Убивали ли сте живо същество през живота си

  • 10 816
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 841
Стига бе, всички се изкарахте почти вегетарианци. В сравнение с вас съм сериен убиец на беззащитни домашни животни. Няма нищо по-хубаво от мразовита зима, печка на дърва, пресен свински кебап с лук на едро и червен пипер на сач. И червено вино де. Нутрия не съм ял.

Нямаш милост, ей! Някои от нас са на работа все пак...
Размечтах се...

# 76
  • Мнения: 4 585
Абе пишете болд, че не сте убивали животни, ама си хапвате в ресторант пилешки пържолки, каренца, шишчета. А пилетата бойлерчета стават 1.5 кг за два месеца и всъщност са малолетни. В птицекланницата ги закачат живи за краката на една поточна линия с главите надолу и главите им минават покрай един ъглошлайф, които им прави един срез на главата, без да я откъснат. Откъсването става след оскубването също автоматично. Ако знаеха какво ги чака, пилетата биха предпочели Wolf да ги гилотинира с брадвата.

# 77
  • Мнения: 3 861
Абе пишете болд, че не сте убивали животни, ама си хапвате в ресторант пилешки пържолки, каренца, шишчета. А пилетата бойлерчета стават 1.5 кг за два месеца и всъщност са малолетни. В птицекланницата ги закачат живи за краката на една поточна линия с главите надолу и главите им минават покрай един ъглошлайф, които им прави един срез на главата, без да я откъснат. Откъсването става след оскубването също автоматично. Ако знаеха какво ги чака, пилетата биха предпочели Wolf да ги гилотинира с брадвата.

много си гаден...
дори така да е, защо го описваш така образно???

Ужас!!!

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Хич не е гаден Волф. Благодарение на такива като него мога да ям месо. Инак, ако трябва сама да убия животно има да седя гладна.

# 79
  • Мнения: 389
Много деликатни се извъдихте всичките ...  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 27 524
Убивали ли сте живо същество през живота си. Няма предвид човек. Например да сте клали кокошка, заек, агне, прасе, крава. Гледали ли сте как убиват животно пред вас. Харесва ли ви гледката на умиращо животно. Смятате ли че убийството на животно е един вид грях.
Когато ядете агнешко месо например представяте ли си че само преди няколко дни това месо което ядете е било малко, бяло агънце което весело е подскачало покрай майка си. В един ден някой го е заклал, източена му е кръвтта и вие сега го ядете... Същото е и когато ядете любимите си свински пържоли.
Грях ли е убийството на животни или щом е за това човек да яде нищо не е грешно. Ако ви се наложи бихте ли заколили едно малко бяло агънце за да го изядете.

Не. Само комар мога и то, ако ми пречи да спя. Мухите ги хващам и ги пускам навън. По земята навън след дъжд събирам червеи и охлюви и ги нося на тревичка настрани, да не ги настъпи някой. Веднъж бях докарана и гримирана за един коктейл и ходех официално с две шепи червеи и охлюви да търся тревица.  Crazy Да не казвам какви изумени погледи отнасях  Laughing Не съм клала нищо. Гледала съм. На село. Кокошки, петел, агне. Сърцето ми е спирало от ужас и пак съм гледала. Хапвала съм после. Хората сме жестоки. Имах си едно агънце на село, с кучето, то и аз, по цели вечери се гонехме и въргаляхме по снега като три деца. Същото агънце отиде за Коледа, от него не хапнах. Тъжно е. Много. Същото е за пържолите, спор няма. Не знам дали е грях, тази материя не е еднозначна. Ако ми се наложи, да, бих заколила. Ако умирам от глад, ако детето ми гладува, да, има приоритети и човек ги подрежда според нуждата. Ако се наложи, и човек ще ядем. Борисе, няма нужда да ме разплакваш  Stop

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Убивал съм точно такива теми.
И ще убивам подобни.
Не защото са в разрез с писаните правила.
Дискусия няма, а и да има е безсмислена.
Познавателната стойност на темата е страхотна.
Отвращение и гордост.
Описателност, натурализъм, красота.
Нека темата загине сега!

Общи условия

Активация на акаунт