Как се приготвят свински крака

  • 66 573
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 127
е да ама дайте тайната за обезкосмяването  Laughing

и аз влезнах в темата с надеждата това да науча  Rolling Eyes но дано някой си издаде тайната  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 001
Ето варианта за " обезкосмяването"...мислех,че знаете как става,затова не писах.Значи свинските крака реябва да се подсушат със салфетка или вестник,после се пърлят(със запалка няма да стане,защото ще се разтопи) на газов котлон или със спирт за горене 3-4 лъжици примерно(който се слага в консервена кутийка и се запалва...няма страшно от пожар,ако си сложите кутийката в мивката например).Измиват се с топла вода и се остъргват с нож(така кожата става мекичка и нежна).После се варят......

# 32
  • Мнения: 3 830
Варя ги в тенджера под налягане  и слагам само сол. Ух, как ги обичам  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 56
И аз ги пърля на спирт за горене в метален съд, но преди това с нож срязвам  междупръстието, тъй като там има най-много останали косъмчета  и пърленето на тези места става по-лесно достъпно. Иначе и аз готвя крачетата точно като "Шкембе-чорба" и определено домашните много ги харесват така.

# 34
Най- важното при приготвянето им е да се сварят много добре до разпадане на костите.
Към бульона прибавям само сол и при консумацията - чесън и оцет.Ние ги обичаме така без други допълнителни подправки.

# 35
  • Мнения: 46
      Освен,че са вкусни са и много полезни.
      Ако са размразени ги доепилирам със стара самобръсначка,когато нямам време за пърлене .
     Баба ми е разказвала,че в нейното детство майка и е казвала,че който оглозгва костите ще има бели и здрави зъби. Желатина и хрущяла на самите стави е полезен и няма да имате нужда от "артростоп",който съдържа също желатин.

# 36
  • Мнения: 162
  Момичета, само като си представя копитцата на прасето и ми става лошо- кой яде такова нещо? Майка едно време ги вареше и правеше пача. Облизваха си пръстите, но аз така и непосмях да ги опитам.

# 37
  • Мнения: X
Ами,да си призная и аз не ядях едно време......ама като почнах да готвя и да търся разнообразие/ а и съпружеството е от тия дето като се сетят за нещо,че им се яде и не мирясват докато не им го сготвиш/...та им намерих и хубавата страна/м/у другото бульона е много питателен и приятен на вкус/

Общи условия

Активация на акаунт