Синът ми не иска да се прибира от яслата

  • 1 765
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 66
Tomaru колко време продължава при вас този плач?И да те питам когато го заведе за първи път на ясла имаше ли проблем?Ние сме така вече 5м.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Радвайте се , че децата се чувстват добре в яслата. Това значи, че учителките са внимателни, децата са добронамерени и се забавляват. Това, че детето не иска да се прибира не означава, че не обича мама и тате, а просто не му се разделя със забавленията. Моето дете е вече 3 група в градината и се оплаква, че не им дават да играят, а ги нареждат да гледат филмчета. Оплаква се, че има агресивни деца.., че госпжите много крещят...и все пак мисля, че там и е по добре отколкото да е сама в къщи с някой възрастен.

# 32
  • Мнения: 199
Томи ходи на ясла от юни месец, практически оттогава и имаме този проблем!И да отговоря на други мами....Когато детето не те иска , а протяга ръчички на леляла , тебе те блъска и рита , ,а на нея гледа жално ....................в този момент ти не мислиш:Ох, колко е хубаво му е в яслата!На мен ми се плаче, защото това е всеки ден! И мисля, какво съм направила или какво не съм направила, защото единствения ми син иска при леля ,а не при мен???????????За съжаление аз в този момент мисля ,че той не ме обича просто! И не ми се мисли , какво мислят за мен други майки! Защото аз умирам от срам!
P.S.От яслата съм много доволна!!!!!!!!!!Ние сме в "Ябълкова градина",Люлин ,София!

# 33
  • Мнения: 269
 JoyМоята щерка от ден първи се влюби в яслата, госпожите и децата. На втория ден като ходих да си я взема се криеше зад госпожата и викаше "Икам оши, икам оши!". Беше на 2г. Сутрин пък , на фона на ревящите й до посиняване връстници, си нахлузваше пантофите и се шмугваше в групата преди да успея да я хвана и да я целуна за чао.
Да си призная, чувствах се много зле и ми се насълзяваха очите, защото си мислех, че не й е добре с мен Confused
Миналата седмица /сега е вече на 4.5 и е втора група/ ми се тръшна пак като отидох да я взема беше 18 часа. Нарочно я оставям до по-късно, защото знам, че й харесва. Но направо бях Shocked като ми каза: "Е-е-е-е сега ли намери да дойдеш, тъкмо щях да ходя в дежурната група!" hahaha Heart Eyes Госпожата и аз се спогледахме и избухнахме и двете в смях. Е, няма угодия и това е!
Тъй, че Дани - лошо няма - на децата просто там им харесва и можем само да се радваме, че  са попаднали в приятна за тях среда.
Пък и, като се замисля, по-добре така, отколкото всяка сутрин да изпращаш разплакано и нещастно дете в градината Thinking
Според мен, просто сме успели да отгледаме спокойни, уверени и самостоятелни деца, които се адаптират добре и са сигурни, че мама и татко са винаги на разположение, когато имаш нужда от тях.

# 34
  • Мнения: 66
JoyМоята щерка от ден първи се влюби в яслата, госпожите и децата. На втория ден като ходих да си я взема се криеше зад госпожата и викаше "Икам оши, икам оши!". Беше на 2г. Сутрин пък , на фона на ревящите й до посиняване връстници, си нахлузваше пантофите и се шмугваше в групата преди да успея да я хвана и да я целуна за чао.
Да си призная, чувствах се много зле и ми се насълзяваха очите, защото си мислех, че не й е добре с мен Confused
Миналата седмица /сега е вече на 4.5 и е втора група/ ми се тръшна пак като отидох да я взема беше 18 часа. Нарочно я оставям до по-късно, защото знам, че й харесва. Но направо бях Shocked като ми каза: "Е-е-е-е сега ли намери да дойдеш, тъкмо щях да ходя в дежурната група!" hahaha Heart Eyes Госпожата и аз се спогледахме и избухнахме и двете в смях. Е, няма угодия и това е!
Тъй, че Дани - лошо няма - на децата просто там им харесва и можем само да се радваме, че  са попаднали в приятна за тях среда.
Пък и, като се замисля, по-добре така, отколкото всяка сутрин да изпращаш разплакано и нещастно дете в градината Thinking
Според мен, просто сме успели да отгледаме спокойни, уверени и самостоятелни деца, които се адаптират добре и са сигурни, че мама и татко са винаги на разположение, когато имаш нужда от тях.
Благадаря ти мнаго  bouquet.Последните ти думи ме накараха да се поцувствам много по-добре. Grinning

# 35
  • Мнения: 269
Благадаря ти мнаго  bouquet.Последните ти думи ме накараха да се поцувствам много по-добре. Grinning
[/quote]

 Hug
А, за да го "примамиш" да се прибере просто използвай фантазията си. Мойта сладкишка е вече голяма Wink, но и сега успявам да я омагьосам, къде с ново филмче, къде с разходка, нова книжка или друга хитринка. Казвам й: "Ами , хубаво стой си тук, като искаш, а аз отивам на разходка/ще си гледам сама новото филмче/ще прочета сама новата книжка за Франклин/ще видя какво има в подаръчето, което едно задъхано джудже донесе за теб днес!" Действа безотказно. Joy Действа и като й кажа, че ще ми е мъчно без нея. Sad Най-много се радва, обаче като кажа, че татко й ни чака отвън! Ама, това при положение, че той е наистина там!:) Малки са още и лесно можеш да им въздействаш, като е много важно да не ги лъжеш , иначе става лошо...
Успех и целувки на малкия юнак!

# 36
  • Мнения: 66
Ще пробвам варианта с подаръчето дано и при нас да подейства.Нашият татко се прибира в 9h от работа, може би ако се връщаше по-рано ще е лесно да го прилъжа.Благодаря ти за идеите.

# 37
  • Мнения: 1 942
Ами ако си направите някой друг ритуал след градина - да речем да отивате да купите нещо дето обича да яде? Или пък шоколадово яйце? С Дени ходихме на близката сладкарничка. Или да го вземаш с някое дете заедно "уж да ходят заедно". Т.е. единия вариант е да тръгва, защото ще следва нещо желано, а другия да създадеш ситуация че нямаш избор да го оставиш - примерно - ето Мишо тръгва давай да бързаме, нали се прибираме с него или нещо от което ТИ да нямаш избор да остане /за пред детето де/.

# 38
  • Мнения: 66
Ами ако си направите някой друг ритуал след градина - да речем да отивате да купите нещо дето обича да яде? Или пък шоколадово яйце? С Дени ходихме на близката сладкарничка. Или да го вземаш с някое дете заедно "уж да ходят заедно". Т.е. единия вариант е да тръгва, защото ще следва нещо желано, а другия да създадеш ситуация че нямаш избор да го оставиш - примерно - ето Мишо тръгва давай да бързаме, нали се прибираме с него или нещо от което ТИ да нямаш избор да остане /за пред детето де/.
Миличка пробвала съм всичко изброено от теб.Благодаря ти.Просто той даже не иска да излезе от стаята докато не види, че и учителката се е облякла да си тръгва.

Общи условия

Активация на акаунт