бременност и куче

  • 16 168
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 728
Ние сега имаме куче, на родителите на мъжа ми е,защото още живеем при тях. Цялата си бременност съм сия  прекарала с кучето на едно място, по принцип проблем няма то си е домашно куче, ваксинирано, няма паразити и тн, лятото обаче когато бях в по малък месец от миризмата /знаеш че кучетата имат тяхна си миризма/ ми ставаше лошо. разбира се след половин месец се местим в друг апартамент и няма да сме при кучето като се роди детето.. страх ме е от алергии

# 16
  • Мнения: 1 117
Нямаме куче , а зайче. Мъжа ми настояваше да го махнем, но тъй като го бяхме взели заради Валери , на мен сърце не ми даваше да го махаме от дома ни. Пък и доста се бях привързала към зайчето Simple SmileПросто не му почиствах аз , Но пък редовно си милвах зайката и тя беше мног овнимателна с мен GrinningРазбира се спазвам строга хигиена  Simple SmileСега с бебо , зайчето пак си е у дома ,но в стаята на баткото .  Simple Smile

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Изкарах две бременности без проблем с куче вкъщи. Нямаме намерение да го махаме. Щом е чисто, ваксинирано, не виждам проблем.

# 18
  • Мнения: 2 960
Решението си е твое разбира се ,но ако кучето си е обезпаразитявано редовно и си има ваксинации ,подържа се хигиена ...защо не. Аз лично имам котка-персийска /козват че те са по вредни за бебетата и предизвикват повече алергии /и още като решихме да имаме бебе и направих дори изследване за токсоплазмоза....отрицателна излезе . Бебо не е алергичен /слава богу/ Така ,че и сега котарака си е при нас.Само му подстригахме дългата козина ,да не пуска косми  и си е с нас. Нямаме проблеми,но в стаята на бебо не влиза.Но той е кротък и тих котарак ,не създава проблеми....така че....иначе сигурно бих го дала на някого.
 

# 19
  • Мнения: 1 347
Не само че може, но си е и много хубаво - не само докато си бременна, ами още повече, щом се роди бебето. Тъй като вече е имало много такива теми (може да видиш последната, която се разгоря, тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228519.0 ), няма пак да се впускам във всичките плюсове на животно (в частност на куче) в дома, но само държа да отбележа по повод на споменатите няколко пъти по-горе алергии, че никой съвременен уважаващ себе си лекар не твърди, че животното провокира алергии или може да представлява някаква опасност за бебето или бременната, тъкмо напротив!

# 20
  • Мнения: 3 069
Само ти можеш да прецениш това.
Аз лично не бих си позволила.Няма да рискувам здравето си и това на детето ми.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами аз съм против, защото имам куче, гледах го докато бях бременна и до ден днешен, с малко дете. И знам за какво иде реч...  Sick
Ако имаш възможност да го дадеш за отглеждане някъде, където ще му обърнат нужното внимание е по - добре и за двете страни, вЕрвай ми! Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Никакъв проблем Peace

# 23
  • Мнения: 339
Ако те притеснява здравословната страна на въпроса мое мнение а и на няколко лекари с които съм обсъждала докато бях бременна е че няма проблем ( дори през това време кучето ми имаше малки за които изключително сама съм се грижила ) Алергии към животни се появяват по често при деца които не са имали досег с такива отколкото обратното Naughty
 Що се отнася за проблема кой как и кога ще се грижи за кучето когато се появи бебчето трябва доста да помислиш,защото сама ще ти дойде нанагорно. при мен бяха бабите до 4-тия месец после си останахме с таткото и горкото куче се депресира от липса на внимание. Сега тя е по доволна и щастлива защото дребния пълзи и я търси за игра ,а и намазва от неговите гризини като ги хвърли, обаче на мен ми се разказва играта от чистене и понякога си го изкарвам на нея без да е виновна за нищо, просто щото ми се е мернала пред очите, а после ми е три пъти по криво и ми е жал. Та добре си помисли дали ще можете да обръщате достатъчно внимание и на кучето.

# 24
  • Мнения: 804
Само да кажа, че досега чистих. Правя го всяка сутрин без изключение, защото има косми, въпреки, че кучето е късокосместо. Олчето и Ророана са прави, че си е ангажимент кучето. За щастие нашия пес го разхожда и мие мъжа ми. Ако няма фрапиращ проблем няма да се разделя с кучето, но наистина си е една грижа повече.

# 25
  • Мнения: 247
Може разбира се! Ваксинирано и обезпаразитено, кучето е по-малко опасно за теб рейса, който е пълен с бацили и микроби и от приятелката, с която пиете кафе и която подсмърча.
Peace

# 26
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз също имам куче и то голямо , но откакто разбрах , че съм бременна не живее с нас . Много ми е мъчно , но така съм по-спокойна , че нищо не може да се случи. Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 1 352
На въпроса - да може, стига кучето да е ваксинирано, обезпаразитено и след разходка да му миете лапичките. Аз спях с кучето си докато родя, през останалото време не се е отделял от мен, но като се роди детето е добре поне да са в различни стаи и да не позволяваш кучето да има достъп по нещата на бебето.
Peace
Аз също спях с кучето ми докато родя, после го отделихме в другата стая, сега през деня са в една стая, само гледам той да няма достъп до нея и нещата и. Ваксинирай и обезпаразитяваи редовно и не мисля, че ще има проблем. Успех   Hug

Общи условия

Активация на акаунт