Идеи за пълнеж на понички?

  • 4 660
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ПОНИЧКИ
                             
500 гр. типово брашно
50 гр. сухо мляко
300 мл. вода
1яйце
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
1 суха мая (7 гр.)
2 с.л. зехтин
настъргана кора от лимон
1 флаконче есенция лимон
олио за пържене

Сухото мляко се разтваря във водата и се затопля. Добавят се яйцето, зехтина, солта, кората от лимона, есенцията и подсладителя. След разбъркване се сипва и пресятото с маята брашно. Замесва се гладко еластично тесто, което се поставя на топло да втаса (да удвои обема си). После се разточва на кора, около 5 - 8 мм. и се изрязват с чаша или пръстен поничките. Оставят се да втасат още половин час, след което се изпържват на маслена баня от двете страни. Поставят се върху домакинска хартия, да се изцедят от излишната мазнина и са готови.
По желание могат да се напълнят със сладко или някакъв крем или шоколад, много са вкусни и със сирене.



Рецептата е от ТУК поничките са прекрасни, вкуса им го знам, защото горните на снимката са мои и са със шоколад. 
Има тънкост при шоколада и продукт, които обаче са пропуснати горе  Laughing

Да като съм си записвала рецептата, съм махнала нещата които не ядем.  Embarassed Аз ги направих, станаха много пухкави, шоколада го сложих отделно, направих и със шипков мармалад (но ги пекох с него) да си призная на някой понички се разтече мармалада докато се пържеха.

# 16
  • Мнения: 9 109
Да като съм си записвала рецептата, съм махнала нещата които не ядем.  Embarassed Аз ги направих, станаха много пухкави, шоколада го сложих отделно, направих и със шипков мармалад (но ги пекох с него) да си призная на някой понички се разтече мармалада докато се пържеха.
Не, Естел, има грешка в количеството брашно. Ако човек меси често - ще я усети като започне, но ако обича точните мерки - ще се чуди защо не става.  Затов а казвам, че с линка е по-добре, тъй като автора като си оправи грешката в мярката (както  обеща), като се отвори линка ще се види точната рецепта.

Ти си променила единствено подсладителя, който трябва да бъде  4 с л захар

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да като съм си записвала рецептата, съм махнала нещата които не ядем.  Embarassed Аз ги направих, станаха много пухкави, шоколада го сложих отделно, направих и със шипков мармалад (но ги пекох с него) да си призная на някой понички се разтече мармалада докато се пържеха.
Не, Естел, има грешка в количеството брашно. Ако човек меси често - ще я усети като започне, но ако обича точните мерки - ще се чуди защо не става.  Затов а казвам, че с линка е по-добре, тъй като автора като си оправи грешката в мярката (както  обеща), като се отвори линка ще се види точната рецепта.

Ти си променила единствено подсладителя, който трябва да бъде  4 с л захар

Така ли..., значи съм го записала грешно.  ooooh! Аз обикновено слагам всичко на око, най вече брашното и не забелязах разликата. А за захрта съм го променила понеже да може да се пълни и със сирене и с шоколад. Понеже сина ми не си пада по сладкото много, многог.  Embarassed

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето вече поправената рецепта: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1150.msg38086.html#msg38086

Общи условия

Активация на акаунт