Кръстихте ли си децата и кога?

  • 3 418
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Ако имаше имен ден щяхме тогава да го кръстим. Избрали сме дата вече - 3 дни след първия рожден ден.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Кръстихме я малко преди да стане на годинка.

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Повечето ми познати са си кръстили децата като бяха много под годинка , пък и майка ми все ми "пили" че досега е трябвало да го кръстя  Crossing Arms Мисля живот и здраве да го кръстя пролета тогава ще е на год. и половина  Peace
Като гладам мениета се "поуспокоих" че няма да съм единствена кръстила детенцето си след годинка  Wink

# 18
  • Мнения: 529
 Единия кръстих на 1-я му рожден ден, а другия 1 месец преди 1-я рожден ден.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 190
Да, на именния ден. Дъщеря ми беше на 10 месеца тогава.

# 20
  • Мнения: 1 225
Баткото го кръстихме на 2 години и  нещо, а беба - на Еньовден - беше на 45 дни  Hug
Според мен добър ден за кръщене е именния ден  Peace

# 21
  • Мнения: 2 978
Да, на 10м беше.
Много съжалявам, че избързах. Скъса се да реве.

По- голяма май щеше да е по- добре или по- малка, знам ли? newsm78

# 22
  • Мнения: 299
Кръстих ме го на 4,5 месеца. Беше много спокоен и с интерес следеше попа Grinning. А и аз исках да е през лятото.

# 23
  • София
  • Мнения: 518
Ние още не сме я кръстили,но плануваме това да стане един ден след рождения й ден-на 15 август-тогава е Голяма Богородица и аз тогава съм била кръстена и до колкото си спомням баба ми все казваше че затова Богородица винаги ме е пазила Peace

# 24
  • Мнения: 636
Смятам да я кръстим на първия й рожден ден.

# 25
  • Мнения: 7 201
Дани го кръстихме на 1,5г. на 15 август-Голяма Богородица.

# 26
  • Мнения: 4 292
Кръстихме го малко преди да навърши две годинки. Избрахме да е на великден, тъй като преди това чухме, че деца кръщвани на великден ще са закриляни и ще имат голям късмет в живота.  Grinning Не знам дали е вярно, но така планирахме събитието, че да съвпадне с датата.  Peace

# 27
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Да се кръщават бебета и малки деца не е правилно!Посягате върху правото им на избор, за нещо много важно и ги лишавате от страхотният миг на кръщенето(какво ли разбира малко дете, като го залива някакъв страшен чичко с брада, с вода в голям котел newsm78
Синът ми, ще бъде кръстен, когато порастне достатъчно, че да знае какво се случва с него и сам да е направил избора си към каква религия желае да принадлежи!

# 28
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Малкият - на годинка и два месеца. Не спря да плаче истерично точно 1час  Cry
Живот и здраве, бебка ще я кръстим по-мъничка - на 3-4месеца, докато не разбира много  Peace

# 29
  • Varna
  • Мнения: 503
 на 1,3м. кръстихме Бетина на 07,07,2007 в 17часа Laughing
 Баткото на 1,8.

Общи условия

Активация на акаунт