След като захраних с пюрета и каши да давам ли сок?

  • 952
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Пресни плодове и пресен сок е идентично  Wink

# 16
  • Мнения: 4 447
Пресни плодове и пресен сок е идентично  Wink

От гледна точка на какво?  newsm78

# 17
  • Мнения: 27 524
От гледна точка на какво?  newsm78

От никаква гледна точка. Плодът си е плод, дали ще го дадеш само на сок, от плода просто доста полезни неща са останали в хвърлената част, но пак е сок и част от пресен плод. Пресния пасиран плод пак си е пресен плод, но цял. Не ми е ясно как може сокът да е подходящ за малко бебе, а пасирания плод да е задължително след 6-ти месец?  Laughing Разбира се, че и двете са за след 6-ти месец  Grinning

# 18
  • Мнения: 4 447
От гледна точка на какво?  newsm78

От никаква гледна точка. Плодът си е плод, дали ще го дадеш само на сок, от плода просто доста полезни неща са останали в хвърлената част, но пак е сок и част от пресен плод. Пресния пасиран плод пак си е пресен плод, но цял. Не ми е ясно как може сокът да е подходящ за малко бебе, а пасирания плод да е задължително след 6-ти месец?  Laughing Разбира се, че и двете са за след 6-ти месец  Grinning

Това, че и двете са след 6м. особено сока след 12 даже, но мисълта ми е, че има разлика в това дали пиеш само сок или ядеш плода от който е направен сок-а.

Чела съм, че сок-а даден самостоятелно е доста по-агресивен към стомахчето, отколкото ако се даде целия плод - пасиран.

# 19
  • Мнения: 508
Здрасти,Анче Мамче не съм съгласна с теб че съм избързала със захранването.Според мен Цвети беше напълно готова за нова храна по абсолютно всички показатели.Дълго обмислях кога да започна захранването.Въвеждайки много бавно новите храни наблюдавах малката внимателно и не смятам че съм избързала.При нея нямаше никакви аномалии от рода на запичане,разхлабване и тем подобни,освен това яде с огромно удоволствие и е видимо щастлива като види лъжичката и бурканчето с пюре.Давам й само неща подходящи и за никъде не бързам.Просто исках да разбера кога мога да й давам пресни плодове и т.н.

# 20
  • Мнения: 1 467
Пресни плодове и пресен сок е идентично  Wink

От гледна точка на какво?  newsm78

Аз доколкото знам, соковете дразнят повечко лигавицата на стомаха. Например сок от праскови няма да има много смисъл, защото витамините се намират точно под кората на прасковата. И моята педиатърка каза най-рано на 11 месеца да се предложи сока.

# 21
  • Мнения: 4 784
Аз дадох сок на Калоян, когато беше на шест месеца и половина, нещо средно като подходящо време според европейските и бг препоръки.

Общи условия

Активация на акаунт