за колко време организмът неутрализира 1 цигара?

  • 19 792
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ами това е ... интересува ме за колко време организмът неутрализира  1 цигара , след колко време вече няма вредни вещества в организма.Опитах да намеря инфо по въпроса в мрежата но не успях,ако някой знае ще съм му много благодарна...
Чудя се понякога на подобни въпроси ... Чак тема във форум да отвориш за подобни неща, без конкретно да обясниш защо newsm78, ама бременна ли си, кърмиш ли , за какво иде реч...или просто така щото ти се пита  Thinking

# 16
# 17
  • Мнения: 622
Ами това е ... интересува ме за колко време организмът неутрализира  1 цигара , след колко време вече няма вредни вещества в организма.Опитах да намеря инфо по въпроса в мрежата но не успях,ако някой знае ще съм му много благодарна...
Чудя се понякога на подобни въпроси ... Чак тема във форум да отвориш за подобни неща, без конкретно да обясниш защо newsm78, ама бременна ли си, кърмиш ли , за какво иде реч...или просто така щото ти се пита  Thinking
Права си, а ние само можем да гадаем.
И все пак да си кажа според мен кърмене и пушене е просто абсолютно изключено! Ако за това става въпрос не си мисли,че като изпушиш една цигара след 3 часа си чиста и можеш пак да си кърмиш без вреда за бебо. Naughty

# 18
  • Мнения: 982
.
Ако питаш, защото кърмиш..........това е поредния повод за мен да се посмея от сърце.

Иска ти се hahaha.Толкова си озлобена към кърмещите жени,че постоянно търсиш поводи да се ....хмм,посмееш от сърце! Outta Joint


Това,което знам по въпроса е написаното от secretgarden.Трябва да си по-конкретна,анабел.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Въпросът ти е твърде общ. А общият отговор е: никога. (Страстен пушач съм. Осъзнаването не ме е спряло). Но докато бях бременна не пушех, като родих започнах отново - не съм кърмила, обаче. Имам право да вредя на себе си - поне по идея - но какво право бих могла да имам да тровя детето си? Ако въпросът е за чифтосване на бременност и пушене... по-добре недей. Ако е за кърмене и пушене - категорично недей. Някои от по-отровните съставки на цигарите са достатъчно големи, за да преминат през плацентата, но в кърмата чудесно си се настаняват. Ако смяташ да пушиш, по-добре не кърми.

# 20
  • Мнения: 11 004
Ако питаш заради кърмене - чувала съм, че 40-45 минути след изпушването на 1 цигара, може да се кърми. Но зависи колко пушиш на ден. И цигареният дим е по-вреден, вярно е.

# 21
  • Мнения: 1 029
аз пуша по кутия и половина на ден (това от 10 год.) за съжаление без да съм специалист ми е ясно, че никога белия ми дроб няма да е като белия дроб на непушач SadАз също съм чувала че за няколко години след спиране на цигарите дробовете се изчистват, но пък от друга страна знам че в тях има и тежки метали- кадмийй и разни други, които никога не се зчистват.Не знам и на мен ми интересна темата и с удоволствие ще я следя


# 22
И на мен ми се струва, че искш да се позабавляваш.
Говорила съм за това с лекар. Неговото мнение е, че по време на бременност не толкова никотина влияе на бебето, колкото бензолите които поглъщаш чрез дима. Но не повече от 3-4 цигари на ден можеш да си позволиш.
При кърменето е почти същото. Никотинът се разтваря в кръвта на 30-40 секунда и се изчиства от организма след 4 часа. Това, обаче, са данни за 1 цигара, не една кутия. Първите месеци разбира се, няма как да съчетаеш кърмене и пушене, но когато преминеш на две кърмения, можело да си позволиш по 1-2 цигари след кърмене.
Стига да искаш да го правиш и да не можеш да живееш без цигарки някой и друг месец.
Аз пропуших и съответно спрях да кърмя дъщеря си, но тя вечебеше на 1година и 2месеца.
Всеки сам прави своя избор.

# 23
# 24
  • Мнения: 911
хелта , има такова нещо разбира се ---  не може цял живот да носиш отровата от една цигара Laughing  нали все някога тя се изчиства Simple Smile въпросът е кога и е към тези които знаят конкретно...

Или тука, или в кърмаческия си имаше тема за тютюнопушенето и кърменето. Пишеше, че стойностите на никотина в кръвта на майката намаляват на половина 90 мин. след изпушване на една цигара.
Обаче.
Нищо не се знае по въпроса за разните му там канцерогенни и радиоактивни, и други гадости.
Сам по себе си никотинът е по-малкия проблем.

# 25
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
До колкото знам за 8 часа, но не мога да твърдя, че мнението ми е експетно

Общи условия

Активация на акаунт