Трябва ли да има 6 часа почивка?

  • 5 257
  • 132
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: boo
Цитат на: sladka hapka
А за всичко друго е виновен мъжът на  Evjeni!!!

Му-ха-ха-ха-ха! Mr. Green И аз от това се възползвам, да прехвърля моята си вина на него!!!


Абе това отскоро го гледам, че го пишете, ще обясни ли някой какъв е майтапът?Че и аз да се посмея?

За госпожата акушерка - що така закостеняло, бе мамче Mr. Green Поздравления за спящото по цяла нощ бебе - моето се буди, ама пък суче вече девети месец Mr. Green Що така не ми свършва кърмата...ни знам  33uu К'во шъ права , ако имам и след годинката  33uu И едни комплекси са ме налегнали, че кърмя грамадно бебе и се чувстваме перфектно...ужас #Silly
 #Splat  #Splat  #Splat  #Splat  #Splat  #Splat  #Splat

# 121
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Цитат на: belinda
Цитат на: boo
Цитат на: sladka hapka
А за всичко друго е виновен мъжът на  Evjeni!!!

Му-ха-ха-ха-ха! Mr. Green И аз от това се възползвам, да прехвърля моята си вина на него!!!


Абе това отскоро го гледам, че го пишете, ще обясни ли някой какъв е майтапът?Че и аз да се посмея?

Нямам представа в какво се е провинил човекът, но виж подписа на Evjeni. Аз просто се възползвах от намалението, тъй да се каже  Mr. Green

# 122
  • Мнения: 3 161
Цитат на: bvladeva
Нали знаеш библейската мъдрост: "По делата им ще ги познаеш"!!!

Ами давай по делата: колко дълго, казваш, кърми ти? Успя ли да си увеличиш кърмата, като не ти достигаше? Справи ли се с плача на бебето от глад, докато изчакваше третия час за хранене?
Аз кърмих почти изключително до 6 месец, вода не съм давала тогава; продължавам и до днес да кърмя (18 м), колики не сме имали (никога не съм давала капки и чайчета) - смятам заради режима ни на кърмене, залъгалка не съм давала, пръста си не смуче, кърмаческа стачка сме преживели, запушени канали съм имала, и с всичко съм се справила - благодарение на прочетеното, отчасти и в този форум. В началото наддаваше по кило и нещо на месец, сега по-малко, но си е в норма, с добър хемоглобин, почти не сме боледували. Като бебе почти не плачеше, много външни хора и особено съседите са се учудвали колко е тиха. Да я бяха чули в родилния дом с 3-часовия режим!
И не ми казвай, че съм имала късмет, че имам кърма - и ти си имала този късмет, но въпреки медицинското си образование или по-точно именно заради него, си го пропуснала. Говоря не само от личен опит, а и от опита на десетки майки, с които съм разговаряла (ако добавя и форума, ще станат стотици).
Адмирации за свекървата на Сладка Хапка! Ето това е професионализъм, браво.

# 123
  • Мнения: 46 526
Цитат на: bvladeva
Повтаряш добре заучени фрази /без да те обиждам/ и изпускаш основната нишка - моето бебе /няма и 3 месеца/ е  на режим - заспива вечер в 9-9:30 и се събужда чак в 6:00 сутринта - а защо не опиташ и ти!


Не се обиждам, защото не ме познаваш  Wink  Ако ме познаваше, щеше да знаеш, че бебето ми е кърмено 2 седмици и че рядко влизам в този форум, от както се раздели, така че няма как да съм заучила фрази. Написала съм нещата така, както ги усещам и не робувам на моди в отглеждането на детето. Да уточня и че тази тема я четох до втора страница – където emem споменава за бебетата на адаптирано,  нямам представа какво са писали другите Embarassed Но след като ти звучи като заучено, явно не съм единствената на това мнение.

Основната нишка за теб е свързана с твоето бебе, не с моето! Всяко бебе е различно - едно огладнява на 1.5 часа, друго на 4 часа, не можеш ли да го приемеш това? След като няма нужда да яде нощем, няма нищо лошо.  Ако спи и аз не бих я будила и не съм го правила - НИКОГА. Това за мен означава, че е поело количеството храна, която му е нужна за дадения период.  За мен не е нормално да будиш кротко спящо човече освен, ако няма проблем с наддаването и решението е взето от лекар.

Какво да опитам? Детето ми след 3 месец си спи по цяла нощ  Wink От отгава никога не се е будила, има здрав сън. Сама си избра момента - не е имало нерви, рев, наливане с вода.  
Нали не си мислиш, че си навивам часовника и чакам да се събуди  Wink  Тя е моя часовник през последните 8 месеца - когато има нужда от нещо - звъни  Laughing

# 124
Цитат на: hedra
Цитат на: bvladevа
Първото ми дете на 20тия ден - т.е. ...остаряло и лошо в това нека веднага ми посочи своите неоспорими доводи!

Виж,всички тези неща ... само че искаше биба или вода - разлика в буденето и в моя и техния нощен сън заради храненето на поискване няма.

Още от първото изречение виждам, че дори не си се потрудила да прочетеш всички моиэ коментари по темата, щом твърдиш че дори не съм се опитвала да давам на поискване и да кърма по-често от 3 часа. Ето защо специално за теб повтарям - малката е на 2,5 месеца. Първият месец я храних на поискване, но тя се отби на 42 дни, а и имаше ужасни колики.

# 125
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Напротив,дори съм цитирала това,което си писала - погледни горе (цитатът беше пълен всъщност,но заема твърде много място така и затова е редактиран).
Няма бебе,което да се отбие само на 42 дена! - и е съвсем логично,защото ако нямаше адаптирани млека,с това си поведение бебето щеше да умре - а суицидни тенденции при бебетата определено няма. Има обаче неща,които съвсем добре отговарят на описанието,което си дала за "отбиването" - наричат се кърмаческа стачка и могат да бъдат разпознати и преодолени,ако майката е чувала за това явление или е питала по-опитни в кърменето жени за съвет.С дъщеря ми минах през същото - сучене съсем за кратко дори сутрин,безкрайни ревове от 16ч нататък и извиване на дъга с категоричен отказ да суче,след като е дръпнала 5-6 пъти за 2-3 минути (и така в продължение на седмици),а с помпата двата пъти,когато съм опитвала,изцеждах само по 30-тина грама.Но не се поведох да реша,че заради това нямам кърма (не съм ходила и на пробни кърмения - само следях дали пишка достатъчно пъти,за да съм сигурна,че не е обезводнена и че наистина,колкото и да не ми се вярва от поведението й,получава мляко) .Просто се запасих с търпение(с големи трудности),давах капки,разхождах на ръце,люшках в затъмнена стая,докато полузаспала успея да й пъхна гърдата в устата,оставих я да си наваксва хранене нощем,когато заспала сучеше безпроблемно - изобщо ползвах всички тактики,за които съм чела и чувала,за да превъзмогна стачката и за няколко седмици нещата се нормализираха и бебето стана друг човек.Както е станало и при вас,само че си спряла да кърмиш през това време и затова го отдаваш на минаването на адаптирано мляко и режим.
Виж,нямам за цел да те обвинявам,че не си направила всичко по силите си и да те карам да се чувстваш зле.Напротив,много добре те разбирам и мога да разбера и защо не си имала повече доверие в себе си,защото - както казах,и аз със сина ми съм минала по същия път,а и беба ми беше много проблемна за кърмене първите 2 месеца (комбинацията от вече описаното поведение на стачка и зърна в гноящи рани не я пожелавам на никого - и не искам да си спомням колко рев съм изревала).Но това не променя факта,че е имало още какво да се направи и опита - недей да се ядосваш заради това,че ти го казваме - а кой знае,може за следващото бебе да ти свърши добра работа Wink

# 126
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Само да вметна- това че едно дете е на режим не означава че ще спи нощем. По - голямото ми дете е било на строг режим и не ядеше нощем, но се будеше по няколко пъти почти до три годишна възраст. По- скоро е въпрос на емоционалност на детето. От позицията на майка на две деца мога да кажа сто процентово че децата са толкова различни- съдя пак казвам по моите собствени денца, че не можем да сложим някаква рамка и да ги дресираме според нея. Режима е хубаво нещо- ако детето е склонно да се поддаде и само покаже нужда от това- в повечето случаи децата сами си изграждат някакъв режим. Но ако детето не е склонно -не виждам смисъл да му се натрапва нещо което му противоречи на натурата. Както писах и в предишния си пост отговора на въпроса на Виолине-детето си показва, майката трябва да се води по неговите нужди, а не по някакви рамки или канони.

# 127
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: bvladeva
Първото ми дете на 20тия ден - т.е. първа консултация - беше наддало 350гр. и не виждах и минута покой, защото плачеше неутешимо денем и нощем. След пробно кърмене разбрах каква е причината. Кърмех и дохранвах до 3тия месец на всеки 3 часа, а и детето нямаше желание да се отбива, когато стана ясно че кърмата ми е намаляла до нищожните 40-50гр.за 24ч.
С второто дете стана по-лошо - малката е доста по-активно и нетърпеливо бебе и още около 42рия ден започна да плаче неистово, когато започнех да я кърмя - за три дни беба се отби, защото нямаше търпение да изсуква 20те грама, които можех да изцедя от двете си гърди през на всяко хранене. А и нито едно от лактогонните средства не помогна за общото увеличаване на кърмата ми. Така че кърменето е дар от природата, който не всеки притежава и не зависи от никаква външна намеса.


Цитат на: bvladeva
Аргумента си ще представя ето така - роди ми се Александра на 27.01.2005г. Като второ дете, а аз като майка за втори път/и вече акушерка/ с повече опит реших да оставя малката на по-свободен режим и ето резултата: Първо - отби се на 42 дни за мой ужас; Второ - на 20ия ден беше наддала минимално; Трето - имаше ужасни колики, особено нощем, а знаеш колко е страшно когато си безсилен пред страданието на детето си.


Доколкото разбирам, първото си дете, си го хранела на режим + ако не си го хранела през нощта, е напълно разбираемо защо е наддало 350 гр, както и защо кърмата ти не намаляла до 3-я месец. Между другото, при това наддаване, ако просто си минала на хранене на поискване често + нощно хранене, е почти сигурно, че наддаването щеше да се нормализира. Много пъти сме говорели тук за пробното кърмене и защо е неточно – бебето изсуква всеки път различно количество в различните части на деня и за да е точен резултата от такова пробно кърмене, трябва да мериш при всяко кърмене за 1 денонощие и така да проследиш общото количество мляко, което поема за деня.
За 2-рото ти дете, Това, че си изцедила 20 гр., също не е много показателно. Първо защото това е „предното” мляко в гърдите и е около 1/3 от общото и второ, защото едва ли с това цедене си успяла да задействаш рефлекса на потичане на млякото, както прави бебето. А това, че се е отбило, е било напълно обратимо. Нарича се „кърмаческа стачка”. Жалко, че именно като акушерка, си мислела, че знаеш достатъчно.

# 128
Цитат на: belinda
Цитат на: boo
Цитат на: sladka hapka
А за всичко друго е виновен мъжът на  Evjeni!!!

Му-ха-ха-ха-ха! Mr. Green И аз от това се възползвам, да прехвърля моята си вина на него!!!


Абе това отскоро го гледам, че го пишете, ще обясни ли някой какъв е майтапът?Че и аз да се посмея?

За госпожата акушерка - що така закостеняло, бе мамче Mr. Green Поздравления за спящото по цяла нощ бебе - моето се буди, ама пък суче вече девети месец Mr. Green Що така не ми свършва кърмата...ни знам  33uu К'во шъ права , ако имам и след годинката  33uu И едни комплекси са ме налегнали, че кърмя грамадно бебе и се чувстваме перфектно...ужас #Silly
 #Splat  #Splat  #Splat  #Splat  #Splat  #Splat  #Splat


Благодаря на Господ за двете си прекрасни момичета и на фирма Friesland, за чудесните млека, с които отглеждам децата си. Жалко за теб, че поради липса на аргументи се опитваш да обидиш непознат за теб човек.
За всеобщо съжаление мисля да приключа с този форум, поради факта че казах каквото имах да казвам - забавлявах се добре, докато отморявах вечер пред компютъра и поспорих с приятни и интелигентни хора!
Желая на всяка по отделно много радости покрай малките човечета, били те кърмени или хранени с адаптирани млека!!!
Peace for all!!!

# 129
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: bvladeva
Благодаря на Господ за двете си прекрасни момичета и на фирма Friesland, за чудесните млека, с които отглеждам децата си.
....
За всеобщо съжаление мисля да приключа с този форум...


Наистина добре е, че има адаптирани млека, но няма нужда да благодариш, защото за тях си плащаме ...
Чудесна професия е акушерската, макар и да не съм се възползвала от услугите й за най-важното, тъй като съм раждала само с операция.
Аз не съм от застъпниците на дългото кърмене, просто защото не бих могла да го направя. Но пък смятам, че няма нищо по-добро от кърмата за бебето през първите му месеци - два, пет, осем, година, кой колкото иска и устиска  Simple Smile И поради тази причина не мога да си обясня стръвта, с която акушерките хранят, а уж дохранват новородените бебчета с формула.
Дали ти можеш да ми обясниш причините за това?

# 130
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз пък  не разбирам как човек, призван да спасява живот и да му помага в най-първите стъпки, се отказа така лесно в един спор.
Все пак сте регистрирана от юни, та сте били свидетел на много по-зрелищни спорове.

# 131
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз пък не разбирам как цял ден не се усетихте и слагате огрмони като чаршафи цитати, а аз само ходя подире ви и редактирам?
Ха усетете се вече. Ако визирате нещо конкретно, цитирайте само него; ако имате предвид целия постинг, цитирайте го целия, но по средата оставете точкаточкаточка...ще се сетим какво сте имали предвид Wink

# 132
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: bvladeva
Жалко за теб, че поради липса на аргументи се опитваш да обидиш непознат за теб човек.


Ама ти защо си мислиш, че искам да те обидя Shocked На мене постингът ми звучи по-скоро майтапчийската, ама знам ли - може чувството ми за хумор да е по-така....странно Laughing Ти недей се засяга, де Wink
А аргументи не разбраха - за какво?Аз не споря и не убеждавам, че да привеждам аргументи в подкрепа на становището си...Просто вижданията ти за кърменето са абсурдно остарели, но не съм аз човекът, който ще ти снася нова информация по въпроса под формата на "аргументи".Ако имаш желание да се образоваш - интернет е необятен Wink "Книга за кърменето" също е доста полезна.Ето, виж колко възпитан и миролюбив човек съм аз Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт