Разширявате ли дупките на бибероните? как? кога?

  • 5 745
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз се мъчих да саморазширявам на чико физиологичните, след като дадох луди пари за биберони бастисани и хвурлени си купих шишета камера - шише с биберон на половината цена на чиковските биберони и въпроса бе решен генерално Sunglasses

# 16
  • София
  • Мнения: 8 283
Цитат на: Gutnik
Привет мами, от няколко дни ми се струва, че дупката е доста тясна и това я изнервя. Пробвах с биберон номер 2 на авент, но с неговите две дупки се дави...Вие как процедирате? Разширявате ли дупките? Кога? Как? Grinning  Grinning  Grinning


Ние много се олиавахме и с 1-цата и с 2-ката само дето с 2ката ставаше малко по-бързо. На 2 м. бебока отказа бибите Avent (само водата пире с тях) и сложихме на шишетата Avent  каучукови Chicco биберони - 1 дупка 2 капки (0-4 м) сега са ни ок оливаме се съвсем малко.
Пробвах и с Avent с 3 позиции, но се олива с тях нищ, че пише за след 3 м.
И ние пием мляко AR

# 17
  • София
  • Мнения: 771
Цитат на: Gutnik
Привет мами, от няколко дни ми се струва, че дупката е доста тясна и това я изнервя. Пробвах с биберон номер 2 на авент, но с неговите две дупки се дави...Вие как процедирате? Разширявате ли дупките? Кога? Как? Grinning  Grinning  Grinning


По-добре не режи бибероните, може да се съсипят съвсем, а вземи друга марка, с различна форма, детето ще си избере само биберон, който му харесва. И аз имах в началото само Авент, но никакъв размер не пасваше. Единицата беше малка, с чертичките се оливаше. Взех на NUK и край с проблемите.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 99
Цитат на: Туфи
Цитат на: Gutnik
.Вие как процедирате? Разширявате ли дупките? Кога? Как? Grinning  Grinning  Grinning

Дъщеря ми беше на мляко AR-т.е. за рефлукса. Това мляко е по-гъсто и наистина трудно се справяше детето с нормалните дупки. Имахме шишета на Др. Браун, и купихме от бибероните, които са с три степени за хранене(според завъртането на биберона той пуска малко, средно и много). Бях много доволна. Не се е стигало до разширяване на дупките с игла и прочие. Нeзная дали Авент предлагат подобен тип биберони.

Да.Авент имат 3-позиционни биберони

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние сме на № 2 биберон (тези с чертичката) физиологична на чико. Не всеки път иска да хапва с нея затова си пазя и №1 и когато давам само мляко, което е по-редичко давам с нея. За съвсем гъстите пюрета (понеже понякога не ги иска с лъжица) пък пробих една на авент като я цепнах точно като №2 само че с по-голяма цепка и давам както се дава с №2 (вертикално,хоризонтално, диагонал).

# 20
  • Мнения: 1 320
Аз пък го цепнах, бибата е от анатомичните на НУК и за млякото и с голам отвор не му харесва , защото тече бавно. Така , че стерилизирах едно бръснарско ножче и .... 2 чертички на кръст Grinning .
С баткото имах подобен биберон с кръстообразен отвор , но не беше анатомечен ,..  то и малкото не признава други. Rolling Eyes

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ние също ползвахме на Авет с три отвора.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
В началото купувах по големи, но и най големите не ми вършат работа за някой по гъсти сокчета и ги разширявам с игла без да я сгорещявам понеже ми казаха, че така се деформирал биберона. Става и с ножичка или шило, с каквото имам общо взето и малко по малко пробвам колко минава докато улуча подходящия размер дупка. И затова има няколко шишета за различни неща според дупката, едното за мляко, другото за купешко сокче, 3 за домашно сокче, защото те са по водни пък и оцветяват бибата, и други за мляко със плодово пюре.

# 23
  • Мнения: X
Когато Ния стана на 7м. купих шишета на Камера /ако имаше някои по-евтини, тях щях да купя/, бибероните им са по 60ст.  взех няколко, рязах на воля, докато докарам подходящия размер и готово  Laughing Много ми е странно как някои деца до годинка пият от  едва църцорещите единици на Авент  Crazy В крайна сметка, щом детето иска по-широка дупка взимай и толкоз. За няколко храненета ще свикне, все пак и на теб да ти сменят лъжицата и на теб ще ти трябва малко време да свикнеш  Grinning

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Когато Ния стана на 7м. купих шишета на Камера /ако имаше някои по-евтини, тях щях да купя/, бибероните им са по 60ст.  взех няколко, рязах на воля, докато докарам подходящия размер и готово  Laughing

ха-ха-ха и аз бях така преди близо 8г. Обаче сега съм вече спец и без да меря - режа до кръста  Laughing Laughing Laughing

Това с църцоренето и пиенето на 1г. дете и не мен ми е странно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт