Натровените дечица...

  • 4 102
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 262
не разбирам как 14 деца ще се скупчат на едно място и никой няма да забележи суматохата???????

# 61
  • Мнения: 3 069
Това е застрашаване на живота на малки деца и то напълно съзнателно.
Трябва незабавно да се уволни целия персонал.
Има достатъчни професионалисти които да ги сменят!!!
После нека някой да ме пита защо съм против чслите и детската градина.Никой не може да гледа децата ни по-добре от нас самите.

# 62
Последното, което чух по темата от новините днес е, че опаковките са намерени в контейнер до детската градина. В това, ако нямат пръст възрастен, кой тогава? Директорката обяснява, че родителите били отговорни да проверяват багажа на децата си и да не носят опасни неща и предмети в детските градини. Добре, може и да има евентуална родителска вина, но къде са учителите в такъв случай. Независимо дали някое дете ги е донесло, възпитателите са там, за да предотвратяват точно такива ситуации.
Персоналът не е за съд, а за затвор. Как така ще им пържат мозъите. Докаже ли се това учителски замисъл за спокойна работа, то трябва не просто да се понесе административно наказание, а да се уволнят виновните без право на работа с деца доживот. Също така, смятам, че правителството трябва да назначи на определен период –3, 5 години- от време задължителни тестове при психолози за определяне на възможността от човек да практикува тази професия. Тези хора възпитават деца, грижат се за деца и трябва да отговарят на високи изисквания и критерии.
Майка ми е детска учителка и разбирам колко е трудно с 20 деца на едно място, но те са избрали тази професия и трябва да я практикуват безупречно и без своеволия.

# 63
  • Мнения: 1 479
не разбирам как 14 деца ще се скупчат на едно място и никой няма да забележи суматохата???????
Защото и аз? #Crazy

# 64
  • Мнения: 83
Най гадното е,че като ги снимат или ги питат за случелото се,те дори не изглеждат притеснени,Боже какво стана с тия учители само за стачка ли са толкова постоянни и отговорни?
Та това са 14 малки дечица,който не могат и връзките на обувките си да вържат.
Нямам думи Naughty

# 65
  • Мнения: 3 092
да кажа че съм потресена е малко . Shocked
Писах вече по темата , но все повече ме е страх за детето ми и не само за него.
Колко е "прекрасна" цялата ситуация - с 200лв.майчинство - гледайте си децата както намерите  за добре ...насърчаване на раждаемост и какво ли не . #Cussing out
И освен потресена съм и бясна , защото знам че този случай ще се забрави както е ставало до сега.
Моля се да не съм права!  Praynig

# 66
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Лексотан Shocked за детска градина ли става въпрос или за нарко комуна newsm78
Още една причина да съм категорично против детски заведения(градини, ясли),защото на никой не му пука, за моето дете!!!

# 67
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Това е застрашаване на живота на малки деца и то напълно съзнателно.
Трябва незабавно да се уволни целия персонал.
Има достатъчни професионалисти които да ги сменят!!!
После нека някой да ме пита защо съм против чслите и детската градина.Никой не може да гледа децата ни по-добре от нас самите.
  bouquet

# 68
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Родителите са достатъчно разумни, за да преценят какво да направят.
В тази тема има доста крайни мнения, писани от хора, които са бегло запознати със ситуацията и с явни наклонности към казармено мислене.

Нека първо полицията си свърши работата.

Къде ви е благородният и справедлив, коледен дух?

# 69
  • Мнения: 3 069
Родителите са достатъчно разумни, за да преценят какво да направят.
В тази тема има доста крайни мнения, писани от хора, които са бегло запознати със ситуацията и с явни наклонности към казармено мислене.

Нека първо полицията си свърши работата.

Къде ви е благородният и справедлив, коледен дух?


Ако твоето дете е сред тези 14 дали щеше да се позоваваш на благородният и справедлив коледен дух??
Всеки в този форум има право на мнение, дори и да е различно от това на модератора!

Едно от децата е проговорило и е казало, че Гого бил намерил хапчетата в чекмеджето.Не мисля, че едно дете на 4 години ще занесе лекарствата в градината.Смешно е!Полицията е намерила опаковките в контейнера, което означава, че някой от персонала се е усетил и ги е изхвърлил.Децата не са излизали навън за кажат, че те са ги изхвърлили.
Това означава, че преднамерено са се опитали да укрият улики!Това е професионалния ми коментар!

# 70
  • софия
  • Мнения: 25 465
не разбирам как 14 деца ще се скупчат на едно място и никой няма да забележи суматохата???????
Защото и аз? #Crazy

И аз не го разбирам. Освен това съм ужасно възмутена от коментара на една от учителките, която била казала, че не можела да контролира всичките деца  #Cussing out(така поне е предадено в медиите). Та питам аз: Като не можеш да ги контролираш какво правиш там? Взимай си шапката и бягай. И тук не говорим за 1-2 деца. #Cussing out Заплатите им били малки...

# 71
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако твоето дете е сред тези 14 дали щеше да се позоваваш на благородният и справедлив коледен дух??

Да предположим, че едно от пострадалите деца ми е много близко.
Това ще промени ли начинът по който виждаш написаното от мен?

Да предположим, че родителите на тези деца имат ясна идея какво и защо правят и им е важно да се разбере дали и коя учителка е пила тези медикаменти, както и дали в крайна сметка наистина е разбрала какво е станало и не ги е уведомила, преди да се впуснат във вендета срещу целият (както почетох тук) персонал на градината (което често казано поне за мен е абсолютно неразбираема идея).

В противен случай се връщаме в средновековието.

# 72
  • Мнения: 10
predi da se sipqt obvineniq neka vseki se zamisli ima li ideq kakvo nosi malkoto 4ove4e v jdob4etata si,kogato otiva na gradina.
imala sym slu4aj da izprazvam cyl jdob s drebni moneti ot po 1-2 stotinki ot pantalonkite na edno malkoangel4e.
ami ako ne go vidq?!i to sloji ne6to v ustata si?
za6toto osven nego nabljudavam o6te 26 deca?
povqrvajte-2 4ifta o4i ne sa dostaty4ni za nabljudenie na 27 de4ica i to za 8 4asa neprekysnato.
povqrvajte,4e nqma normalen u4itel,kojto da dade hap4eta na decata,za da sa spokojni.
na priemajte ne6tata taka ednostranno.

# 73
  • Мнения: 3 069
nizamova, лично аз не съм казала, че са давани лекарства на децата от възпитателите или от който и да е от персонала.Казвам, че са оставени на място което е достъпно за децата а това е недопустимо.
Reza, не, това няма да промени начина по който приемам поста ти.Не може да се говори за Коледен дух и благородство при положение, че някои хора не са си свършили работата и застраши;и волно или неволно човешки живот.
Самия факт, че празните опаковки са изхвърлени в контейнера, говори че някой се е усетил и прикрива улика.Това е наказуемо по НК.А след като се е стигнало до криене на улика, това вече е умишлена заплаха за децата, защото ако са взели повече хапчета можем да си представим какъв ще е края.Само защото няма жертви не означава, че не трябва да има наказани.

В БГ трябва да се вземат драконовски мерки за подобни ситуации...а и не само за това но няма да е по темата. 

# 74
  • софия
  • Мнения: 25 465
Преди малко имаше репортаж по НТ. Учителката била на смяна е било дисциплинарно наказвана 2 пъти и местена от група в група  #Crazy В нейнте смени, майки са заварвали децата да спят завити през глава, защото "не можела да ходи да отвива главите на 30 деца". Извивала е ръка на момиченце. Като наказание.
nizamova, случайно не сте ли на смени по 4 часа? Щом не можете да видите 14 деца какво правят, явно и очен лекар няма да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт