Поради что се срамим ...или "естествено пуйка"

  • 2 033
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Една свинска пържола няма да ме направи по българка.
Както и ако хапна пуйка няма да стана хамериканка.

Аз лично правя сърми от кисело зеле , запечени на фурна.
Паржолата отдавна не ми е супер лукс.

# 31
  • Мнения: 1 897
ansam,   bouquet
По темата.
Според мен битката срещу коледната пуйка, чуждиците,рекламите, въвеждането на еврото... е обречена и в известна степен безмислена.
Надявам се поне след време децата ми(пък и внуците) да знаят не само кой е Хари Потър, но и кой е Хитър Петър, да се чували не само за приключениата на Пипи, но и за Ян Бибиян, не само за Малкия принц, но и  за Андрешко....

Една свинска пържола няма да ме направи по българка.
Както и ако хапна пуйка няма да стана хамериканка.
Peace

# 32
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Какво да кажа, ям нечетен брой постни ястия, ям пуйка, ям и свинка. Реклами не ми въздействат, защото съм с двата крака в тях.
Василиса, смили се  Grinning
От мен да мине.  Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 225
Аз пък знам,че постните ястия са за Бъдни вечер,а на Коледа има традиция да се хапва нещо "хвъркато"-пиле,пуйка,за да ти върви през годината.Така,че пуйка на Коледа си е"ок".
Созопол всъщност е гръцки град,но не мога да си спомня в момента как му е древното име(както и други градчета по българското южно черноморие).
Чужди думи не обичам да употребявам,освен когато се лигавя.
И въпреки,че правя пуйка за Коледа не ме е срам да се нарека българка Mr. Green

# 34
  • Мнения: 742
Аз пък знам,че постните ястия са за Бъдни вечер,а на Коледа има традиция да се хапва нещо "хвъркато"-пиле,пуйка,за да ти върви през годината.Така,че пуйка на Коледа си е"ок".
Созопол всъщност е гръцки град,но не мога да си спомня в момента как му е древното име(както и други градчета по българското южно черноморие).
Чужди думи не обичам да употребявам,освен когато се лигавя.
И въпреки,че правя пуйка за Коледа не ме е срам да се нарека българка Mr. Green

по гръчко време - Аполония Понтика, по римско - Созополис, означава град на спасението  Grinning

# 35
  • Мнения: 2 759
                      За мен унифицирането - в България и не само - много ме дразни. Искам като се събудя някъде да имам усещането за страната, за духа на мястото където се намирам и т.н.т. Еднаквостта ми се струва върха на тъпотията.

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много ми е добре на мен като не спазвам традиции, особено християнските. Не постя, не ям пуйки, когато някой решил, че се ядат, не правя риба за 6.12., но почитам 15.09, 24.05, 01.11 - тези са си съвсем български.

Общи условия

Активация на акаунт