Кампания "Анти СПИН" - бихте ли се изследвали?

  • 5 279
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
Последният, който ми го каза, беше докторант клетъчна биология.
Поне за мен това е достоверен източник.

# 91
  • Мнения: 172
Биологът е биолог.
Но дори и за биолог не става.
Нека напише и представи
пред ВАК, че ХИВ можеш да
си отнесеш от плюнка.
Най-много да го наплюят.

Не се излагай повече.
Не пиши и от кой имаш тази информация,
защото го злепоставяш много сериозно.

# 92
  • Мнения: 583
Аха,правих си за 2 години 5 пъти...по стечение на обстоятелствата.Първият път спешно трябваше да дам кръв,после в началото на бременността ,задължително се правят такива изследвания.....и после няколко пъти трябваше да правя репортаж за кампанията...пък те тестовете анонимни..няма кой да се боде...оператора снима ,мен ме бодат....Е...нямам де,но и нямам рисково поведение!Иначе кампанията ..повече беше популярна ,като че ли....сред тези които са сигурни,че не са носители на спин!

# 93
  • Мнения: X
Да,бих се изследвала Peace

# 94
  • софия
  • Мнения: 636
Не виждам защо да ходя в кабинети по анонимно изследване. Досега съм се изследвала два пъти доброволно и без повод за това. Просто по съвест - преди да се омъжа и като забременях. Това са изследвания, които принципно се изискват, но никой не си ги прави - хората просто си казват - че защо като не съм болен. Аз мисля, че от време на време човек е длъжен да се изследва - за свое спокойствие и за това, защото когато човек има семейство трябва да бъде отговорен към себе си и към хората, които разчитат на него.

# 95
Е, добре де, мен ме интересува, къде мога да си наравя такива изследвания? Само в съответното ХЕИ на даден град ли? И до колко резултатите са достоверни? В т.нар. РИОКОЗ ли равят и изследвания не само за ХИВ, а и за Хепатит? И за двете ли се чака 10 минути?

# 96
  • Мнения: 550
гост, може да прочетеш темата, преди да питаш, дала съм линк с кабинетите... там са безплатни и анонимни, само за ХИВ. ако искаш кръвни изследвания може да си ги пуснеш във всяка лаборатория срещу съответната сума.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 478
А някой знае ли как можем да разберем къде се правят тези тестове за съответния град?                                                                                                                                                             Съжалявам сега видях адресите за градовете.А до кога продължава безплатната кампания.

# 98
  • Мнения: 1 029
изследвала съм се няколко пъти.И пак бих се изследвала Peace

# 99
  • Мнения: 550
А до кога продължава безплатната кампания.
кабинетите си функционират целогодишно.

# 100
На мен ми се налага да си правя,заради работата,всеки 2 години(работя в чужбина)...Но ако не се налагаше ,не бих,защото съм с постоянен партньор.Такива изследвания са нужни само,ако имаш допир до чужда кръв или ако често си с различни партньори без презерватив... Hug

# 101
  • Мнения: 2 759
...Такива изследвания са нужни само,ако имаш допир до чужда кръв или ако често си с различни партньори без презерватив...
                  Вярно е, ако не си от хората, които ходят на зъболекар, не даваш кръв за изследвания, не си се татуирал, пробивал и още към милион неща...

# 102
  • Мнения: 363
изследвах се
нямам СПИН

# 103
  • Мнения: 236
Явно е, че СПИН продължава да се смята за "срамна" болест.
Затова и повечето държат да кажат, че нямат "повод" да се иследват, т.е. спят с един партньор.
За съжаление моногамната връзка не е гаранция, че няма да се заразим.

Serpentine, права си, че все още броят на мъжете превишава този на жените.

Броят не регистрираните мъже превишава този на жените. Колко са серопозитивните жение изобщо не се знае. Има цели страни и региони, където жените по религиозни причини не се изследват. Освен това 9 от 10 носители си живеят спокойно без изобщо да подозират този факт.




# 104
  • Мнения: 953
Правих си такова изследване миналата година заради бременността.
Не  правя безразборен секс, така че е излишно да се тествам пак и тази година.

Общи условия

Активация на акаунт