Кърмещи мамчета, моля за съвет и помощ!!!

  • 1 327
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
При нас беше сыщото, помогна биберона. Без него щеше да е непрекыснат рев, но явно бебето се успокояваше от сукането на биберон. Обясниха ми, че дори и да не е гладно, бебето може да има нужда просто да суче - за успокоение, като рефлекс, да се приспи и т.н., а не че е гладно. Моите зырна доста се израниха от ползване като биберон, и аз бях ужасно изморена. Но когато му дадох бибата, нещата станаха по-лесни. От друга страна непрекыснато с биба сыщо не е много добре (някой казват, че може от много сукане на биба да се обие от кырменето, но не знам колко е вярно). С една дума, на нас бибата много ни помогна, а се кырмихме над годинка. Пырвият месец по 40-60 мин, втория кым 20 мин а кым петия вече и за 5 мин ставаше готов - големи професионалисти става и майка и бебе с времето Simple Smile. Успех и пиши как се справяте Simple Smile.

# 16
към всички майки!!!!!!
днес гледах предаването по БТВ "Часъ на мама"
за всички кърмещи майки които имат проблеми с кърменето да се обадят по този тел.Забравих как се казва госпожа,ама тя е инструктор по кърменето.Дава напълно безплатни съвети.
 0878 62 65 81.дано да е от помощ

# 17
  • Мнения: 553
Аз  не бих те посъветвала да даваш биберон, защото може причината за това "безкрайно" сукане да е първо че се е родила бебка малко по-рано, малко по-мъничка и просто да се уморява да суче преди да се е нахранила и да си прави по-дълги  почивки. Друга причина може да е че така малко по малко и по-начесто изсуква повече и си наваксва теглото. Може и да има нужда от повече кърма- точно между втората и четвъртата седмица бебенцата удвояват количеството кърма което поемат.
Както са те посъветвали по- нагоре- създай си удобсва за времето докато кърмиш и се успокой.
Това бързо ще премине, а работата няма да избяга.
и малко в кръга на шегата: Имаш идеалното оправдание да си седиш по цял ден пред телевизора, аи да викаш за помощ бабите... ама за домакинската работа  Joy Joy Joy
Я го давай по спокойно и се наслаждавай на хубавата страна на нещата.


 Hug Hug Hug
Оправданието пред бабите че не можеш да го оставиш да реве работи безотказно  hahaha

# 18
  • Мнения: 700
 И аз съм против биберона.Не мисля,че е много естествено бебето да суче и да се лъже с някакво силиконово образувание.А и как може да сте сигурни,че бебето вече се е насукало достатъчно.Аз кърмя вече 1 година и 1 месец и още не мога да кажа такова нещо.Нали кърмата е с различен състав,откъде може да сте сигурни,че детето е поело достатъчно количество по-задно мляко,което е и по-засищащо и идва точно след дълго сукане?Освен това правилно кърменото бебе само не иска и избутва от устата си биберона.След като се загуби връзката с пъпната връв,сукането е друга възможност детето да усети топлината и енергията от майка си с която до скоро са били едно цяло.Това е най-нормалното нещо което може да иска едно новородено,за да се почувства пак така сигурно и уютно и е етап,който естествено си отминава.При нас отмина за около месец.Забелязала съм,че децата,които ползват майките си за залъгалки,вместо биберон растат първо повече и второ са по-спокойни.Така,че си струва временното "неудобство" към което има начини майката да се адаптира.

# 19
  • Мнения: 1 984
успокои се. аз не виждам проблем. има много по лоши случки. ще се намали времето след 15 дни.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 562
Освен това правилно кърменото бебе само не иска и избутва от устата си биберона.
Не съм съгласна с това твърдение. Кърмила съм и двете си деца, едното искаше биберон и пиеше по много вода, другото не харесваше биберони. Двете съм ги кърмила поне в началото по сходен начин.
Освен това не е добре да се дават такива крайни изказвания, всеки случай си е уникален, все пак мамата има две деца. Какво ли се случва в малката чувствителна главица на едно 3-4-5 годишно детенце, за което досега си отделял цялото си внимание, а сега вече си зает денонощно с едно малко бебе. Едва ли малката главица може да прозре, че ти не си престанал да го обичаш и, че в момента трябва да се погрижиш за едно беззащитно, врякащо вързопче. За това за мен по принцип е по-добре да не се предлага биберон на бебето, но има и случаи, като в този, например, в които е по-добре човек да му намери лесното.

# 21
  • Мнения: 700
 "Лесното" решение мила,в 99,99% от случаите не е правилното.И в крайна сметка се оказва,че привиднио по-трудното решение в последствие ти спестява повече грижи и май се оказва то по-лесно като избор.Казваш какво ли се случва в главицата на по-голямото детенце,но и какво се случва в главицата пък на по-малкото,новороденото.Абсолютно не казвам,че майката би трябвало да съсредоточи вниманието си изцяло към малкото,но вярвам,че има начини да се наредят нещата и всички да се адаптират един към друг и да са доволни.
 Не приемай изказването ми като крайно,а като мнение по-различно от твоето.

Общи условия

Активация на акаунт