Натровените дечица...

  • 4 104
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ужас..сега разбирам за това!!! ooooh! ooooh!

Такава безотговорност!!!Трябва да си понесат наказанията за това,което се е случило и дисциплинарно уволнение ще им е малко.Те за какво са там,нали това е съществото на работата им да ги ГЛЕДАТ !!!!
Всичките учителки,лели,директорка и целият персонал е абсолютно небрежен и нагъл.Естествено ,че ще търсят да обвинят децата.Не бой за такива,ами направо ....нямам думи!!
Ще реват за заплати те,на какво отгоре??? #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 31
  • Мнения: 8 917
Да те хване страх какво може да се случи на дечицата докато са под "грижи на педагози" Shocked ooooh!

# 32
  • Мнения: 3 621
Това е поредното доказателство, че и в училище и в детските градини никои не обръща внимание на децата и те се гледат самички. Звучи невероятно 14 деца да пият хапчета и нито лелката нито учителката да не са разбрали .... за мене това си е ПРЕСТЪПНА НЕБРЕЖНОСТ
Добре че дечицата са добре , а представяте ли си ако някое дете имаше някаква алергия или нещо друго .... УЖАС, 

# 33
  • Мнения: 547
Това за мен е абсолютно безотговорно, потресена съм.
Уволнението е най-малкото нещо, което би трябвало да им се случи.

# 34
  • Мнения: 639
По новините казаха, че са пили таблетки нифидипин, а не лексотан  Shocked

# 35
  • Мнения: 611
По новините казаха, че са пили таблетки нифидипин, а не лексотан  Shocked
Той не е ли също толова опасен, колкото Лексотана newsm78,

# 36
  • Мнения: 1 227
Няма значение какво е било лекарството. Факт е, че са го изпили в градината Shocked и толкова много дечица са натровени...Не мога да си обясня къде е бил персоналът на детската...

# 37
  • Русе
  • Мнения: 2 354
И после - искат по големи заплати!!!
Пак същото нищо ще правят и за 600 лв, и за 800 лв

По новините чух Нифидипин И Лексотан  Shocked
Предствям си родителите в какъв шок са....

# 38
  • Мнения: 2 531
Лексотана специално е със зелена рецепта , исписва се поименно , така че може да се докаже дали някой от персонала взима такива лекарства , също и дали в някое от семействата на децата се изписват такива! Нифедипина пък се реимбурсира от касата, т.е. ако някой го приема то най вероятно има рецептурна книжка с лекарство изписано на негово име! Дано има кой да се постарае да раследва случая!

# 39
  • Мнения: 4 401
като прочета такова нещо и ме свива стомах  Tired
докато няма виновни и НАКАЗАНИ все ще се появяват такива работи #Cussing out

# 40
  • Мнения: 306
Аз лично съм потресена, нямам думи! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

# 41
  • Мнения: 4 371
Съгласна съм с повечето постове по горе, но родителите са също толкова виновни! Родителите, които са длъжни да гледат децата си не могат през цялото време да ги следят какво правят, камо ли хора, на които са поверени толкова много деца...Да не говорим, че лекарства не трябва да се оставят на места, достъпни за деца  Naughty
И двете страни са еднакво виновни!
Ти нещо не си добре! 
Оставям си детето в градината и знам, че там ще бъде гледано не по-лошо от колкото у дома!
Каква вина имат родителите в случая, че децата са се докопали до нечии лекарства?!

# 42
  • Мнения: 1 479
Изумена сьм!Чакам с нетьрпение какво ще докаже полицията,АКО СИ СВЬРШИ ДОБРЕ РАБОТАТА!Надявам се и родителите да не оставят така нещата.Дай боже да се оправят децата! fight

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Този случай е ужасен и слава Богу, че не е завършил за някое от децата с трагичен край! Аз лично не бих си мислила, че детето ми е "добре" ако се намира в болнично заведение, на системи! Особено ако съм го оставила на грижите на професионалисти. Нямам думи!
Персоналът трябва да бъде подведен под съдебна отговорност, да се установи точно какво е станало и чия е вината - абсолютно не може да бъдат оставени тези хора без наказание за действията или бездействията си! Най-малкото в случая е уволнението, което трябва да последва! Родителите в случая нямат никаква вина - след прага на детската градина / яслите - отговорността е изцяло на персонала вътре! Да не говорим, че не е възможно 14 (!?!?!?) деца да изпият лекарства и ако персоналът си е на мястото, да не ги забележи!
Относно стачката и заплатите на учителите - независимо каква заплата получават, те трябва да си вършат работата съвестно и професионално! В тяхната работа извинения от рода на "толкова ми плащат, за толкова работя" въобще нямат място (то не че другаде имат, но това е друга тема). ОБАЧЕ - този (и не само този) случай е показателен за това какво е нивото на голяма част от хората, които работят в тази сфера! Затова според мен заплатите там трябва да бъдат чувствително увеличени - за да се привлекат качествени хора, а "некачествените" да отпаднат!

# 44
  • Мнения: 3 092
Такава тема има и в Клюкарника и там постоянно това се повтаря - че учителите не могат да не са видели и е така.
Да правим общи обощения за заплатите им е пресилено все пак става дума за конкретно място и определени хора , който не са си били на мястото.
Има хора с три пъти по-високи заплати , който също не си вършат работата.
Само не ме разбирайте погрешно - никого не защитавам ! Naughty
Много ми е притеснено за децата ! Tired
Страхувам се и за моето дете ...
Дано не се случват повече такива неща! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт