Поредна тема на норвежките мами

  • 10 791
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Мацки така значи  Hug Как да сметна кроните в левове(или още по-добре в евро)? Аз ги умножавам по 0.24 че някъде толкова беше курсът лятото ама не знам дали е правилно.
norah, благодаря ти за цифрите. Аз в сайта на университета гледах че наемът на общежитието е между 2000 и 3000, което ако го смятам правилно по моя метод, е съвсем приемлив наем(имам база за сравнение наемите в Германия) Какъв е този студентски заем?
Ти доволна ли си от обучението в университета?Какви са ти наблюденията върху качеството на образованието, преподаването, отношението на преподавателите към студентите и т.н? Разбира се най-важното шансовете за реализация - предполагам че работодателите предпочитат завършили в Норвегия или им е все тая къде си завършил?
Marjo, благодаря и на теб за отзивчивостта и бързия отговор Grinning
Така, за днес спирам с въпросите и дано не ви досаждам.Поздрави от България!

# 31
  • Мнения: 1 062
Добро утро Laughing Спите, а? Ама аз ще работя Sad а половинката има рожден ден днес.
bob4enka , Осло вече е украсено, и вечер като се прибирам е много красиво. И голяма елха има на Сторторгет......
Morning Star , привет  bouquet 1 лев е между 4/5 крони Laughing Аз за университета не мога да ти помогна, но наистина работодателите предпочитат тяхното си образование, дори да е някакъв курс Laughing
norah, и на мен Постбанкен ми взема 30 крони за превода......
Приятен ден на всички от мен

# 32
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Роси, да ти е жив и здрав Кристиан, да се обичате истински и да се радвате на детски глъч  Hug Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 119
Привет и от мен ! Grinning

Morning star , здравей и добре дошла ! Grinning

Здравей Росе,да ти е жив и здрав мъжа ,много да те обича и слуша !

При нас времето е супер,слънчево и сигурно е 15 градуса  Sunglasses,така,че тръгваме на разходка  Party
Весел е приятен ден на всички ! Heart Eyes

# 34
  • Мнения: X
момичета, не обърквайте Morning star със заема
студенстки заем се дава само, ако имаш перменентно разрешително за престой
нейният случай не е такъв, доколкото разбирам

# 35
Mnogo blagodaria za pojelaniata  bouquet Shte mu predam dovechera.
Joel, tuk moje i ako si vremenno prebivavasht, no si prava che tia ne otgovaria na usloviata Hug
http://www.lanekassen.no/templates/Page____5564.aspx
Pri nas imashe slanchitse, ama se skri Sad Sutrinta obache mi zapochna gadno. Sled Ullevål kabelite za tramvaia biaha zaledeni i ne dostigashe dostatachno tok ( pone tova ni obiasni vatmana), ta beshe kara-spre, kara-spre, na intimno osvetlenie :lol:Tochno predi Forskningsparken spraia i obiasni, che ne viarva che shte izkachi halma, i nie triabva da slezem i da varvim. E, toi go izkachi, ama nie triabvashe da hodim 2 spirki po leda #Cussing out Dobre pone, che dnes e spokoino.

# 36
  • Мнения: 13
Ей супер сте! Много ми помогнахте и сега имам някаква представа с какви пари трябва да разполагам, за да уча в Норвегия. Изчислих ги около 750-800 евро, което ме устройва като цяло. Естествено ако си намеря някаква почасова работа ще е най-добре но това зависи както от времето което ще ми остава извън учебните занимания така и от предлагането на работни места така че не разчитам много на това.

# 37
  • Мнения: 1 062
Morning Star, ако искаш наистина да дразниш някого научи тази песничка Mr. Green http://www.youtube.com/results?search_query=jeg+kan+en+sang+som+ … g+p%C3%A5+nervene
качеството и изпълнението са лоши, ама като научиш текста, започваш с нормален глас и за всяко повторение отиваш един тон по нагоре, до съвсем пискливо Laughing вярно е много дразнещо Joy

# 38
  • Мнения: 13
Лелееее ако почна и тва да пея мисля че ще ме вкарат в газова камера  Joy

# 39
  • Мнения: 3 674
Мишел ..браво за новата тема  Hug

Момичета влезнах само да ви кажа че заминавам за БГ...и ще пиша като се върна!  Wink

Приятно ви писане...аз отивам да стягам багажите. Hug

До скоро!  bouquet

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 19:41 от redwine

# 40
  • Мнения: 1 062
   redwine, приятно пътуване, приятно изкарване и да не забравиш да пийнеш и заради нас домашно винце Joy

# 41
  • България
  • Мнения: 1 090
Ох,днес моят Кристиан е болен,сега пиша едва..
Първо:
Роси,честит ти рожденник  bouquet  bouquet  bouquet,да ти е жив и здрав и много да те слуша!!!Да си изкарате весело днес!!  party023 Gift

За студентския заем..може и така да е newsm78,на мен ми отпуснаха,но аз имам норвежки паспорт.
Иначе нивото на обучение не е кой знае какво Wink,аз бях "пей сърце",много на лекции не съм ходила,но минах всички изпити без проблем,абе такива сме българите Mr. Green,след зубренето в езикова,тук беше фасулска работа.. Joy

Морнинг стар,може и да са по- ниски наемите,зависи дали живее6 сама или с други,аз  не си падам много по колективните работи,но като на4ало може да опита6 Wink
Освен това в университета са били много добре настроени към мен вси4ки,нямам оплаквания,но те оставят малко на самотек,сега малко позатегнаха де, със задължителните семестриални,но преди няма6е такива Winkи е много готин университета,нова сграда ,целия покрив е от стъкло Grinning

Redwine,не ни забравяи сега като си иде6 в родината HugПриятно пътуване  bouquet





Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 20:16 от norah

# 42
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
винска - приятно изкарване ,да мезнеш и за наше здраве  Joy Joy

# 43
  • Мнения: 250
Роси,честит ти рожденик.  bouquet.Питам за осигуровките в Норге. За Бг ги знам.

# 44
  • Мнения: 250
Има ли сайт,за да провери докато е там.Той няма свободно време за да отиде,лично да провери Sick.

Общи условия

Активация на акаунт