Цветята веч' зимуват,цветарките не спират да умуват...... (19)

  • 21 024
  • 473
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 036
Адриана,
завиждам ти благородно за китайската роза, толкова пъти и сменях мястото,че я сбърках и сега се чуди дали да не ми скрой някой номер.Първо  я нападнаха гадини,после й пожълтяха листата и сега стой без да цъфти - само един голям кол с някой друго листо.

# 76
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Деси не и се коси Ще и тръгнат нови листенца ,а колкото до окапалите това си е нещо нормално като я прибереш вътре Peace

# 77
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Адриана_ поздравления ,  bouquetдано цъфне защото вътре понякога име доста трудно и пъпките преди да цъфната капват Sad
Откакто я имам, не съм й сменяла мястото.
Само веднъж е цъфтяла- през юли и няколко месеца явно беше "заспала" - само на височина растеше. Обещавам да я снимам като цъфне  Flutter

# 78
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Здравейте ,искам да ви попитам някой има ли инфо за Фикус Белиз-вчера бяха го хвърлили и аз си счупих едно клонче,и го натопих в бутилка с вода зада пусне коренчета.Но дали ще се хване  newsm78
 http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php?p=54770

# 79
  • Мнения: 2 085
Фикус се хваща от листо, с клонче не знам дали става Thinking

# 80
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
бучвай го и не го мисли повече ...майка ми захвана един фикус от клонка ...

# 81
  • Варна
  • Мнения: 178
Аз също съм уморила една азалия.Тя беше едно от първите ми цветя и много си я харесвах.Наистина е капризно цвете,но това не означава, че ти няма да успееш katyadjin,стискам палци PeaceИма много препоръки как да я гледаме ,една от тях е, че трябва да се пресади веднага след закупуване ,въпреки че пъпките и цветовете най вероятно ще окапят.Обяснението е : торфената смес, в която пристигат от Холандия  предразполага задържането на вода и от там гниене на корените.Това мнение не е меродавно разбира се Wink

# 82
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета Hug.
Аз да не остана по- назад ,уморила съм една азалия  bowuu.
Сега се очертава да уморя всичките си сакъзчета и мушкатото  ooooh!...
Откакто са на топло, жълтеят ли жълтеят, тази сутрин ги окастрих.
Здравейте ,искам да ви попитам някой има ли инфо за Фикус Белиз-вчера бяха го хвърлили и аз си счупих едно клонче,и го натопих в бутилка с вода зада пусне коренчета.Но дали ще се хване  newsm78
 http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php?p=54770
Аз го имам този фикус, опитах се да го размножа, но не се получи.
Есенно -зимния сезон е период за почивка и като че ли по -трудно се захващат нови цветя /е ,поне при мен е така/.
Нищо не пречи да пробваш Peace.

# 83
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз също съм уморила една азалия.Тя беше едно от първите ми цветя и много си я харесвах.Наистина е капризно цвете,но това не означава, че ти няма да успееш katyadjin,стискам палци PeaceИма много препоръки как да я гледаме ,една от тях е, че трябва да се пресади веднага след закупуване ,въпреки че пъпките и цветовете най вероятно ще окапят.Обяснението е : торфената смес, в която пристигат от Холандия  предразполага задържането на вода и от там гниене на корените.Това мнение не е меродавно разбира се Wink
аз вече не съм на това мнение ,досега като ги пресаждах винаги загиваха ,,но тези двечките дето ги купих сега ги оставих да се аклиматизират в тяхната си саксийка ,ако отцелеят до пролетта тогава ще ги пресадя и без това този сезон е най подходящ Peace

# 84
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Добре де.. вчера ходих да й търся кисела почва и там продавачката каза че след като мине цъфтежа тогава ще пресаждам.. било рано сега! newsm78

# 85
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
А като търси кисела почва ,намери ли newsm78
За азалийте подходяща почва е също тази под иглолистните дървета

# 86
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
....Обяснението е : торфената смес, в която пристигат от Холандия  предразполага задържането на вода и от там гниене на корените.Това мнение не е меродавно разбира се Wink

торфът не задържа вода, а директно изтича.
цвете не се гледа в торф, защото е беден на минерални вещества и цветето няма как да се храни нормално.
използва се за транспортиране, защото е лек и не задържа вода Peace

и аз имам уморена азалия, пресъхнала Confused

# 87
  • Мнения: 3 622
За азалийте подходяща почва е също тази под иглолистните дървета

За първи път чувам  Thinking

# 88
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
За азалийте подходяща почва е също тази под иглолистните дървета

За първи път чувам  Thinking
Ето 
Грижи: Азалията изисква хладно (16-17°), но светло място, запазено от преките слънчеви лъчи, редовно оросяване и подхранване. Почвата трябва да бъде с кисела реакция – рН 4 - 4,5, предпочита иглолистна или торф. Младите растения се пресаждат всяка година, а по-старите – на 2 – 3 години, в ниски и широки съдове.
 

# 89
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
о да! Намерих на същата цена е като другата лев и нещо! Peace

Общи условия

Активация на акаунт