Стават ли всъщност жените за шофьори? :)

  • 5 373
  • 143
  •   1
Отговори
# 120
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Според мен няма значение дали си мъж или жена трябва да ти идва отвътре тази работа иначе не става.

# 121
  • Мнения: 123
Да, стават и мисля, че по-внимателни.но всичко е индивидуално, не може да се разделят хората  в 2 категории./жени ил мъже/

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Хайде и аз да дам моите 5 стинки по въпроса.

Просто жените - научно доказан факт - имат проблеми с пространственото мислене и ориентацията. Като им кажеш "Завий наляво" и дават десен мигач. Карти също не могат да четат. Гледат в огледалото, ама само дали не им се е размазало червилото. На светофара спират на 1 мм от предния и потеглят преди предният да е потеглил.



Това са стари клишета, които дори и за виц не стват!

# 123
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Хайде и аз да дам моите 5 стинки по въпроса.

Просто жените - научно доказан факт - имат проблеми с пространственото мислене и ориентацията. Като им кажеш "Завий наляво" и дават десен мигач. Карти също не могат да четат. Гледат в огледалото, ама само дали не им се е размазало червилото. На светофара спират на 1 мм от предния и потеглят преди предният да е потеглил.


Сори, ама това е от чувала с трикове на половинката. Мъжката  Laughing
Иначе- да, гледам си червилото в огледалото, лошо няма. Гледам и оня зад мене какво прави.
Другото е просто ноу коммент.


Това са стари клишета, които дори и за виц не стват!

# 124
  • Мнения: 17 407
Скоро даваха филм по National geographic мъжкия и женския мозък- разлики и т.н ЗА вас може и да клише, но наистина има доказателства. НЯмам намерение да споря, нито пък искам да засегна някой, но защо приемате нещата лично?
Аз например съм много, ама много зле с ориентацията. Все още чакам обещания от мъжа си gps за подарък.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 11:18 от Дренка

# 125
  • Мнения: 391
Хайде и аз да дам моите 5 стинки по въпроса.

Просто жените - научно доказан факт - имат проблеми с пространственото мислене и ориентацията. Като им кажеш "Завий наляво" и дават десен мигач. Карти също не могат да четат. Гледат в огледалото, ама само дали не им се е размазало червилото. На светофара спират на 1 мм от предния и потеглят преди предният да е потеглил.

Сори, ама това е от чувала с трикове на половинката. Мъжката  Laughing

Изживявам го всеки ден, така че не е трик от чувала.

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Алеко, жена ти ли те вози?  Grinning

Аз също спирам прекалено близо до предния и спазвам къса дистанция при движение, не  защото нямам ориентация, а защото иначе се вмъква някой тарикат пред мен (без мигач естествено).


Дренка, зная, че разликите  са научно доказани, но да се свеждат до бъркане на ляво и дясно е елементарно!
Не го приемам лично, просто не съм съгласна.  Grinning

# 127
  • Мнения: 4 447
Алеко, не слагай всички ни под един знаменател. Колкото и нескромно да звучи, аз мога да се ориентирам по карта, мога да държа колата в "стенд бай" като "играя" със съединителя, доста рядко ми гасне колата, и доста бързо се адаптирам към чудата кола (спирачки, съединител, обороти(да обяснявам ли какво имам предвид)) мога и използвам периферното си зрение, когато шофирам, нямам трето око на гърба, за да виждам в мъртвата точка, но все пак имам ориентация кой от коя страна, и в кой момент ми е.

Това за ляво и дясно не е само при жените. На всеки може да се случи.

И шофьор добър на пътя не се става, задължително и без изключения, ако:

- не тръгваш в първите секунди на зеленото на светофара
- не премигваш с фаровете на колата пред теб, само защото на теб не ти се кара със 70, а със 130
- не натискаш клаксона на пожар, когато в задръстване колата пред теб не се придвижва веднага щом се мръдне предната кола
- не жестикулираш и "поздравяваш" роднините на шофьора, който не кара като теб, еле пък, ако е жена
- не изпреварваш от дясно
- непрестанно мърмориш, не спираш да се правиш на навигатор и то доста не успешно, когато те вози съпругата ти, след като ти си се почерпил, а тя цяла вечер е смукала сок, за да ти е кеф

Не ме карай да продължавам, защото не искам дискусията да се превърне в груб спор.  Peace

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 702
Алеко, ако в огледалото за обратно виждане виждаш собствения си образ, явно не можеш да се справиш сам - помоли някой да ти помогне и да ти го нагласи. В моето се вижда пътят отзад, така и трябва да бъде.
По въпроса за ляво и дясно: като завиваш надясно, воланът все едно "издъпрва" мигача нагоре, а при завой наляво, го "избутва" надолу. Едното движение е като продължение на другото. Не можеш да ме убедиш, че дори човек с ментални проблеми би направил обратното, камо ли  пък половината човечество редовно да го прави!

btw, Neither I like stupid people.

# 129
  • Мнения: 210
Е, аз редовно закусвам в колата, ама колко от мъжете си бъзи кат , ровят си в носа, търсят нещо по задните седалки... онзи ден един смени два чифта слънчеви очила на Сточна гара...  Sign Exclamation с тази метро-сексуалност и вие вървите по нашите стъпки hahaha... 
Говорите по джи ес ем -а и карате с три км. в час... То гел, то да наострят "моха" - та, да загладят веждите, и оооо нещастие  - черна точка  ooooh!то черничко под маникюра, петънце на обувката - и лошо няма стига да не пречите на движението... както и аз докато храня детето сутрин го правя така, че да не преча...

# 130
  • Мнения: 249
Това с ровенето в носа май им е запазена марка и на мен постоянно ми се случва по светофарите  hahaha. Може би има нужда  от тема-Лошите навици на мъжете шофьори  Laughing Laughing Laughing.  Ще е  много интересно.

# 131
  • Мнения: 782
Както и при мъжете така и при жените има добри и лоши шофьори.Според мен трябва да ти е в кръвта за да си добър шофьор.
Смея да твърдя,че съм добър шофьор и доста често ме изумяват със способностите си и жени и мъже такива.#Crazy

 newsm10

# 132
  • Мнения: 2 032
И сега какво, на който мъката му е, че "не стават", подписва петиция да се забрани на жените да карат ли? Или се мести в Саудитска Арабия?

# 133
  • Мнения: 1 800

Ти, ако само с бой се отървеш, пак добре Mr. Green

По темата- за съжаление трябва да се съглася с теб, че сме по- зле с ориентацията, но пък сме по- отговорни.
С изключение, на слагащите си грим в колата, като ги видя тези, газ и далече от тях, че са си живи самоубийци.

# 134
  • Мнения: 78
Не, не стават, болшинството.

Има си и логично обяснение, доказано е няколко пъти по различни методи.

Сега точно нямам време да пиша, но по-късно днес ще се постарая.

Общи условия

Активация на акаунт