Лесни, вкусни и икономични кексчета в чашки

  • 62 104
  • 273
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 779
от къде се купуват книжните формички?
Тук из форума съм чела че ги вземат от Кауфланд,не говоря от собствен опит ,че в нашия град все още няма  Peace
Виждам никой не ти отговаря вече 5 дни .....та затова ти отговарям аз.
А, ето един отговор на Марулка ,дано ти свърши работа   bouquet

# 256
  • Мнения: 27 524
  Блонди, а правила ли си солен вариант? И ако да, моля за рецептата.

Не, не съм още, но момичетата по-напред в темата правиха и казаха, че са станали много хубави, има и рецепти.  Simple Smile

# 257
  • София
  • Мнения: 565
Извинявам се, ако въпросът вече е задаван, но може ли да се замени водата с мляко?
Иначе сега пека една доза по оригиналната рецепта. Благодаря на Блонди!  bouquet

# 258
  • Мнения: 22 867
Извинявам се, ако въпросът вече е задаван, но може ли да се замени водата с мляко?

Тези   ги правих с прясно мляко.

# 259
  • София
  • Мнения: 565
Благодаря, labrex ! И аз така си мислех да заменя водата с мляко, а содичката с бакпулвер. Следващият път ще пробвам така. Сега да видим тези във фурната... Детето само ме пита "Готови ли са, хайде де, кога ще станат" Grinning

# 260
  • Мнения: 25
Току що изекох мини кексчетата по рецептата на Блонди и опитах вече едно. Страхотни са, ще направя такива за рожденният си ден Simple Smile Само че, пълних чашките за крем-карамел с по 5 супени лъжици от сместта, кексчетата станаха като купени.

# 261
  • Мнения: 1 691
И аз ги направих снощи - по оригиналната рецепта. Прекрасни!

# 262
  • Мнения: 10 701
Хартиени форми за кексчета има в новия мебелен магазин до Пигис хаус - мисля, че Моббо се казваше. Има много интересни домакински джиджавки.

# 263
  • Мнения: 27 524
zigizagi, има ли мънички, като за солените кошнички от едно време? Имам метални /прати ми ги една съфорумка  Heart Eyes/, но сместта ужасно залепва и после миенето е ужас  Crazy Има в Белгия малки, но са по-големи от стандартните у нас метални кошнички.  Confused

# 264
  • Мнения: 10 701
zigizagi, има ли мънички, като за солените кошнички от едно време? Имам метални /прати ми ги една съфорумка  Heart Eyes/, но сместта ужасно залепва и после миенето е ужас  Crazy Има в Белгия малки, но са по-големи от стандартните у нас метални кошнички.  Confused
Блонди,
не обърнах много внимание, но бяха нарисувани много една в друга - все едно диаметъра им се смалява. Започваха от най-големите - може би 5-6см в диаметър.

# 265
  • Мнения: 108
Снощи ги направих, като замених содата с бакпулвер. Първо налях сместа в чашките и после пуснах отгоре по една черешка от сладко, но тя падна на дъното и почти беше залепнала. Как да ми остане черешката в средата на кексчето?
Иначе се получиха вкусни и красиви
http://prikachi.com/users/ksmilcheva/2K.jpg

# 266
  • Мнения: 1 691
За да остане отгоре или поне вътре черешката, опитай да я оваляш в брашно (или в захар, макар че така пак потъва).

# 267
  • Мнения: 198
чудесна и лесна рецепта.

# 268
  • Мнения: 27 524
Как да ми остане черешката в средата на кексчето?

Пусни я по-късно, не отначалото, като започне да се изпича сместа - тогава. От сладко са и доста тежки, опитай /пак по-късно/ с прясна  Simple Smile

# 269
  • Мнения: 108
Благодаря, Блонди. И аз за това се сетих, ама се притеснявам дали няма да прекъсна бухването като ги извадя?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт