видиш за карта в бг вестниците дали няма реклами.За Булстатком не е ли само от Бг?
Ще питам утре и ще пиша пак ако науча нещо.
В Атина имаше на Ахранон един магазин за сателити,мисля че съм виждала и реклама за бг канали.И това ще видя утре и ще ти кажа.

# 89
  • Мнения: 558
мамаЛина,
докато ти се уреди въпросът с бг телевизията, мога да ти препоръчам http://www.bgtelevizor.net/index.php?show=watchtv&cid=1  Simple Smile
предлагат по-вървежните канали,не е с перфектно качество, но колкото да знаеш какво става в бг   става...

Общи условия

Активация на акаунт