Юлче, хайде като на игра да подредим пъстра коледна елха!

  • 15 897
  • 275
  •   1
Отговори
# 30
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Здравейте всички  Hug
Честит имен ден на патерици, на всички, които празнуваха вчера. Пожелавам много здраве и името да им носи много късмет!  bouquet
Криско и баща му вчера украсиха нашата елха, която сега благоразумно е вдигната на високо, не само заради Малките Бързи Пръсти, но и заради котарака, който умира да дъвче тия изкуствени клони..
Подаръци още не съм купувала. Само за тържеството в яслата. Криско като го питам какво иска да му донесе Дядо Мраз - и той ми казва "джип", но аз не съм много сигурна че точна това му е желанието. От лелята в яслата разбрах, че момчето, с което Криско най-много общува искал джип и непрекъснато го повтарял, та нашия чул-недочул и той сега джип иска..Аз мислех да му взимам ето това http://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=2517, а баща му му харесал някакъв радиоуправляем джип.. Кристиян много обича да разглежда книжки, да му чета..Разнася си книгите непрекъснато напред назад..Обаче няма търпение да му чета дълга приказка..Най-любимите му играчки обаче са парцала за бърсане на под, метлата и лопатата..Големи кавги стават в къщи заради това..Обича да чисти детето, но и на мен взе да ми писва да гледам този парцал постоянно да се метлее в някоя стая..По едно време доста се бях замислила, да му купя  ето това http://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=1025 за подарък.. Laughing
И малко да се оплача - от няколко дни е голямо чудо в къщи..за всичко е НЕ, с 300 зора правим каквото и да било..за най-обикновени дейности хвърлям два пъти повече усилия..Снощи чак се разревах от безсилие и от неумението ми да се справя с едно 2 год. дете..Установих че не става со кротце, не става и со кютек  Laughing (плесване по дупето).. И кажете ми как да го накарам да разбере, че не трябва да удря за щяло и нещяло.. предполагам че като го плескам аз по дупето не съм добър пример за небиене.. Tired приемам всякакви предложения..Дали ако спра да обръщам внимание на това че ме плясва да речем ще има ефект, защото сега при всеки удар от негова страна аз започвам една тирада..Проси си внимание с това явно..
И за още нещо искам да попитам (извинете ме за дългия постинг, но ме налегна "вдъхновението"): Приятелчето от яслата на Криско му казало "Ей, глупак"..което Криско произнася като "Ей, пак.." Та аз му казвам ,че не се говори така, защото и той и Боби са умни деца, че ако го каже на друго детенце на него ще му стане мъчно и ще се разплаче..Опитвам се по всякакъв начин да го накарам да не казва Ей, пак..Та как се справяте или как мислите да се справяте, като се сблъскате с донесени некрасиви думички от вън и тяхното използване?..В интерес на истината, Криско едва ли вдява, какво точно е глупак, защото винаги го казва през смях и едно лукаво такова..но все пак, не ми е приятно..

# 31
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
 Izida, ще си споделя само опита на майка Flutter. Относно инатът (не прави това! а детето го прави),положението в къщи е следното - Любо е строгият, който си позволява шамарчета по дупето и повишаване на тона, а аз съм либералната -дето не се кара, а говори и обяснява. Е, фактите говорят, че таткото е всял респект и Оги го слуша, а при мама се пуска хитрата усмивка и се демонстрират оглушки.  Flutter От една седмица и аз съм строга, за съжаление - с повечко от колкото ми се иска шамарчета по дупето.  Обаче и промяната, дето я очаквам, вече е на лице. Строга, справедлива и нещата си влизат по места Heart Eyes. Сега само със строг тон и вече Оги демонстрира послушание.
Всъщност, в този си аспект, шамаросването на дупето не е лош вариант, имайки предвид, че децата имат нужда от сяни правила, за да растат щастливи. Помня, че още докато учех, ни се обясняваше тънката линия между либералния подход, така че да стимулираш само позитивното развитие, и строгото отношение. Помня, че "бе доказано", че едно дете, когато расте с правила, със съзнанието, че за всяко провинение съотвества и наказание, че всеки в семейството е длъжен да спазва правилата на дома и на социума...тогава детето расте щастливо, защото е наясно с околната среда. И обратното, когато детето види, че "му минава номера", че е наясно и може да се налага, когато реши - то това не води до добро възпитание  Confused
Та, цялата тази тирада можеше да се замести с думите "шамаросвай"  Joy Joy Joy, ама нямах това предвид.


Относно думичките, които се казват, а не трябва да се казват...тепърва ще преживеем "цялата гама" на обидите, псувните, грозните епитети, но мисля, че (поне за Оги, за Криско незная как е) му е рано да му подчертавам, че прави грешка като ги говори. Аз на този етап ги "пропускам", за да не му правят впечатление. Не, че преди 3 часа не ми каза "Ай марш!" hahaha, ама прадядо му на това го беше научил, докато чакаха да му платя таксата за ясла. Whistling


Относно играчките, аз водя Оги в Център Пумпелина. Там имат страхотно магазинче, в което продават много и разнообразни дървени играчки. За момента съм купила и на двамцата ми синковци по 1 играчка и съм много доволна. Замислям се от там да са и коледните подаръци.

Светлеее  Hug , радвам се, че отново си на линия.

Бубка, да те питам, в Белгия виждала ли си да се продават гумирани дрешки? Такива комплекти, дето са от гащеризон и дълго якенце, та като си облечеш детето, даже и в локва да седне - да не се намокри?
Ако има - може ли да ми споделиш и цени  Blush.

Вени, доста страховита случка ви се е случила  Tired, дано да не се е стресирало детето.

Както спомена Вилката - А ЗАЩО НЕ СИ СПРЕТНЕМ ЕДНО ПАРТИ?

Примерно другата събота??? Да ангажираме някое клубче, да вземем по 1 подарък и да си направим веселото

# 32
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Аз съм за среща, още повече че Криско отказа обедния сън за сега..Но ако е другата събота, аз няма да мога да дойда, защото тогава се работи..
Гале, лошото е че в къщи аз трябва да го играя и лошото ченге. Иво не може даже да му се скара като хората..е, понякога и на него му писва и повишава тон и има ефект, но като цяло аз съм "плашилото" в къщи..не че винаги има ефект де..

# 33
  • София
  • Мнения: 6 260
Да, Гале, следващата събота наистина не е много подходяща, защото е официален работен ден и май всички "работещи майки" сме на работа.  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 529
среща, среща, среща!!!!
И аз съм навита! Давайте тогава прдложение за друг удобен ден - аз съм безделница и ще съм на разположение (с двете девойки, разбира се) по всяко време!

А и аз съм плашилото в къщи... и ме слуша на 90%, а тати е либералния - него го слуша по-малко Laughing

# 35
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
 Confused опа, грешка тогава за другата събота... А НЕДЕЛЯТА?  Flutter

# 36
  • София
  • Мнения: 529
Лио, нещо такова ли търсиш? От този сайт една мама прави периодично общи поръчки. Аз съм супер доволна  от нещата. които вече пристигнаха http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233187.380

А пролетта бях виждала нещо подобно в ТСМ склада на Ильо Войвода, но бяха доста големи за Ида и не взех. А цените бяха 10-12 лв. Сега нямам идея какво има там... нали нещо тези стоки позачезнаха

# 37
  • Мнения: 496
Такаа, как сте ме подгонили само  Laughing  Hug Hug

Вени, хич не го включвам вече, мила това Кю  Rolling Eyes Използвам само Скайп-а, там ника ми е abalone_82, ако искаш се включи ще се радвам да си початваме чат-пат Sunglasses

Изидка, аз преди време бях споделила наказателния метод, който използвам, върши доста добра работа Peace Само като му кажа: "ако кажа още един път и не го направиш, ще те накажа!" и в 90% от случаите става това, което трябва Whistling Разбира се ползват се и шамарчета, но съм установила, че когато съм по-спокойна и обясня или подходя по по-разумния начин (така че да го накарам да иска да направи това, което аз искам и после да му обясня колко добре е направил имама колко се радва...) ефекта е страшно, ама страшно много по-добър! При шамарчетата почти винаги ми се отвръща с гняв и агресия и видимо ми се сърди да не говорим, че започва да ми посяга и на мен, но... когато изпадна в "малка нервна криза", просто не се стърпявам, признавам, но се старая да не го правя Tired

Гале, има разбира се, тук времето е доста по-влажно, но да си призная не ми остава много време за магазини, а и не ходя заедно с малкия, та т.е. много рядко ми е оставало някакво време за разглеждане, но ако се налага ще се опитам да потърся Peace Средните цени са като от немския сайт, който е дала Ара, а пък колко и какви играчки има тук хич не ми се разправя... Толкова неща искам да му купя... Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 3 926
Следващата неделя има ден на отворените врати на Кабинета в МД и съм ангажирана следобеда... след 13 часа мисля Thinking
Ако е нещо сутринта... и да запазим някое клубче... И без това повечето са ясленчета, та и да обменят някой и друг вирус няма да е особен проблем Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз съм "ЗА" за следващата неделя (16.12.) сутринта , примерно в 10? Давайте предложения и за клуб...

# 40
  • Мнения: 496
Ама как замлъкнахте само  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 529
Ние в 10 е почти невъзможно да се оправим и да сме в центъра...  Ще закъснеем, но ще дойдем!
Дайте едно преброяване да спретнем, да видим дали ще можем да запазим клуб за нас само или не. Че в неделя и РД предполагам имат планирани ...

Сия, днес в Часът на мама (БТВ) имаше предаване за плуващите бебета на Александра. Ида също се мярна в началото 2-3 пъти.

# 42
  • Мнения: 3 926
Ами хайде за Неделята - ама кажете в кой клуб? Щото аз съм пристрастна Mr. Green И ще избера нещо, което ще ми е близо Wink

# 43
  • Мнения: 1 004
Здравейте, отдавна не сме се включвали.
Искам да честитя новата лентичка на АМЕЙ, понеже не знам дали съм я честитила.   bouquet

Ние вече 2 седмици боледуваме, Дени е с бронхит, но нещо така и не може да спре да кашля и да отлепя храчките.

Иначе е много послушна и добра, не мога да се оплача от нея, много грижовна и като й се скараме винаги спира с белите.
Много обича да й четат книжки и аз търся нещо  подобно, което Ася е показала в нета.

Докато малката е много дива и незнам как ще се оправяме с нея.

Приятни предпразнични дни ви пожелавам на всички   bouquet

# 44
  • Мнения: 702
 Grinning кафе кафе кафе
Вчера взех единия подарък на Габи пиано с микрофон ,прави и записи.
Катето е с привилегии че на 21 рожден ден ,после и Коледа  Laughing

От вчера Габи ми разправя как искала да ходи на д.градина както кака ходи на училище  Shocked опулих се как свързва нещата при положение че никой не е говорил с нея по въпроса Confused

Пак ще стягате купон в София даа Whistling
Така и не се наканихме да доидем и ние на някой от тях за да ви видя наживо  Cry карай ,някой друг път
Желая ви весело изкарване на партито и децата да се повеселят на макс  Heart Eyes

Амейче честито мила  Hug аз вече ви изгубих дирите много бременни станахте  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт