Машина за хляб - помогнете да избера.

  • 10 117
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 562
Решихме да си купим машина за хляб. След всичко прочетено в темите ми стана ясно едно - много е хубаво да си имаш такава, но въпросът е каква  newsm78

Моля помогнете  ooooh!

В други форуми прочетох, че FIF - дефектирали и си било голям късмет да уцелиш добра, освет това били без гаранция. Така съвсем се обърках, защото бях убедила мъжа си да вземем точно такава.

Моля да обосновете отговора си  Praynig  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 883
Ще следя с интерес ,защото и аз съм пред такъв избор. Но ФИФ няма да си купя. Naughty

# 2
  • Мнения: 386
Ами аз съм със фиф.Мога да кажа,че съм много доволна вече една година и два месеца.Имаше гаранция една година.Така че не знам какви са ти задръжките спрямо тази марка.Най-голямото им предимство е че са доста по евтини от другите.А си и мисля,че повече от мамите във форума са с такива машинки. Peace

# 3
  • Мнения: 3 562
Ще следя с интерес ,защото и аз съм пред такъв избор. Но ФИФ няма да си купя. Naughty
Защо ?

# 4
  • Мнения: 1 883
Ще следя с интерес ,защото и аз съм пред такъв избор. Но ФИФ няма да си купя. Naughty
Защо ?



В други форуми прочетох, че FIF - дефектирали и си било голям късмет да уцелиш добра,


Защото и аз четох същото Grinning

# 5
  • Мнения: 3 562
Ами аз съм със фиф.Мога да кажа,че съм много доволна вече една година и два месеца.Имаше гаранция една година.Така че не знам какви са ти задръжките спрямо тази марка.Най-голямото им предимство е че са доста по евтини от другите.А си и мисля,че повече от мамите във форума са с такива машинки. Peace

Цитирам мнение от друг форум : "FIF - китайски буклук произведен от TCM за френския пазар под това име - блокират му бъркалките поради навлизане на брашно между остта и вече прегорялото уплътнение на съда..."

Логично не може всяко мнение да се приеме за миродавно, но все пак ме накара да не съм 100% сигурна, че искам такава машина Rolling Eyes

И мен ме привлече това, че са доста по-евтини, защото по коледно време обявявам фалит, но ако е за сметка на качеството  Thinking

# 6
  • Мнения: 27 524
Мулинекс  Peace

Моля да обосновете отговора си 

Нашата е такава, много съм доволна, марката е гаранция за качество.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 916
Раздвоена съм.

Имам ФИФ от почти две години. До сега нямам никакви проблеми, като се изключи, че едната бъркалка е залепнала за контейнера и не се вади. Това се получи в следствие от варене на мармалад. Мисля, че и другите марки дават същия дефект. Струва ми се, че проблема е по-скоро с гаранцията - ако се развали електрониката, няма кой да я поправи.

Добри отзиви четох тук за Аляската - от Метро. На външен вид е като ФИФ. Цената е около 80-90 лева. Грамажите и програмите са същите като на ФИФ. Има гаранция и все пак някакъв сервиз.

Бих избрала една от тези две марки.

# 8
  • Мнения: 1 799
Нашата е клатроник. Много съм доволна. Единствен недостатък - можеше да бъде по-голяма. От тази гледна точка препоръчвам Мулинекс ХХЛ, за която напоследък се говори, Аляска или ФИФ, защото са по-големи от Клатроник и Северин.
И все пак давам едно рамо на моята  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 562
.... Това се получи в следствие от варене на мармалад.....
Извода е един - няма да варим мармалад  chef

curly sue максималният обем на твоята 1kg ли е?

# 10
  • Мнения: 764
Аз одеве гледах една за 100 лв.,Кенууд.Почти я бях купила,но в магазина бяха толкова некомпетентни,че ме отказаха направо.На всички машини ли им са толкова малки контейнерите вътре(ако така се казва)?А,имаха и някакви полски,Ета ,или нещо подобно.А каква е цената на Мулинекс XXL?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 916
1 кг. е малко. Като правя тесто за пита или за козунак, дори и за кифлички, контейнера ми се пълни до горе от втасалото тесто. Представям си цветно каво става, ако е с по-малки размери.

# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Моята е Аляска и за сега съм доволна.За 1250кг е.,и ако меса само тесто не ме притеснава,че се изпълва съда,не го пека там.До сега се справя отлично,всеки ден я ползвам,майка ми също има такава и тя е доволна.От Метро я взех струва точно 83.90лв.До колкото разбрах в момента нямало,свършили са ,2 приятелки искат да си купят ама нъц...няма.Много хора се запалиха бре Laughingизкупиха ги

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 21:15 от danidji

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
В момента в МЕТРО има от новите аляски. На вид са същите като Клатроника, не помня с колко бъркалки бяха, но формата на контейнера не ми хареса нещо. За мен е съвсем като куб. По широки са от тези на Клатроника, но са по ниски.

# 14
  • Мнения: 845
А каква е цената на Мулинекс XXL?
199 лв. Аз съм с такава и съм много доволна. Прави хляб до 1.500кг. и е удобна за по-голямо семейство.
Moulinex ow500030 е модела по принцип. Wink ето и линк : http://moulinex.elektrosvet.cz/moulinex-ow500030+dp83474/

# 15
  • Мнения: 239
И аз съм с Moulinex от една година и съм много доволна.Моята е до 1 кг. и си варя и мармалад и все още нищо и няма.

# 16
# 17
  • Мнения: 244
Моята е "Клатроник" и я имам от 3-4 месеца, но още не съм я ползвала, тъй като съм в ремонт. Когато я избирах имаше два модела - контейнер - с тесен и вертикален и другият - тесен-хоризонтален. Дано съм се изразила ясно. Предпочетох този, който е хоризонтален - тъй като при това положение е по-голяма площта отдолу, която се пече.
Не съм категорична, но си мисля, че вертикалните са по-неудачни. Затова си купих Клатроник-инокс с хозинтално поставен контейнер.
И другото важно нещо - гаранцията
Значи, според Закона за защита на потребителите - какъвто и да е уред или вещ да си купите в България - той има гаранция законова 2 години (независимо, колко ви дава продавача - това важи и за обувките дето пишат гаранц.карти за 30 дни) Ако ви дадат повече - важи повечето, но никога по-малко от 2 години. Трябва само да имате касов бон и гаранционна карта (незамисимо какъв срок пише там).
При проблеми - тичате в магазина (не в сервиза) и там трябва да ви запишат в специален регистър. Продавача се оправя със сервиза. Ако ви се опънат - контрирате със Съюза на потребителите и те им правят проверка и налагат наказания.
Успех и сполука с избора и покупката на хлебопекарните ! Grinning

# 18
  • Мнения: 3 562
......А,имаха и някакви полски,Ета ,или нещо подобно....

Сега ги има на промоция в Зора или по-точно "DOMO" за 99лв. Ти за колко лв я видя?

Като чета какво сте написали трябва да следя за голямо контейнерче newsm78

CVETETO3101 незнаех за тази законова гаранция. Аз веднъж съм имала проблем с една преса и когато отидох в магазина ме пратиха в сервиза Rolling Eyes Клатроника за колко го взе? Нали и Клатроник са ТСМ-ка марка?

# 19
  • Мнения: 764
......А,имаха и някакви полски,Ета ,или нещо подобно....

Сега ги има на промоция в Зора или по-точно "DOMO" за 99лв. Ти за колко лв я видя?

Като чета какво сте написали трябва да следя за голямо контейнерче newsm78

CVETETO3101 незнаех за тази законова гаранция. Аз веднъж съм имала проблем с една преса и когато отидох в магазина ме пратиха в сервиза Rolling Eyes Клатроника за колко го взе? Нали и Клатроник са ТСМ-ка марка?
"Ета" беше на цена от 119 лв.А пък не ми се видя хубава.Ама аз ходих в Кауфланд,Домо,то май там е по-скъпо.Добре,че не купих.

# 20
  • Мнения: 3 562
..."Ета" беше на цена от 119 лв.А пък не ми се видя хубава.Ама аз ходих в Кауфланд,Домо,то май там е по-скъпо.Добре,че не купих.
В Кауфланд е - аз съм в грешка, даже сега я видях във вестника им, който раздават всяка седмица  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 748
Аз имах Фиф-ка, която ми работи 1,5 години всеки ден, но й изгоряха уплътненията. Не може да се поправи, от сервиза ми я подмениха с друга, но чаках 1 месец и междувременно си купих от новите Аляски. Майка ми има от старите, те са копие на Фиф, затова не мога да кажа нещо по-различно за тях. Новата Аляска е с по-добро уплътнение, може би е пластмаса, не силикон, като на стария модел, но е с вертикален тип контейнер, което не влияе на изпичането на хляба, т. е . хлябът не е по-лошо изпечен, ама на мен ми е едно такова криво, защото съм си свикнала с другата форма. Смятам, обаче, че макар и новата Аляска да е с 1 бъркалка, а не с две като Фиф-ката ми, меси по-добре, текстурата на хляба е по- добра. Просто моторът като че ли е по-мощен, а и бъркалката е по- голяма. Ако трябва да избирам между Фиф, стара Аляска и нова Аляска, бих избрала нова Аляска.  Това е моят опит.

# 22
  • Мнения: 3 562
Благодаря ви момичета, много сте изчерпателни   bouquet

# 23
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз имах Фиф-ка, която ми работи 1,5 години всеки ден, но й изгоряха уплътненията. Не може да се поправи, от сервиза ми я подмениха с друга, но чаках 1 месец и междувременно си купих от новите Аляски. Майка ми има от старите, те са копие на Фиф, затова не мога да кажа нещо по-различно за тях. Новата Аляска е с по-добро уплътнение, може би е пластмаса, не силикон, като на стария модел, но е с вертикален тип контейнер, което не влияе на изпичането на хляба, т. е . хлябът не е по-лошо изпечен, ама на мен ми е едно такова криво, защото съм си свикнала с другата форма. Смятам, обаче, че макар и новата Аляска да е с 1 бъркалка, а не с две като Фиф-ката ми, меси по-добре, текстурата на хляба е по- добра. Просто моторът като че ли е по-мощен, а и бъркалката е по- голяма. Ако трябва да избирам между Фиф, стара Аляска и нова Аляска, бих избрала нова Аляска.  Това е моят опит.
Ей това исках да чуя....вече съм напълно спокойна за избора си/нова Аляска/
наистина тази малка бъркалка за 1ви  път като я видях не ми вдъхна вяра,но наистина прави чудеса Peace

# 24
  • Мнения: 547
Аз си купих преди 2 седмици от склада на ТСМ в Младост. Марката е AFK /пише, че е немска/. Беше намалена от 95 на 76 лв. Има 2 години гаранция. За сега мога да кажа, че съм много доволна - хлябът става страхотен.

# 25
  • Мнения: 244

CVETETO3101 незнаех за тази законова гаранция. Аз веднъж съм имала проблем с една преса и когато отидох в магазина ме пратиха в сервиза Rolling Eyes Клатроника за колко го взе? Нали и Клатроник са ТСМ-ка марка?

Купих я на промоция от организаторите на предаването на Бон Апети на Звездев - беше някъде около 80 лв за инокса и около 70 за белия вариант. Ходих чак след бившата последна трамвайна спирка в кв. Дървеница и отзад в един много висок блок. Наблизо е и спирката за рейсовете за Бистрица. Погледни през сайта на Бон Апети - тази фирма често прави промоции на различни кухненски уреди, а и можеш да им се обадиш по телефона и да се информираш. Не съм съвсем сигурна, ама не мисля, че Клатроника е ТСМ-марка, защото по магазините на ТСМ - никъде не съм я видяла - предлагат само Фиф-ки - дори и тях не винаги можеш да намериш.
Комшийка има ФИФ-ка вече 3-4 години (една от първите) и е много доволна от нея.

А за гаранцията - със сигурност е така - Най-обстойно това ми беше обяснено от колежка, която до преди 2 месеца е работила като юрист в Съюза на потребителите.
Все се каня да хвърля едно око на Закона за потребителите, но не ми остава време...
---------------
Аз си купих преди 2 седмици от склада на ТСМ в Младост. Марката е AFK /пише, че е немска/. Беше намалена от 95 на 76 лв. Има 2 години гаранция. За сега мога да кажа, че съм много доволна - хлябът става страхотен.
Криска, извинявай, ама ще дадеш ли координати на този склад на ТСМ в Младост ???
За пръв път чувам за него. Ще ми се надзърна - пуста мания..., макар, че вече нямам място в кухнята...
 

# 26
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Нашите имат МУЛИНЕКС и са много доволни!

# 27
  • Мнения: 547

Аз си купих преди 2 седмици от склада на ТСМ в Младост. Марката е AFK /пише, че е немска/. Беше намалена от 95 на 76 лв. Има 2 години гаранция. За сега мога да кажа, че съм много доволна - хлябът става страхотен.
Криска, извинявай, ама ще дадеш ли координати на този склад на ТСМ в Младост ???
За пръв път чувам за него. Ще ми се надзърна - пуста мания..., макар, че вече нямам място в кухнята...
 

Завива се покрай бензиностанцията Шел в посока последната спирка на автобус триста и нещо. Вървиш само по тази улица. От ляво са стари панелни блокове, а от дясно - нови. Складът се пада от лявата страна, има големи надписи на него, мисля, че пишеше КЕV - това е новото име на тези складове, но вътре са си ТСМски стоки. Имам и телефон 8874598

# 28
  • София
  • Мнения: 3 916
Името на склада (поне преди месец) беше нещо друго, включващо цифрата 7. Намира се на последната спирка на рейс 306. Не съм ходила скоро. Май е време да го навестя.

# 29
  • Мнения: 3 562
Момичета камъка е хвърлен - поради ред причини, които няма да изброявам се спряхме на ЕТА - чешка с две бъркалки за 99лв.

В момента я пуснахме за 20 мин. да обгори и ще я пробваме с едно хлябче.

Стискайте палци да излезе сполучлива Praynig

Едно бързо въпросче, ако някой го види, че от четене в шестте теми за хляба се обръках Crazy Ще ползвам суха мая трябва ли да я разтворя в млякото за да шупне или я слатам така - насипна  newsm78

# 30
  • Мнения: 1 799
Честито, Рошалче,

Няма нужда да я разтваряш. Слагаш я най-отгоре. Успех  Peace

# 31
  • Мнения: 3 562
Честито, Рошалче,

Няма нужда да я разтваряш. Слагаш я най-отгоре. Успех  Peace

10х  Laughing
ще се гътна от вълнение  Crazy

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Да използвам темата да попитам - каква машинка да си избера, спряла съм се на Мулинекс или Таурус (150лв) и съм в голяма чуденка коя от двете да е newsm78 И още - къде да намеря машинка с по-голям обем и по принцип с какъв обем е по-добре да си взема? За какви програми (или функции) да гледам да ги има? С колко бъркалки да е? Извинете за лаишките въпроси, но нямам представа, та затова питам.
П.С. И аз се обърках от многото четене на темите.

# 33
  • Мнения: 3 562
Това, което разбрах е да има ДВЕ бъркалки и да е с ГОЛЯМО контейнерче - ние за това следяхме  Laughing

Машините веднага ли започват да бъркат  newsm78 когато избереш дадена програма, че нашата още се чуди Crazy

# 34
  • Мнения: 3 562
Името на склада (поне преди месец) беше нещо друго, включващо цифрата 7. Намира се на последната спирка на рейс 306. Не съм ходила скоро. Май е време да го навестя.

Някъде из много теми за хляба една мама беше пуснала линк към сайта на тази фирма, дори имаше и магазините в различните градове. Магазините са KEV - нещо от рода на Качество, Евтино, Винаги  Laughing

Рая HELP - сместа ми се струва много рядка  Crazy пуснах тази рецепта
Продукти:

300 мл. пр. мляко

3 с.л. масло

2 ч.л. сол

500 гр. брашно

2 с.л. захар

2 ч.л. мая

Тегло: 750 гр.

Запичане: средно ниво.

Програмата е  Основна 3:13h  или  Бърза

# 35
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Моята веднага започва да разбърква продуктите,незнам що така твоята мисли..... newsm78По принцип в моето упътване пише,че ако искаш да я ползваш веднага след 1 зареждане ,машината не тръгва,понеже се нуждае от истиване...ако правилно съм прочела ти си я пуснала да обгори,може би има нужда да се охлади и тогава да заработи,но знам ли Tired
рецептата която правиш,аз не съм ползвала,но по принцип ние не харесваме сладките хлябове,а като гледам тук захарта е повече от солта Thinkingно пробвай и за втория ще знаеш какъв да правиш...може пък и да ти хареса вкуса му...

# 36
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Забравих да напиша... каквото бях решила да пиша:oops:щом ти се струва сместа рядка,когато започне да меси,посипвай по малко брашенце,дотогава когато се оформи мека топчица,която като че ли ти се струва че лепне по стените...как да кажа да се разпъва по тях,но като се завърти да се отлепя...ако е много твърда топката,хляба става сбит,поне с мен е така...пипай я пт време на време,да е много мекичка,но да не се маже по стените на контейнера де Peace

# 37
  • Мнения: 3 562
danidji благодаря за поясненията   bouquet аз бях объркала количеството брашно. В рецептата пише 500гр брашно, а аз го приравних на 17 и нещо OZ - или около 2 чаени чаши и малко, обаче се оказа мн.малко - то едно такова течно  ooooh!
Добре че разбрахме, че трябва да добавим още толкова брашно и сега топчицата е точно такава каквато я описваш  Laughing

Сега си мисля, че след като съм прекъснала цикъла и съм го пуснала отново - съвсем ще ми се прецака хлябя, ама .... ще почакам пък да видим  ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 799
Рошалче, тръгна ли да меси?

Моята, а и мисля, че всички машинки, имат подгряване на програмите за пълнозърнест и черен хляб. Около 30 минути. Аз ползвам това подгряване, като правя козунаци или са ми студени продуктите.

Брашно слагаш смело до получаване на топка, която се отделя от стените и тестото не се отпуска по дъното при почивките. Рецептите са с препоръчителни и приблизителни грамажи на брашното. Може да глътне и повече от 100г от указаното. Няма страшно. ще и свикнеш  Peace

# 39
  • Мнения: 1 799

Сега си мисля, че след като съм прекъснала цикъла и съм го пуснала отново - съвсем ще ми се прецака хлябя, ама .... ще почакам пък да видим  ooooh!

Ако не е почнал да се пече, няма страшно. Все едно правиш повече премесвания. Само дето хлебчето ще го изкарате по никое си време  Laughing

# 40
  • Мнения: 3 562
ох  ooooh! сега вися над машината като сопол  Mr. Green и само я гледам какво прави Laughing

права си curly sue при повторното пускане си усвои брашното сега премина първия цикъл на втасване, който е 45 мин, бъркане 1 минута и вече сме на втори цикъл на втасване 18 мин.

ще чакаме, половинката смята да уплътним времето с други работи  luvbed и да изчакаме хляба  Laughing

# 41
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
 Joy

# 42
  • Мнения: 3 562
Изглеждаше толкова прекрасно докато втасваше  Laughing

А сега направо ще удари дъното, като започна печенето  Sad защо  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 3 562
Една мама беше превела табличка с евентуалните причини за провал  Confused но немога да я намеря къде беше  ooooh! ако някой се сеща къдее....  #Puppy dog

# 44
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
моята е аляска с 2 бъркалки и 1250гр.купихме си я от метро на промоция-79лв с гаранция 2 г.доволна съм от машнката,всекидневно по 2 пъти я пускам в действие Peace
(от мнения във форума-избягвам да правя мармалад в нея-прецаквали се гумените уплътнения...)

# 46
  • Мнения: 3 562
Хляб номер 1 от снощи макар и без търговски вид бе изяден, нейде из тъмни доби около 12 часа Mr. Green

Хлаб номер 2 производство на половинката с доста по-добър вид

Сега забъркваме козунак по тази рецепта http://store1.data.bg/gato/Recipe%20for%20Breadmaker.htm#_Toc102190848
Ама аз искам да добавя стафидите вътре и се чудя кога да ги добавя и трябва ли да са накиснати предварително  newsm78

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Благодаря на вскички   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 47
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
не,аз мойте не ги накисвах когато правих козунак,но ако искаш ги накисни в някакъв алкохол за 1 час Peace

# 48
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
още нещо всички добавки към хляб,козунак и каквото и да било се добавят след сигнала,чуеш ли да пищи машината слагай независимо че се върти тестото.Аз така 1вия път реших,че не е това сигнала и чаках дръг някакъв си мой сигнал,и той козунака втаса,изпече се ,а моите добавки от локум стафиди и орехи така и си останаха на плота..... ooooh!така,че чуеш ли сигнал бухваш всичко в машината Peace

# 49
  • Мнения: 3 562
Козунака се превърна в сладък хляб, защото тестото ми се видя рядко и добавих още брашно  Confused

Каква трябва да е консистенцията на сместа за козунак  newsm78 за хляба разбрах:
....Брашно слагаш смело до получаване на топка, която се отделя от стените и тестото не се отпуска по дъното при почивките....

Ама за козунак  ooooh!

# 50
  • Мнения: 359
Благодаря, на всички за изчерпателната информация Simple Smile. След всичко прочетено и малката обиколка из околните хипер-електро-магазини в Люлин, реших че искам ЕТА Harmony. Моля, помогнете с инфо къде може да се намери в София подобна машинка и каква е цената. Предварително много благодаря.

# 51
Младост 4, бл. 408, срещу 401 до еврофутбола. Това е нов блок и го няма на бг мапс, но има разнообразие на уреди на доста ниски цени.

Общи условия

Активация на акаунт