И Нова Година наближава...

  • 17 195
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз хубаво ще кажа ама нямам точни пропорции - всеки път е на око.
За снежния човек се смесват приблизително равни количества стъргано бяло сирене (или извара) и крема сирене (или филаделфия) и от половин до цяло пакетче размекнато масло. Ако искате може да сложите и подправки в сместа - чесън на прах, бял черен пипер и сол. Аз лично само сол слагам ако не е достатъчно солена сместа. Оставя се за съвсем малко в хладилника да се постегне маслото и се вади - от сместа се правят топки на ръка - два размера. Оставят се на дъска или в тавичка и се слагат в камерата да стегнат. Като се стегнат мноооооооого се сглобяват снежните човеци с клечка за зъби посредата. Украсяват се по избор и се слагат в хладилника - там обаче да не седят много дълго защото ще се поразмекнат - до 10-12 часа че да не се разпаднат. Аз лично слагам черни маслини където е необходимо - не ползвам черни пиперчета за украсата че много люти ако недогледа човек и схруска някое от тях.
Солената торта е пак според наличностите Simple Smile Във форма за торта се редят стъргани сварени картофи - около 3-4 средно големи картофа са достатъчни. Мажа майонеза и слагам ред шунка с кисели краставички, пак майонеза и после ред стъргани или ситно нарязани сварени яйца със царевица, майонеза и после ред кашкавал и грах, пак майонеза и пак кисели краставички с шунка и пак майонеза. Като има налични слагам ситно нарязани маслини, понякога ръся шарена сол върху картофите. Украсата отгоре е със зеленчуци и майонеза - може да се украси като часовник, усмихнато човече и други от сорта. Вади се от тортената форма преди сервиране иначе има опасност да се разпадне като преди да се извади е хубаво да се мине с нож по ръба между тортата и формата за да се отлепи от стените на формата преди да се отвори формата.

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 08:09 от shemet_neveroiaten

# 76
  • Мнения: 505

Солената торта е пак според наличностите Simple Smile Във форма за торта се редят стъргани сварени картофи - около 3-4 средно големи картофа са достатъчни. Мажа майонеза и слагам ред шунка с кисели краставички, пак майонеза и после ред стъргани или ситно нарязани сварени яйца със царевица, майонеза и после ред кашкавал и грах, пак майонеза и пак кисели краставички с шунка и пак майонеза. Като има налични слагам ситно нарязани маслини, понякога ръся шарена сол върху картофите. Украсата отгоре е със зеленчуци и майонеза - може да се украси като часовник, усмихнато човече и други от сорта. Вади се от тортената форма преди сервиране иначе има опасност да се разпадне като преди да се извади е хубаво да се мине с нож по ръба между тортата и формата за да се отлепи от стените на формата преди да се отвори формата.

 Браво! Аз я правя с палачинки и върху тях редя каквото имам! Такава не съм яла и с удоволствие ще се опитам Hug

# 77
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Да си кажа и аз ...
От толкова четене , вече искам 100 неща да направя , ама хайде , няма нужда , че ще сме си само двамката Simple Smile
Спрях се на :
1. Руска салата - оформена като часовничета в/у салатено листо , пълнени доматчета със салата "Снежанка" ...нещо в тоя дух ..
2. Топло предястие - гювечета с шунка , пушено филе , гъби , пушен кашкавал , топено сирене - може и още нещо да пъхна , но умувам още ...
3. Паниран заек - подариха ни го , преядохме със свин. истории по Коледа , по - леко ще го караме на НГ .
4. Мезета
5. Тортата на Лео , покрива на Наталина , баклава - нещо не ни стигнаха купените десерти за Коледа и сега се засилвам в тая част , пък и ще има гости на следващият ден така , че мотото е да има Simple Smile
6. Плодове
7. Ядки

Продължавам с мисленето и копването на идеи , макар , че то не остана ...
А до празничната трапеза , ще го караме на препечени филийки , че да изгладнеем максимално Simple Smile

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 12:14 от Другарче

# 78
  • Добрич
  • Мнения: 958
Сега съставям менюто  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 269
simplyaven, мерси за превода   bouquet Ако имаш желание преведи и другара рецепта

pazzza, видях, че simplyaven живее в Канада и допуснах, че знае английски. За това пуснах рецептите на английски, защото тя ги поиска
Да, разбрах и благодаря!

# 80
  • Мнения: 812
мисля да направия бисквитена торта със сметана и банани,баница  с късмети ,пилешки пържолки със сметана и гъбки и разбирасе туршийка Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 400
Момичета, много идеи си откраднах от темата. Спестихте ми много време на чудене - мерси.
Да видим дали може някой да ми помогне с обяснение, как се прави това:
http://www.mandja.com/index.php?option=com_datsogallery&Item … tid=12&id=259

.. по-точно ме интересува кълбото. Предполагам, че е малка зелка, но как са завити и забодени мезенцата не мога да разбера?

Също така тези пиленца ми е интересно от какво са:
http://www.mandja.com/index.php?option=com_datsogallery&Item … tid=12&id=243

# 82
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
.. по-точно ме интересува кълбото. Предполагам, че е малка зелка, но как са завити и забодени мезенцата не мога да разбера?
Също така тези пиленца ми е интересно от какво са:
Потърси във форума и извън него какво пише за КАРВИНГ.

# 83
  • Мнения: 3 034
Шеки, ти се хвърли в дълбоките води  Crazy за съжаление не съм дори пробвала такива неща да направя  #Crazy

# 84
  • Мнения: 3 034
shemet_neveroiaten , мерси за снежните човеци   bouquet

# 85
  • Мнения: 1 425
Ммммммм страхотни идейки за новогодишната трапеза сте писали. Peace
Ние ще сме в къщи с една тумба народ та моето меню за сега е:
салати-руска,снежанка,зелена и една със патладжанче и чесън.
предястия-едни кюфтета като пръстчета оформени със ориз и панирани/кадън буду се казват/,бюрек като цигарки,и малки кюфтенца от пил.кайма,и кюфтета от червена леща.
основно- рула от пилешко смляно месо със топено сирене и гъби и гарнитура пиляф със зеленчуци.
десерт-торта и сладолед.
Всичко ще е домашно производство и за това започвам приготовления от утре....... Peace

# 86
  • Мнения: 3 034
много ще съжаляваш за това си включване  hahaha хайде сега да ми кажеш за кадън буду-то, кюфтенцата от пилешка кайма и рулата от пилешко  Party

аз опрях до болярски кюфтета, защото нищо друго пълнено и не много трудоемко не ми дойде на акъла, ноооооо ето че ти се появи  Joy

# 87
  • Мнения: 1 425
Ок........ Peace ще ги дам утре ако може ,че сега имам да оправям двама мъже в къщи и МЪЖ. Mr. Green

# 88
  • Мнения: 3 034
разбира се! благодаря ти   bouquet

# 89
  • Мнения: 1 679
Печена пуйка и много салати

Общи условия

Активация на акаунт