Стават ли всъщност жените за шофьори? :)

  • 5 377
  • 143
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 886
Лично аз не ставам Mr. Green Mr. Green Blush

# 136
  • Мнения: 3 818
Като им кажеш "Завий наляво" и дават десен мигач. Карти също не могат да четат. Гледат в огледалото, ама само дали не им се е размазало червилото. На светофара спират на 1 мм от предния и потеглят преди предният да е потеглил.

Абе Алеко, тя моята кола например не позволява да завиеш наляво с десен мигач, в момента, в който завъртиш съвсем малко волана в обратна на мигача посока и мигачът се изключва. Моля ти се, с тия обобщения издивявам. Никога, ама абсолютно никога не ми се е случвало да давам мигач, обратен на посоката, в която завивам. Виж, честичко карам зад мъже,които са дали някакъв мигач 100 метра по-назад и са забравили за него, та ме карат да гадая какви са му намеренията.
А за дистанцията изобщо не си прав - мъжете в много по-голяма степен не спазват необходимата дистанция, залепват се за теб, щото много бързат, видиш ли един метър разстояние се взима много трудно.

Изобщо, този спор е безпочвен. Има жени,които стават за шофьори и такива, които не стават. Простичко е Wink

# 137
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Надявам се , че стават. В момента карам шофьорските курсове, листовките ги взех от раз с 0 наказателни/ученето ми е лесно/, но това не означава, че ще стане шофьор от мен. Времето ще покаже Wink.

# 138
  • Мнения: 391
И сега какво, на който мъката му е, че "не стават", подписва петиция да се забрани на жените да карат ли?

Да!

# 139
По принцип жените са по-слаби шофьори,вярно е,но смея да твърдя че аз съм изключение от правилото.
Има и мъже слабаци.

# 140
  • Мнения: 3 241
Много забавна тема, аз смятам, че жените определено стават за шофьори.
Но как да не се порадва искрено човек на това, колко много държат мъжете да ги обявят за добри шофьори. А то не е толкова лесна проблематика Simple Smile

В България ти трябват едни странни качества за да те опишат като добър шофьор, ама в нормалните държави са съвсем други. Из София е вълнуващо да караш като на бутащите се колички в лунапарка, ама по принцип НЕ Е НУЖНО!

Има си правила, и трябва да се спазват, а не да си мерят *** като карат по-бързо и ако някой се вози до нас му се повръща от маневрите ни тип газ-спирачка, но най-важното - на края да са 3 сек. по-рано на следващия червен светофар и да могат самодоволно да чакат тъпаците, които се "влачат" с максимално разрешената скорост.

А за извънградското каране - думи нямам! То не е изпреварване на забранено (тук няма спор, кой пол го прави), или каране изцяло в лявата лента на магистралата или пък изпреварване от дясно.

Но ще дойде момента, в който и в България ще проработи пътната полиция и тогава ще видим - жените ли ще бъдат глобявани за бавно паркиране или мъжете за "мъжко шофиране".

А за статистиката има държави, в които застраховката на жените е по-евтина, точно защото карат по-внимателно и имат по-малко произшествия Simple Smile

# 141
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Пак да кажа - такъв въпрос - "Стават ли жените за шофьори" може да се зададе само в страна, в която още не е факт, че половината шофьори са жени. Поради бедност, не поради друга причина... 

В нормалните страни подобни въпроси не се обсъждат. Не делят шофьорите по пол, а само на "добри" и "лоши". Като сложим в добавка, че има и доста шофьори над 70 години, някакси дилемата "жени" или "мъже" не стои много-много...

Тези, които ги сърби да обявят, че жените не стават (за шофьори или за каквото и да било друго), нека да знаят, че подобни изказвания моментално ги поставят в женските класации за комплексари. Нищо лично, не познавам никого от изказалите се в тази тема, просто го казвам за сведение.

# 142
  • Мнения: 7 837
Жени карат коли и гледат, не в 3 огледала (както правят великите мъже-шофьори от типа на Алеко, докато се чудят коя жена да засечеш на пътя или в коя ноздра да си пъхнат пръста), а понякога в 5 - задно, странични, вътрешното и огледалото на кошницата на бебето, която е обратна на движението.

# 143
  • Мнения: 132
Познавам доста жени,които са много добри,но аз не ставам.То в това движение не е за страхливки като мен.

Общи условия

Активация на акаунт