И Нова Година наближава...

  • 17 187
  • 142
  •   1
Отговори
# 120
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Окончателното меню май ще го напиша по-късно като финиширам с програмата
simplyaven това е изварата която купувам - обикновено я има при киселите млека или при кашкавалите. Вакуумирана безформена опаковка.

# 121
  • Мнения: 3 034
хм, такова нещо със сигурност не съм виждала  newsm78

аз много се ядосах сега, снежния ми човек претърпя инцидент и плува в шампанско  Cry обаче нямам нерви да го правя наново всичкото и да си го ядат такъв, удавен в алкохол  hahaha

ето ги моите приготовления до момента:

злополучния алкохолик


часовника, доста застрашително прелива, дано го удържа  Joy


това ми е питката, исках като слънце да е  Hug


и баклавата


сега пека кюфтета и картофи и вече ми се иска да заема хоризонтално положение  Crossing Arms

# 122
  • у дома
  • Мнения: 1 581

ето какво сътворих днес ЦЪК-ни   Grinning

Весело посрещане на Новата Година!!!!!!!   bouquet

# 123
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
blueeye® браво за усилията - изглежда страхотно - БОН АПЕТИ Simple Smile

# 124
  • Мнения: 3 034
blueeye®, страхотно е, браво!   bouquet май все пак ще правя нова салата за снежен човек, съвсем се опияни този  Cry уфф, добре я изпращам тази година, счупих и една купичка  ooooh!

# 125
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Иначе измислих най-сетне какво да правя за Нова година и някои вече са готови:
...
- бяла лютеница

*ЧНГ*  Grinning
А каква е тази бяла лютеница ... newsm78 Simple Smile

# 126
  • София
  • Мнения: 2 671
И аз се зачудих за бялата лютеница какво ли е?

Ето моят принос към Новогодишната трапеза! Много благодаря на Зори за чудните идеи:

плато:


баница с късмети:


руската салата:


меденки:
     

Сладкиш с карамелизирана тиква на Лео:



Пържолите с гъбения сос не успях да снимам, а гарнитурата я пропуснахме  Rolling Eyes

# 127
  • Мнения: 5 713
Ето ги и моите творения от Новогодишната трапеза:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=203650&photo=19

От 19-та снимка до края.

Зелената салата, картофената и телешките филета останаха за тази вечер. Салатите и хляба от машината ни бяха достатъчни. Simple Smile

Сега за бялата лютеница: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4837109

Тя всъщност е зелена. Simple Smile Така се нарича, защото се слага сирене или извара вътре.

Та: 250гр извара или краве сирене, 100гр масло, 10 ореха , магданоз, копър, 100гр люти чушки, черен пипер, сол ако е с извара и без сол, ако е със сирене. Всичко заедно се минава с пасатора, докато стане като пастет.

# 128
  • Добрич
  • Мнения: 958
Честита Нова Година!   bouquet
Сигурна съм, че всички сте се представили блестящо в приготовленията на трапезата за новогодишната нощ.
Пожелавам на всички през цялата година трапезите да са отрупани както снощи и нови, успешни подвизи в кухнята.

Това са част от моите произведения:










Някои забравих да ги снимам, като баницата например  Blush, но здраве да е.

# 129
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честита Нова Година
Да споделя и нашето новогодишно меню
Салати и предястия - руска салата - часовник, снежанка - снежен човек, домати пълнени с яйчена салата, картофена салата, снежни човеци, гъбки от сирене, два вида пикантна салата, бобена салата - смилянски боб, чушки с оцет и чесън, домашна пастърма, пушено филе, топено пушено сирене.
Основно ядене - чудесна кавърма - заслуга на нашите гости.
Питка и баница
Торта - чийзкейк
Плодове - банани, ябълки, портокали
Напитки - алкохол и безалкохолно
Шампанско.
Ето и снимките






# 130
  • Мнения: 22 867
shemet_neveroiaten , много е красиво и празнично това, което си направила!  bouquet

# 131
  • Мнения: 301
Момичета искам първо да ви честитя новата година и да ви пожелая много радости ,късмет ,любов и уважение да цари във вашите домове.Сега искам да ви благодаря че ви има и споделяте всичко с нас още веднъж БЛАГОДАРЯ и поклон пред вас вие сте страхотни и си нямате и на идея колко много ми помогнахте

# 132
  • Мнения: 1 461
шемет всичко изглежда много добре, личи си че имаш въображение за тези неща, а питката каква е ,изглежда страхотно  Grinning
blueeye разсмя се с тези пингвинопилета, станали са страхотни
момичета всички сте се справили страхотно newsm10
ето и моят часовник
http://kar4ita.multiply.com/photos/photo/29/2

# 133
  • Мнения: 3 034
ех, догодина още по-по-най-  Hug

shemet_neveroiaten , по каква рецепта прави питката и как я засукваш, за да стане такава? аз правих моята по рецептата на Smiley и наистина става лесно и много хубава, като само ще сложа по-малко мая другия път, защото доста намирисваше на мая  Peace

# 134
  • Мнения: 3 034
Момичета искам първо да ви честитя новата година и да ви пожелая много радости ,късмет ,любов и уважение да цари във вашите домове.Сега искам да ви благодаря че ви има и споделяте всичко с нас още веднъж БЛАГОДАРЯ и поклон пред вас вие сте страхотни и си нямате и на идея колко много ми помогнахте

Честита и на теб  Hug

Общи условия

Активация на акаунт