Отговори
  • Мнения: 1 217
Привет Simple Smile Предлагам в тази тема всяка мама,или татко да споделят по нещо интересно от "репертоара" на децата си,които,както всички знаем са много-много изобретателни,вживяващи се в най-различни роли,изобщо-много сладки и забавни Simple Smile Simple Smile Simple Smile Мисля да започна с няколко израза от речника на вече 8-годишния ми син,по време на някои от "бисерите"- около 3-4годишен.
1.Ще благоволи ли госпожа Петронковка(в действителност Петрова Joy) да спретне палачинки???
2.Към миниатюрна играчка,незабелязващ присъствието ми на вратата:"-Дааааа,така стоят нещата,драги ми ПУСКУДИНЕ !!! Joy
3.Филия,намазана с масло и майонеС (в действителност никога не е ял такава,но го повтаряше като папагал)
 Дано идеята ви се стори интересна и повече мами и татковци откликнат на хрумването ми, за да се посмеем и същевременно си припомним някои от най-милите моменти Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11
Много са.Ние сега започнахме да говорим преди 3 месеца,ама много работи знаем.Знаем,че тати каа камон,че батко се казва бецко(Веско).Абе много работи знаем.Тепърва ще се хвалим. Grinning

# 2
  • Мнения: 2 353
  "Мама работи като енциклопедия" (защото й четях енциклопедия),
  "Внезапно вълкът скочил и направил изненадка - изял бабата",
  в момента не се сещам за други, само буболечки са ми в главата.

# 3
  • Мнения: 516
"Коригирай си тона, защото ме обижда".
На пръв поглед не е забавно. Забавен е фактът, че го изрече шестгодишният ми син преди два дена.  Laughing

# 4
  • Мнения: 133
аиде и аз да запи6а от незабравимите

дребното на 3год.
"Баба е Шипионерка" - разбирай - Пенсионерка !!
" Калинизация" - разбирай - канализация

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е забавно, хвърли ме в оркестъра направо... Докато се люлееше на люлката днес ми каза, че все едно е вестник и вятъра го чете ...толкова е поетично и странно да го каже 3 годишно дете ...  Crazy

# 6
  • Мнения: 5 877
Хехе, сикрет, наистина е много поетично.
В този дух, по време на първия сняг:
"Искам да съм сняг, за да ми се радват всички деца и да си играят с мен".

Иначе упорито говори за "мечка връстница", разбирай "стръвница".

# 7
  • София
  • Мнения: 2 530
Рано сутринта крушката в хола изгоряла и мъжа ми я сменил с нова, но по- голяма. Ставаме ние със синчето, той греда новата голяма крушка и с възхищение в тона каза: " Лелеее мамо, колко е пораснала тази крушка!"

# 8
  • Мнения: 1 217
 Joy Hug Hug Hug Сега се сетих като малка как ми сервирали спанак.Нали съм си смотанка по природа,гледам наляво,гледам надясно,за заблуда на противника съм топила залъци отстрани на чинията и накрая баща ми ме пита"-Защо бе,тате,не ядеш?" а аз:"Ми....тате,аз.....много-много не обичам ЛИСТА" Joy Joy Joy Извинете,че се нататрузих при децата,но ми се стори смешно. Да разширим обхвата на случки от детството по принцип,тъкмо по-весело да стане Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 186
Много интересна тема(поздравления на авторката)..... Grinning
Ние пък от скоро казваме-  "Баси мъка...." в превод- "Баси мамата" Joy.....как ще я отучвам,направо незнам Whistling

# 10
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми: Мамоооо, ела, имам помощ от нужда, акам  разтопено. Laughing
Наскоро - Моята баща как се казваше? Laughing

# 11
  • Мнения: 2 353
  Съдрах се от смях! Сега се сетих още:
"Не мога повече да ям, напълнена съм";
"Какъв южен глас има тази жена" (южен=топъл);

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
моята , като беше малка , ми взела спиралата и ми я носи с умилителен поглед..."Ще ме начервираш ли?" , а аз "Остави го, това не е червило , а спирала"...а тя , още по умолително"А ще ме наспиралиш ли , тогава?" Mr. Green

# 13
  • Мнения: 784
Разяснявам му, защо трябва да ака на малкото си гърненце: "Шашито трябва да сяда на малкото гърненце, защото има малко дупе". А той довършва "А мама на голямото, защото има голяяям дуп"

# 14
  • Мнения: 129
Сина ми /5,5г/ също казва поскодин и пукувам- не може да ги оправи тези двете. Лятото видял един гущер и крещи-"Дядо, коткодил/крокодил/ ела да го убиеш!".Дъщеря ми още не може хубаво да говори ,най-готино казва на гъсеницата-гъзе,а за пеперудата няма да ви пиша.

Общи условия

Активация на акаунт