ЛАТЕКСОВ матрак

  • 44 614
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 12
В момента и аз съм в процес на търсене на матрак. За известно време съм спала на Латексов от Екон http://www.ekon-bg.com/latex/ и бях доволна, тогава като го купихме беше хит този материал за матраци. Въпреки че е български и сега (след 3 г.)  матрака си е добре и не е обръщан. В момента чета мнения по форумите и рядко виждам лоши отзиви за точно тази фирма. В магазините ме съветват да не купувам в никакъв случай латексов матрак и вече много се обърках. Казват, че харата които се занимават с рекламациите от Тед казват на продавачите да не предлагат латексовите им матраци, защото задържали влага, деформирали се и какво ли още не. Мисля обаче, че ще заложа на личния си опит и ще купя латексов Magliflex или Ekon и с 2 подматрачни ламелни скари за по-голяма опора. Писнало ми е от пружини, а и антиакраните и антиалергични свойства на латексовите матраци са доста убедителни. Въпреки, че видях че има и с пружини и с латекс на фирма Happy Dreams http://www.happydreams-bg.com/main.php  но за съжаление за сега само в София може да се намерят тези матраци  Cry Все пак всеки си има мнение. Това е моето. Надявам се съм била полезна.

# 16
латекс и пенолатекс едно и също ли е ?

# 17
  • Мнения: 15 379
Матракът е Прекалено мек(както и всички латексови матраци)

това е напълно невярно твърдение.

Peace Български, на ИКОН, мног добър, със свалящ се калъф, който може да се пере, Много, много добър!!! Peace Peace Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 7 193
Магнифлекс!
Чудесен матрак.

# 19
  • Мнения: 539
и ние сме с матрак на Латекс-българските,имаме го от 2004,същия размер,L дебелина.МНОГО ТЕЖИ,ИМА ПЛАТНЯНА ТОРБА САМИЯ МАТРАК която не мога да събера в пералнята да я изпера,ИЗТЪРБУШЕН Е ,А мъжът ми тежи 85 кг,отдолу сме с ламели-колко пъти са падали ламелите-идея нямам,иначе е удобен,но май само това.Имаме и една възглавница такава,не знам дали задържа прах или не ,но като си я изтупам си пада прах от нея.Така че от тази фирма май повечето са недоволни.

# 20
  • Мнения: 55
От 2003 ползваме на Латекс-Бяла матрак 164/190.Едва изчаквам да ни свърши почивката лятото че да се прибера и да се наспя като хората. 100 кила съм аз, а жена ми е 50- диспропорцията е голяма, но въпреки това няма никаква деформация.Обръщаме го един път в годината.Имаме и техни възглавници- те поне са малки и се събират в багажа за ваканция.

# 21
Спала съм на какво ли не.......диван,еднолицев мтрак,двулецев с пружини и кокос и трите са много неудобни,сега спя на БГ латекс който е по-добре, но не е това което исках за тези пари.Да не забравяме че всеки човек е индивидуален и има различни потребности.Както и васяка фирма разбаботва различна плътнност на матерялите си!!!!Мога да кажа за магнифлекс че имат само един модел с латекс друите са им пяна с различна плътност,както и че само дамаската им е на Пиер Карден!!!Това което бих си купила е латекс+мемори,разбира се и ламела е важен.Трябва да са двойни по 3см. и захващането да е ПВЦ това мисля аз............  

# 22
  • Мнения: 519
Магнифлекс имат доста повече от 1 модел и ги има почти във всички големи мебелни магазини. Имат и мемори модел, и възглавници - няколко вида... За по-голямо разнообразие и наличност в склад ги има в този новия магазин на Орион (не знам как се казва). Иначе, ако решиш да си купуваш - трябва да си го поръчаш, после да чакаш доставка... Но оттам можеш да си го вземеш веднага Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Благодаря на всички, който са изказали мнение!
Най-накрая и ние си купихме латексов матрак, който се произвежда в с. Бяла (Русенско). Спим от 2 седмици на него и ни е удобно. Поръчахме си с 18 см. размер на латекса вътре + още 2 см. обшивка с цип. Стандартна твърдост (има и по-твърди). 160 на 200 см размер и си тежи бая. Има 7 зони на анатомичност. Поръчахме си и такива възглавници.
Ето и фирмата: http://www.ekon-bg.com/latex/  Peace

# 24
  • Мнения: 71
Много полезна информация...  newsm78 Трудна работа е човек да избере върху какво да спи...

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 09:31 от ^MIA^

# 25
  • Мнения: 1 426
Българските матраци се произвеждат от пенолатекс произведен в Русенско, материала си е един и същ. Нашият е ортопедичен т.е. твърд - не е удобен, но и на меко не ми е удобно ще го сменям

# 26
Искам да попитам колебая се между два матрака този на Тед Фаворид S и латексовите на Екон.И двата са добри така че ще ви благодаря ако ме посъветвате

Общи условия

Активация на акаунт