И Нова Година наближава...

  • 17 188
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Писах и в другата тема........

Салати- кисели краставички, млечна и зеле с моркови
Мезета - сирене, кашкавал и луканка
Вечеря - вратни пържоли задушени с лук и гъби
Баница с късмети
Портокали, мандарини
Алкохол
Песни и танци   Peace

# 91
  • Мнения: 1 403
Ох, в момента доуточнявам менюто...и търся една рецепта за руло с кашкавал/кашкавалът се разтопяваше малко и се редеше някаква плънка, а после се оформяше на руло/, но не мога да я намеря SadНякой може ли да ми помогне Praynig
Това съм измислила досега:
Руска салата
мешана салата
тиквички с кисело мляко и катък
пълнени солени палачинки
пържоли/още не съм измислила как/
мезета
ядки
бананов чийзкейк
баница
плодове
Скоро трябва да приключвам с мисленето и да пристъпя към действие  food002
При мен нещата се усложняват от това, че аз ще съм на работа Cry, а менюто е за домашните любимци Sick

# 92
# 93
  • Мнения: 1 403
Laurus, благодаря!  bouquet
Ще направя и такова руло за мезе,също и пуканки. И май това ще е всичко. Rolling Eyes

# 94
  • София
  • Мнения: 2 671
Тая година решихме да направим традиционно меню и хич няма да се престаравам:
салати - руска, млечна, зелена и/или мешана
основно - пържоли с гъбен сос
мезета - разни
десерт - забраниха ми да правя и торта, и баклава така че - да се спасяват  Crossing Arms
баница и сладка баница - от свеки
ядки и сушени плодове
меденките на Джули

Обаче не мога да измисля гарнитура на основното - не ми се ще да е с картофи или с ориз  newsm78 Дайте идеи, моля!

# 95
  • Мнения: 5 228
Обаче не мога да измисля гарнитура на основното - не ми се ще да е с картофи или с ориз  newsm78 Дайте идеи, моля!

Можеш да оставиш някоя от салатите - снежанката или зелената - за гарнитура. По-добре е нещо по-леко, защото така или иначе на Нова година обикновено става голямо освинване.  Laughing

# 96
  • Мнения: 3 034
и аз това щях да кажа, или пък задушени зеленчуци - мисля си, че грах, зелен фасул, морков или царевица ще вървят на гъбения сос  newsm78

аз направих баклава и снежанка, сложих и крема сирене да е по-стабилна за снежния човек и да видим дали ще се получи. днес мисля да варя картофите и вероятно да направя редената салата, за утре само основното, печените картофи и пита да ми останат newsm78

# 97
  • русе
  • Мнения: 140
Тъкмо и аз щях да предложа задушени с масълце зеленчуци - марков, грах, тиквичка, царевица, броколи... Мисля че се продават и готови миксове от зеленчуци.

# 98
  • Мнения: 1 425
Здравейте и от мен.
Малко със закъснение,но ето как се правят първо кадън буду кюфтетата. Crazy
Аз ги правя със телешка кайма,но може и със всякъква друга.Та каймата се забърква като за кюфтета-лук,яйце,хляб и подправки/чубрица,кимион,черен и червен пипер/.Отделно се сварява само ориз във вода.Количеството зависи от каймата колко е,но за около 1/2кг.кайма около 1/2ч.ч.-ориз/суров/.След като истине напълно,се прибавя към сместа за кюфтета и се умесват хубаво.След това се оформят кюфтета под формата на пръст/големи колкото палеца ви/.Така е оригиналната рецепта,но може и каквато си искате да е формата.След това се овалват в брашно,яйце и галета и се пекът в повечко олио,на средно силен котлон.
И после се хапват със каквато си искате гарнитура. bowuu bowuu bowuu
Ей сега ще обясня и за другите. Peace

# 99
  • Мнения: 1 425
Пилешките кютенца са от бялото месо на пиленце си правя кайма на робота в къщи и я омесвам като за кюфтета-яйце,галета,лук/настърган/ и подправки-риган,кимион,черен и червен пипер и оформям мънички топченца.Овалвам ги в царевично брашно и ги пържа във фритюрник.Става страхотно мезе. Peace
А ролата ги правя от същата смес със каймата и растилам върху дървена дъска,около 1/2пръст дебел слой.Отгоре нареждам топено сирене и предварително леко запържени гъбки.Завивам хубаво рулото и го слагам в тавичка със олио.Поливам отгоре мъничко олио и пека на 180гр.докато се изпече.На края поръсвам със кашкавал и пак запичам.Рулата ги правя със големина калкото за един човек малки.Това е........... да ви е сладко. bowuu bowuu bowuu

# 100
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета, нямате изчерпеане
Много ми хареса идеята за часовника, такаче определено ще го направя
Исками се да направя тиквеник , моляви дайте предложения как да го направя

# 101
  • Мнения: 3 640
И файлът с Новогодишните ви вкусотии е събран.  Grinning Който иска да му го пратя, нека ми пише на ЛС.  Hug

# 102
  • Мнения: 2 609
Ние ще сме си само тримката в къщи, че малката тези дни направи една ангина + чревни проблеми, ooooh! та менюто ни ще е съобразено главно с нея:

 овчарска салата, картофено пюре
 месо на скара- пилешко, свинско и риба
 зелеви сърми / за нас/
 баница
 мезета
 плодове
 ядки
сладкото ще е ограничено, само фунийки

# 103
аз съм от мързеланките-ще бъдем у свеки за новата година-тя ще приготви всичко  Grinning,ще имаме стандартните неща,както всяка година-руска салата,сърми,баница с късмети,тиквеник,пържоли на фурна,кюфтета,торта-май е това.весело посрещане на Новата година на всички!

# 104
  • Мнения: 5 228
Ние ще празнуваме с родителите ми. С майка ми сме си разпределили кой какво да приготви. Тя ще направи основното ястие - пълнена пуйка върху кисело зеле. Прави я страхотно - с плънка от ориз, лук, гъби, стафиди, подправки . . .
Аз ще направя предястията и десерта - ще направя домати с моцарела и песто, пълнени печени чушки със синьо сирене и сметана, снежанка, пушена сьомга, плато със сирена и колбаси. За десерт съм направила баклава с бадеми, а утре ще направя и десерта на Ета - White sensation.

Общи условия

Активация на акаунт