Убивали ли сте живо същество през живота си

  • 10 810
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Убивали ли сте живо същество през живота си. Няма предвид човек. Например да сте клали кокошка, заек, агне, прасе, крава. Гледали ли сте как убиват животно пред вас. Харесва ли ви гледката на умиращо животно. Смятате ли че убийството на животно е един вид грях.
Когато ядете агнешко месо например представяте ли си че само преди няколко дни това месо което ядете е било малко, бяло агънце което весело е подскачало покрай майка си. В един ден някой го е заклал, източена му е кръвтта и вие сега го ядете... Същото е и когато ядете любимите си свински пържоли.
Грях ли е убийството на животни или щом е за това човек да яде нищо не е грешно. Ако ви се наложи бихте ли заколили едно малко бяло агънце за да го изядете.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
Харесва ли ви гледката на умиращо животно.
Rolling Eyes разбира се, че не.
Жал ме е. Ако за да ям месо трябваше да убивам, нямаше да знам вкуса дори.

# 2
  • Мнения: X
Убивала съм.........мравки, буболечки......такива твари.
Иначе съм присъствала на касапски истории - прасе по Коледа, агне по Велик ден....... не на самото клане.

Ами какво да ти кажа, всички ядем месо, така че оправдания, ма то е било живичко не ми минават и да, бих убила, ако умирам от глад, за детето си пък хич няма и да се замисля.

Също ми е идело да пречукам много улични песове, но това е една друга тема.

# 3
  • Мнения: 9 865
Мухи, комари, бълхи, въшки и други видове инсекти съм убивала.
Участвала съм в "ритуални кланета" на прасета и агнета и по-обикновени кланета на кокошки - гледката не ми харесва. Убиството в кланица не е по-хуманно. И вегетарианка бях, но това не помага.

# 4
  • Мнения: 1 952
Веднъж видях закланото прасе. Не ядох месо поне 2 месеца.
При друг случай рязах месо със собствените си ръце- не съм яла от тази манджа след това.
Зле ми действа и гледката, и допирът до суровото месо.

# 5
  • Мнения: 516
Не съм убивала. Но съм рязала още топло месо за кебап от току- що убито прасе.
Искаш ли да се запознаем?

# 6
  • Мнения: 2 149
Не, не съм бивала и се моля да не ми се налага. Сигурно ще намразя себе си.
И мъже, които убиват не обичам. Имам си мнение - този, който може да убие животно, може да убие и човек. За него смъртта не означава нищо толкова безкрайно тежко и непоправимо, както е в моята душа и очи.
Даже от няколко години убивам само хлебарките, а като има друга буболечка все казвам, че няма да вра в ада заради нея и друг да я трепе.

Ям всичко наред - пържоли, заешко и пилешко, телешко и..то кво остана? Grinning
Не одобрявам вегетарианците, които ме гледат как предъвквам сочно прасешко и ме питат "Е, сега защо ядеш това клето прасе, ти знаеш ли колко токсини има в месото му, от ужаса който изпитва когато вижда, че ще го колят?"  Sick

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 14:42 от Чаено момиче

# 7
  • Мнения: 268
 ...на този етап не бих отглеждала животни за да ги обия-за храна,...

# 8
  • Мнения: 337
Присъствала съм на клане на прасе, яре, агне, кокошка и ми е било тъжно за животните - без кокошките - те са птици Sick (ям птиче месо, като няма какво друго), но пък никога няма да откажа крехка и сочна свинска пържола с мисълта за смъртта на прасето - тях за това ги отглеждат, колкото и грубо да звучи...(анатомията ми е много интересна и не ме притеснява, даже ми е интересно да гледам обработката на месото)
А пък на детето ми всички играчки са прасета Animal Pig Animal Pig Animal Pig - от малко ще се научи да ги обича и уважава и никога да не хвърля пържола.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи дали броим хлебарките, комарите, мравките и всякакви твари, които се прокрадват неканени в дома ми.

За агнешките и свински пържоли - всеки, който някога е живял или ходил на село е присъствал на такива гледки. Не мисля, че е нещо кой знае какво. На село животните се отглеждат за ядене и за продан, а не за домашни любимци. Лично не съм го правила, защото съм била дете. Ако ми се наложи, ще го направя.

# 10
  • Мнения: 25 610
Убивала съм насекоми само. Не ми е приятно, но...
Птици и бозайници не съм, но ям труповете.

ПП Във въпроса не се включват съпрузи, свекита и прочие гадини, нали?   Flutter

# 11
  • Мнения: 4 841
Освен вече споменатите оси, комари, хлебарки и прочие насекоми, от санитарни подбуди съм убивала жаба и мишка. А с цел хранене - клала съм кокошка, и съм тряскала по главата жив шаран.
Също така съм присъствала на безброй кланета на село - на прасета, агнета, дори на крава.
Не се срамувам от това, не го намирам за нередно. По-скоро ми се вижда пресилено отвращението, с което се коментират подобни теми. Има случаи, в които убийството е дори задължително - при самозащита, например. Или трябва да стоиш в поза "мирно", за да те нахапе животното по-добре??? Дайте да не лекуваме и вирусите тогава, нали и те са живи същества...

Ей, що миролюбие ще се изсипе в тая тема...

# 12
  • Мнения: 212
ПП Във въпроса не се включват съпрузи, свекита и прочие гадини, нали?  Flutter
Ама моля ти се, разбира се че не се включват подобни твари. Че то съпрузите и свекитата и тъщите някой брои ли ги за живи същества  Sunglasses

# 13
  • София
  • Мнения: 15 465
Само насекоми.И един път петел за курбан, ревах и клах измъчих го , защото не смеех да го резна, но нямаше кой ,а се налагаше да направя курбана. Виждала съм като дете да колят агне и не ям агнешко. Но когато не съм виждала как  колят прасета и пилета ги ям. Ако трябваше да се изхранвам с колене, щях да си мра гладна.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 489
Разните мравки, хлебарки и комари не се броят.
Като колят кокошка,агне или прасе, гледам да се скрия и да не гледам.
И упорито игнорирам мислите какво са били преди това пържолите в чинията ми.
Случвало ми се е да ми умрат разни котета, хамстери и пилета, защото не знаех как да ги гледам. Но това не е убийство.

Била и съм на корида - като убиха първия бик, се разплаках.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
тенденциозно - само инсекти и голи охлюви.
Неволно - няколко пълзящи твари.
Нарочно - никога.

# 16
  • Мнения: 47 981
не съм убивала животни, само буболечки
не ме е гнус и не ми е мъчно като ям, не съм присъствала на колене на животно и нямам желание, но няма да седна да рева за прасе или агне
бих убила ако няма друг начин и трябва да набавя храна, не виждам нищо чудно
сега се сещам че дъщеря ми е виждала заклан заек и после си е яла от него, гледала е и одраната и изпрана кожа на заека, очаквах някаква по- силна реакция, ама тя си го приема това нормално- гледаме ги за да ги ядем

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Не съм убивала. Гледала съм. Веднъж. Гадно е. А плачът на прасето и козлето - и то гадно. А още по-гадно е ако приживе са си имали имена. Днес ще хапнем от Димитринка... Баба ми, скрита в най-отдалечения ъгъл на къщата, ревеше докато дядо ми колеше козлетата. И аз ревях. Пък после ядях...

# 18
  • Мнения: 385
Аз не съм,но моя мъж преди години като колеше една кокошка, не можа от първия път да уцели където трябва,а и нацели клюна и беше много гадно.
Аз трепам само паяци и хлебарки - направо не мога да ги понасям ОТВРАТ.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
И коленето си има чалъм, че да не страда животното. Затова добрите колачи са малко и в минало, и в днешно време.

# 20
  • Мнения: 3 164
тенденциозно - само инсекти и голи охлюви.
Неволно - няколко пълзящи твари.
Нарочно - никога.

тъй, тъй Grinning

# 21
  • Мнения: 3 576
Щом буболечките не ги броим... значи не съм убивала.
Като малка съм гледала дядо ми как коли кокошки, петли, веднъж по случайност го засякох и заек да коли - много гадно ми стана, като се има предвид, че до преди малко съм си играла с него...
На прасе не съм присъствала, само после го видях разфасовано  Sick  #Crazy

Сега не изпитвам никакви угризения като ям месо - вкусно ми е, полезно е, не мога без него.
Какво да се прави, хранителна верига....не ги разбирам вегетарианците  Rolling Eyes
Същото е и с кожените палта - да гадно ми е за малките животинки, но това не би ме спряло да си купя кожено палто.... така и така е убито, поне да не е напразно.

Дали бих убила животно - ами ако от това зависи оцеляването ми не бих се поколебала....ще ми е трудно, но ще го преживея.
За щастие не вярвам скоро да се запиша на Сървайвър Wink

# 22
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Жаба - в час по биология.
Иначе съм градско чедо - мръвките, дето ги паса, растат в магазина. Laughing

Ако съм на зор, сигурно ще овладея и коленето и дрането, къде ще ходя...

# 23
  • Мнения: 14 489
Също така съм присъствала на безброй кланета на село - на прасета, агнета, дори на крава.
Не се срамувам от това, не го намирам за нередно. По-скоро ми се вижда пресилено отвращението, с което се коментират подобни теми. Има случаи, в които убийството е дори задължително - при самозащита, например. Или трябва да стоиш в поза "мирно", за да те нахапе животното по-добре??? Дайте да не лекуваме и вирусите тогава, нали и те са живи същества...

Ей, що миролюбие ще се изсипе в тая тема...

 Peace

# 24
  • DE
  • Мнения: 967
Убивала съм само насекоми, ако се брои!

# 25
  • Мнения: 35 961
само разни насекоми, охльови и подобни
но ако ми се наложи да нахраня децата, бих убила без да се колебая, но без да мъча животното /освен от несръчност/
не обичам много месо, но не съм го изключила от менюто си и не изпитвам особена жал към "мръвките"

# 26
  • Мнения: 8 999
Милиони хлебарки, комари, мухи, паяци и други домашни любици са минали през отмъстителния огън на изпепеляващата ми ненавист.
При баба на село съм гледала заколение на птици и добитък. Кокошките изглеждат много тъпо без глави, особено като подскачат като обезумели по двора.
За агънца и козленца ми е жал, особено за онези, които лично съм познавала. За дъртите животни ми е безразлично, но, естествено ми е гадно да гледам, не дай Боже да коля сама. Надявам се никога да не ми се наложи лично да резна нечие гръцмулче  - сигурно ще падне яростна вътрешна борба, докато вдигна ножа.

# 27
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да, имам жертви паднаха, един плъх, борех се за живота на поверените  ми пиленца на 13г.-голяма гонитба и битка! една кокошка, повериха ми я да я заколя и из4истя на 14г! като, 4е ли друго няма! мисля си ,някоя жива риба дали не съм ...!май съм от лошите, но такъв е животът!

# 28
  • Мнения: 625
Само мухи Mr. Green иначе съм присъствала на колене на прасе или кокошка(без да искам)не ми е особено пирятно:(

# 29
  • Мнения: 2 161
Като дете убих две малки лястовичета,току що родени.

Буболечките изобщо не ги броя.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 16:42 от Chanel

# 30
  • София
  • Мнения: 6 363
едва ли има някой, който да не е убил поне насекомо - волно или неволно.

# 31
  • UK
  • Мнения: 3 959
Абе оня ден баба ми и дядо ми колиха прасе, теле и пет пуйки, да ви кажа, гледката изобщо няма да повлияе на желанието ми за свинска пържола. И аз помагах даже. Те са отгледани за това. Някой замислял ли се е дали пандите щяха да са изчезващ вид, ако ги ядяхме?

# 32
  • Мнения: 2 161
Синът на Калман имал пуйка.Решили да я заколят,готвачката я приготвила и поднесла.Калман попитал:
               Госпожо...си,откъде се снабдихте с пуйка по това време?
               Ами това е пуйката на Карли.
               Калман отместил чинията и казал:Благодаря,аз лични познати не ям.

# 33
  • Мнения: 293
Благодаря, че поясни, за малко да призная.

Харесва ли ви гледката на умиращо животно.

Как ги измисли тез въпроси? Като твърдения изглеждат, даже, няма питанка накрая.

Айде, ще драсна ред в тъй наивно формулираната ти тема: като малка на село съм гледала, и не съм виждала нищо нередно в това. Така правят баба и дядо, и аз съответно, го намирам за нормално. Не съм трепала лично друго, освен комари.. и хлебарки, като се замисля. Мухите пускам навън; ако им стане студено - аз не съм виновна Simple Smile



# 34
  • Мнения: 123
Убивала съм естественно.Мъжа ми онази вечер уби и каза:"Сутринта да хвърлиш трупа".Една голяма муха,бръмчеше толкова,че си казахме или тя или ние. Joy Joy Joy

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Преди бях запалена по риболова - не съм връщала рибите в морето. Значи съм ги убивала  Confused
Спрях да ям риба за доста дълго, дори и след като спрях хобито си.

# 36
  • Мнения: 2 759
                    Не съм, нито съм гледала. Но не бих се поколебала, ако ми се наложи, само се надявам Гугъл да може да ми помогне с някакви специфични техники.
                    На риболов сме ходили, но след като изловим рибата и се поуморим, доволни и щастливи си я пускаме обратно и отиваме на ресторант  Whistling.

# 37
  • Мнения: 210
Разбира се, че да!
Защо питаш?

# 38
  • Мнения: 3 622
Убивала съм мухи, комари, хлебарки и други насекоми. Гледала съм как се коли кокошка, пуйка, агне и прасе и не ми е приятна гледката, а и после не мога да ям от него.

# 39
  • Мнения: 2 070
борка,умрялото същество няма как да се убие Wink

# 40
  • Мнения: 389
Аз съм варварско същество. Гледала съм клане и разфасоване, не се трогвам особено. Драла съм заклано агне.

Не съм убивала лично животно за храна, не ми се е налагало, но като дете от глупост и неразбиране убих една кокошка (Затова на малките ми деца някой ден - любимец - НЕ  Naughty )

Последните години като се налага, баща ми застрелва прасето, а не го коли. По-хуманно е май.

По повода - веднъж ми стана страшно гадно, когато четох как по селата е имало атракция с дране на живо агънце. 

# 41
  • Мнения: 3 569
Клал съм кокошка веднъж. Отделих главата от тялото, но въпреки това то продължаваше да се движи. Конвулсии някакви...

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Клала съм кокошка и съм присъствала няколко пъти ... много е гнусно .. не смятам това за грях ... ние сме си хищници, като тигрите ... но имаме съмосъзнание и можем да съдим себе си за разни неща

# 43
  • Мнения: 3 405
Опитвам се да хвана досадната миризливка, която влезе през прозореца, но няма да я убивам, че ще се развони  Sick
Иначе, и аз като Tasha.

# 44
  • Мнения: X
Веднъж видях закланото прасе. Не ядох месо поне 2 месеца.
При друг случай рязах месо със собствените си ръце- не съм яла от тази манджа след това.
Зле ми действа и гледката, и допирът до суровото месо.

Абсолютно. За съжаление всяка година по 2 пъти виждам заклани прасета. От 1 година насам, по мое настояване и молба ги застрелват а не ги колят. За което....все пак съм малко щастлива. При втория вариант няма болка.....или поне няма звуци. За секунда става всичо. А коленето е ужасна история.........баща ми е ветеринар и мноооого често го викат да коли всякакви животни. Самият той си гледа 2 прасета с майка ми но никога в живота си не ги е убивал той. Винаги вика някой. Казва че неговите са му мили, тъй като ги е гледал цяла година, хранил, лекувал и накрая неможе да им тегли ножа. Ех.....ако знаете колко пъти само се каня да стана вегетарианка! Ама на глад трае ли е.  Не ям кайма ( никаква), не ям пържоли ако има в тях сланина или жили някакви, не ям и луканки. Ям само пилешко месо и зимат понякога от луканките които баща ми е правил за нас, понеже са ми по-специални. Без сланина и с повече телешко за да са сухи. Това е.Simple Smile

# 45
  • Мнения: 476
Застрелях с пушка един гълъб преди няколко години.

# 46
  • Мнения: 1 335
Убивала съм значително количество инсекти ..
И няколко рибки като малка ... от безхаберие Embarassed
Нямам пръст в смъртта на нито едно животно от едрия и деребен добитък.
Обаче хапвам с удоволствие. Не си слагам на сърце това, което ям.

# 47
  • Мнения: 2 759
                     Забравих да кажа за греха: не, не е грях да се убиват животни за прехрана - според Библията те са точно за това. И пак, не всички видове. В Библията е добре обяснено кои животни стават за ядене и кои - не. Прасето не става  Naughty.

# 48
  • Мнения: 3 459
Само насекоми съм убивала  Peace

# 49
  • Мнения: X
                     Забравих да кажа за греха: не, не е грях да се убиват животни за прехрана - според Библията те са точно за това. И пак, не всички видове. В Библията е добре обяснено кои животни стават за ядене и кои - не. Прасето не става  Naughty.

Кажи кои са? Интересно ми е?

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Прасето по подразбиране отпада. Представете си как в жегата се съхранява свинско месо! Нали ще се натровят на бърза ръка!

# 51
  • Мнения: 6 417
Не ям месо от дете. В магазините не виждам месо, а трупове на животни.  Tired

# 52
  • Мнения: 3 569
Не ям месо от дете. В магазините не виждам месо, а трупове на животни.  Tired


Това ми хареса Simple Smile)))

# 53
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Убивам насекоми разни, не всички, някои са ми любими... На кланета не съм присъствала, не съм голям почитател на месото, но ям... Не мога да гледам как се мъчи животно  Confused
На селото на бабата на мъжа ми преди години си бях харесала едно прасе - Гошко, заклаха го за Коледа ... не близнах... Преди да се омъжа не можех да пипна сурово месо с ръце, все още ми е гадно...

# 54
  • Мнения: 3 861
Убивала съм...хлебарки и чат пат някой гигантски паяк  Sick

Това е!

Ям месо, обичам даже, но ако съм го видяла приживе...не!

Гледам да не мисля за това какво е била пържолата или агнешкото или любимото ми пилешко...
Преди години присъствах на клане на прасе...не хапнах дълго време след това свинско...

Ако се наложи да убия за да нахраня себе си или детето си...вероятно ще го направя, все пак инстинкта за самосъхранение сигурно ще надделее, но горещо се моля никога, ама никога да не изпадам пред подобна дилема  Praynig Praynig

# 55
  • Мнения: 1 775
Убивала съм насекоми, червеи. Убивала съм гущер без да искам - харесвам ги тези животинки. Драла съм водна змия /друг я уби/ - направих си гривна от кожата. В "Студентски град" веднъж имаше мишка в стаята - увих си ръката в кърпа и найлонова торба, хванах я и я изхвърлих през прозореца от петия етаж, просто не можех да си представя друг начин да я разкарам. Като дете помня, че братовчедите ми трепеха с прашки врабчета, ловяха и убиваха жаби, на които после правехме аутопсии. Виждала съм да колят пресета, агнета, кокошки - най-много ме ужасява треперещото обезглавено тяло на агнето или подскачащата без глава кокошка.

# 56
  • Мнения: 2 407
Не,освен обичайните хлебарки,оси, мравки,но от домашните.

# 57
  • някъде
  • Мнения: 4 955
убивала съм- комари, мухи, бълхи, хлебарки, пчели, оси и тн
зайце, кокошки, прасета, агнета и тн- не съм и нямам намерение
гледала съм как убиват- не ми харесва, тъжно ми е било, но съм яла след това, с изключение на едно зайче, което гледахме 1-2 дни на терасата
не знам дали е грях

# 58
  • София
  • Мнения: 426
да мухи,комари,хлебарки,но други не съм убивала

# 59
  • Мнения: 6 315
Убивала съм насекоми. Ловила съм риба - онези, които не ставаха за ядене ги хвърлях обратно в морето. Другото отиваше на скарата.

Друго не съм убивала. Когато ям месо не мисля за клането и не си го представям. Обичам месо. Това е. Някои животни просто се отглеждат за храна. Ни аз не бих заколила собственоръчно някое за да го изям.

# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Наскоро убих гущер с вилица, беше влязъл през входната врата, а сме на 7 етаж.

# 61
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не съм убийца аз. И месо рядко ям даже.
П.П. При баба и дядо в Бургас живеше едно мъничко гущерче. На терасата (бяха на пети я етаж).

# 62
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
daffodil, убила си късметче.
Като живеехме в Ямайка постоянно си имахме домашен любимец, някое гущерче, дори не бягаха.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ох, това обяснява някои неща. Как да се реванширам на гущерите?

# 64
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...Те са отгледани за това. Някой замислял ли се е дали пандите щяха да са изчезващ вид, ако ги ядяхме?

Чудесна идея.
Ресторантска верига "Вкусната Панда" спасява популацията на патрона си.

Оле!

# 65
  • Мнения: 4 585
Стига бе, всички се изкарахте почти вегетарианци. В сравненше с вас съм сериен убиец на беззащитни домашни животни. Няма нищо по-хубаво от мразовита зима, печка на дърва, пресен свински кебап с лук на едро и червен пипер на сач. И червено вино де. Нутрия не съм ял.

# 66
  • Мнения: 118
Веднъж изхвърлих от 7 -ят етаж един котарак ,който ме одра без причина . Това брои ли се , при положение че той оживя?

# 67
  • Мнения: 6 993
Не, аз съм от тия, които местят охлювите и червеите в дъжда на места, където няма да ги настъпят.
Месо си ям Grinning
Обаче примерно, не мога да си представя да ям морско свинче (казвам го, защото в Перу ги ядат). Т.е, ако домашният ми любимец беше заек или папагал - най-вероятно нямаше да мога да си представям да ям заек и пиле...

# 68
  • София
  • Мнения: 228
Никога. Или поне от съзнателния ми живот насам. Това е нещо ужасно и неприемливо за мен. Жал ми е дори за риба изхвърлена на сушата. Посягала съм обаче на хора, причиняващи умишлено страдания на животни. Бих и убила такъв изверг, ако не трябваше да го лежа после.

# 69
  • Мнения: 3 674
Не съм убивала животно...и няма да го направя no  Иначе съм убивала  досадно насекомо ...като конска  муха... Mr. Green  Ама едва ли съм единствената... Joy

# 70
  • Мнения: 6 039
убивала съм разни насекоми

# 71
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Безброй невинни мушички.....докато карам Mr. Green

# 72
  • Мнения: 3 674
....и хлебарки съм мачкала с чехъла...  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 3 760
Наскоро убих гущер с вилица, беше влязъл през входната врата, а сме на 7 етаж.
Shocked Надявам се, че се шегуваш?!?  #Crazy


Убивала съм хлебарки - напълно съзнателно. Също комари (женски). Не изпитвам угризения, но и съм ги убивала по бързата процедура.
Убивла съм и други животни, по други причини - риби, мишки, плъхове; клала съм кокошки... Винаги с отвращение към отнемането на живот, но това не ме е спирало да ги ям (ако са ставали за ядене).
Надявам е в следващия си живот да съм достатъчно възвишена за пълно вегетарианство.
Не приемам  убиването на животно просто така - защото те е страх или нямаш какво да правиш. Приемам когато е за храна или с хигиенна цел, стига да не се вманиачаваме...
Когато не желая да съжителствам с някоя твар - изхвърлям я (учтиво), а не я убивам.

# 74
  • Мнения: 966
....и хлебарки съм мачкала с чехъла...  Rolling Eyes

и аз  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 4 841
Стига бе, всички се изкарахте почти вегетарианци. В сравнение с вас съм сериен убиец на беззащитни домашни животни. Няма нищо по-хубаво от мразовита зима, печка на дърва, пресен свински кебап с лук на едро и червен пипер на сач. И червено вино де. Нутрия не съм ял.

Нямаш милост, ей! Някои от нас са на работа все пак...
Размечтах се...

# 76
  • Мнения: 4 585
Абе пишете болд, че не сте убивали животни, ама си хапвате в ресторант пилешки пържолки, каренца, шишчета. А пилетата бойлерчета стават 1.5 кг за два месеца и всъщност са малолетни. В птицекланницата ги закачат живи за краката на една поточна линия с главите надолу и главите им минават покрай един ъглошлайф, които им прави един срез на главата, без да я откъснат. Откъсването става след оскубването също автоматично. Ако знаеха какво ги чака, пилетата биха предпочели Wolf да ги гилотинира с брадвата.

# 77
  • Мнения: 3 861
Абе пишете болд, че не сте убивали животни, ама си хапвате в ресторант пилешки пържолки, каренца, шишчета. А пилетата бойлерчета стават 1.5 кг за два месеца и всъщност са малолетни. В птицекланницата ги закачат живи за краката на една поточна линия с главите надолу и главите им минават покрай един ъглошлайф, които им прави един срез на главата, без да я откъснат. Откъсването става след оскубването също автоматично. Ако знаеха какво ги чака, пилетата биха предпочели Wolf да ги гилотинира с брадвата.

много си гаден...
дори така да е, защо го описваш така образно???

Ужас!!!

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Хич не е гаден Волф. Благодарение на такива като него мога да ям месо. Инак, ако трябва сама да убия животно има да седя гладна.

# 79
  • Мнения: 389
Много деликатни се извъдихте всичките ...  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 27 524
Убивали ли сте живо същество през живота си. Няма предвид човек. Например да сте клали кокошка, заек, агне, прасе, крава. Гледали ли сте как убиват животно пред вас. Харесва ли ви гледката на умиращо животно. Смятате ли че убийството на животно е един вид грях.
Когато ядете агнешко месо например представяте ли си че само преди няколко дни това месо което ядете е било малко, бяло агънце което весело е подскачало покрай майка си. В един ден някой го е заклал, източена му е кръвтта и вие сега го ядете... Същото е и когато ядете любимите си свински пържоли.
Грях ли е убийството на животни или щом е за това човек да яде нищо не е грешно. Ако ви се наложи бихте ли заколили едно малко бяло агънце за да го изядете.

Не. Само комар мога и то, ако ми пречи да спя. Мухите ги хващам и ги пускам навън. По земята навън след дъжд събирам червеи и охлюви и ги нося на тревичка настрани, да не ги настъпи някой. Веднъж бях докарана и гримирана за един коктейл и ходех официално с две шепи червеи и охлюви да търся тревица.  Crazy Да не казвам какви изумени погледи отнасях  Laughing Не съм клала нищо. Гледала съм. На село. Кокошки, петел, агне. Сърцето ми е спирало от ужас и пак съм гледала. Хапвала съм после. Хората сме жестоки. Имах си едно агънце на село, с кучето, то и аз, по цели вечери се гонехме и въргаляхме по снега като три деца. Същото агънце отиде за Коледа, от него не хапнах. Тъжно е. Много. Същото е за пържолите, спор няма. Не знам дали е грях, тази материя не е еднозначна. Ако ми се наложи, да, бих заколила. Ако умирам от глад, ако детето ми гладува, да, има приоритети и човек ги подрежда според нуждата. Ако се наложи, и човек ще ядем. Борисе, няма нужда да ме разплакваш  Stop

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 3 029
Убивал съм точно такива теми.
И ще убивам подобни.
Не защото са в разрез с писаните правила.
Дискусия няма, а и да има е безсмислена.
Познавателната стойност на темата е страхотна.
Отвращение и гордост.
Описателност, натурализъм, красота.
Нека темата загине сега!

Общи условия

Активация на акаунт