Машина за хляб - помогнете да избера.

  • 10 121
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 810
Честито, Рошалче,

Няма нужда да я разтваряш. Слагаш я най-отгоре. Успех  Peace

# 31
  • Мнения: 3 562
Честито, Рошалче,

Няма нужда да я разтваряш. Слагаш я най-отгоре. Успех  Peace

10х  Laughing
ще се гътна от вълнение  Crazy

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Да използвам темата да попитам - каква машинка да си избера, спряла съм се на Мулинекс или Таурус (150лв) и съм в голяма чуденка коя от двете да е newsm78 И още - къде да намеря машинка с по-голям обем и по принцип с какъв обем е по-добре да си взема? За какви програми (или функции) да гледам да ги има? С колко бъркалки да е? Извинете за лаишките въпроси, но нямам представа, та затова питам.
П.С. И аз се обърках от многото четене на темите.

# 33
  • Мнения: 3 562
Това, което разбрах е да има ДВЕ бъркалки и да е с ГОЛЯМО контейнерче - ние за това следяхме  Laughing

Машините веднага ли започват да бъркат  newsm78 когато избереш дадена програма, че нашата още се чуди Crazy

# 34
  • Мнения: 3 562
Името на склада (поне преди месец) беше нещо друго, включващо цифрата 7. Намира се на последната спирка на рейс 306. Не съм ходила скоро. Май е време да го навестя.

Някъде из много теми за хляба една мама беше пуснала линк към сайта на тази фирма, дори имаше и магазините в различните градове. Магазините са KEV - нещо от рода на Качество, Евтино, Винаги  Laughing

Рая HELP - сместа ми се струва много рядка  Crazy пуснах тази рецепта
Продукти:

300 мл. пр. мляко

3 с.л. масло

2 ч.л. сол

500 гр. брашно

2 с.л. захар

2 ч.л. мая

Тегло: 750 гр.

Запичане: средно ниво.

Програмата е  Основна 3:13h  или  Бърза

# 35
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Моята веднага започва да разбърква продуктите,незнам що така твоята мисли..... newsm78По принцип в моето упътване пише,че ако искаш да я ползваш веднага след 1 зареждане ,машината не тръгва,понеже се нуждае от истиване...ако правилно съм прочела ти си я пуснала да обгори,може би има нужда да се охлади и тогава да заработи,но знам ли Tired
рецептата която правиш,аз не съм ползвала,но по принцип ние не харесваме сладките хлябове,а като гледам тук захарта е повече от солта Thinkingно пробвай и за втория ще знаеш какъв да правиш...може пък и да ти хареса вкуса му...

# 36
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Забравих да напиша... каквото бях решила да пиша:oops:щом ти се струва сместа рядка,когато започне да меси,посипвай по малко брашенце,дотогава когато се оформи мека топчица,която като че ли ти се струва че лепне по стените...как да кажа да се разпъва по тях,но като се завърти да се отлепя...ако е много твърда топката,хляба става сбит,поне с мен е така...пипай я пт време на време,да е много мекичка,но да не се маже по стените на контейнера де Peace

# 37
  • Мнения: 3 562
danidji благодаря за поясненията   bouquet аз бях объркала количеството брашно. В рецептата пише 500гр брашно, а аз го приравних на 17 и нещо OZ - или около 2 чаени чаши и малко, обаче се оказа мн.малко - то едно такова течно  ooooh!
Добре че разбрахме, че трябва да добавим още толкова брашно и сега топчицата е точно такава каквато я описваш  Laughing

Сега си мисля, че след като съм прекъснала цикъла и съм го пуснала отново - съвсем ще ми се прецака хлябя, ама .... ще почакам пък да видим  ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 810
Рошалче, тръгна ли да меси?

Моята, а и мисля, че всички машинки, имат подгряване на програмите за пълнозърнест и черен хляб. Около 30 минути. Аз ползвам това подгряване, като правя козунаци или са ми студени продуктите.

Брашно слагаш смело до получаване на топка, която се отделя от стените и тестото не се отпуска по дъното при почивките. Рецептите са с препоръчителни и приблизителни грамажи на брашното. Може да глътне и повече от 100г от указаното. Няма страшно. ще и свикнеш  Peace

# 39
  • Мнения: 1 810

Сега си мисля, че след като съм прекъснала цикъла и съм го пуснала отново - съвсем ще ми се прецака хлябя, ама .... ще почакам пък да видим  ooooh!

Ако не е почнал да се пече, няма страшно. Все едно правиш повече премесвания. Само дето хлебчето ще го изкарате по никое си време  Laughing

# 40
  • Мнения: 3 562
ох  ooooh! сега вися над машината като сопол  Mr. Green и само я гледам какво прави Laughing

права си curly sue при повторното пускане си усвои брашното сега премина първия цикъл на втасване, който е 45 мин, бъркане 1 минута и вече сме на втори цикъл на втасване 18 мин.

ще чакаме, половинката смята да уплътним времето с други работи  luvbed и да изчакаме хляба  Laughing

# 41
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
 Joy

# 42
  • Мнения: 3 562
Изглеждаше толкова прекрасно докато втасваше  Laughing

А сега направо ще удари дъното, като започна печенето  Sad защо  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 3 562
Една мама беше превела табличка с евентуалните причини за провал  Confused но немога да я намеря къде беше  ooooh! ако някой се сеща къдее....  #Puppy dog

# 44

Общи условия

Активация на акаунт